КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ПРІОРИТЕТОМ РОЗВИТКУ ФОНЕМАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ «ПОДОРОЖ ДО КРАЇНИ ЗНАНЬ»

Про матеріал
Мета проведення заняття: - розвиваюча • формувати позитивну мотиваційну готовність дітей до навчання в школі; • формування слухового, зорового та рухового контролів, що забезпечують нормальний розвиток процесів читання та письма; • розвивати фонематичні процеси: фонематичний слух, фонематичне уявлення, фонематичний аналіз, синтез; • розвивати вміння висловлювати власну думку; • збагачувати культуру спілкування та сприяти розвитку креативності; • розвивати вміння дітей встановлювати дружні довірливі емоційні контакти з дорослими та дітьми, стабілізуючи позитивні емоції; • стимулювати розвиток емоційно-вольової та соціальної сфери. - виховуюча • виховувати самостійність, відповідальність, комунікабельність; • виховувати бажання самостійно здобувати знання; • виховувати доброзичливість, любов, взаємоповагу один до одного, наполегливість та посидючість при виконанні завдань; - навчаюча • вдосконалити вміння вести діалог один з одним.
Перегляд файлу

УКРАЇНА

СЛАВУТИЦЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу «Центр розвитку дитини»

 

 

 

 

 

 

 

Конспект заняття

з пріоритетом розвитку фонематичних процесів

у дітей старшого дошкільного віку

«ПОДОРОЖ ДО КРАЇНИ ЗНАНЬ»

 

 

 

 

 

 

 

Горбатова Тетяна Василівна, вчитель-логопед

старшої логопедичної групи №4 «Сонечко»

дошкільного навчального закладу (ясел-садка),

комбінованого типу «Центр розвитку дитини»

м. Славутича, Київської області.

 

 

 

 

2017 н.р.

 

Джерела: 

  • //Палітра педагога., 2000 №1. Перфокартки – цікаво, зручно, економно. Н. Кондратенко.
  • //Палітра педагога., 2008 №1. Розвиток фонематичних процесів та просодичного боку мовлення. В.Гайденко, А Іващенко;
  • Ігор Січовик.  Словограй. Ігри з буквами і словами. Тернопіль. Навчальна книга – Богдан, 2006 рік
  • О.А. Шевцова. Цікава граматика. Харків. Видавнича група «Основа», 2011 рік;

 

 

Мета

проведення

 заняття:

 

  • розвиваюча
  • формувати позитивну мотиваційну готовність дітей до навчання в школі;
  • формування слухового, зорового та рухового контролів, що забезпечують нормальний розвиток процесів читання та письма;
  • розвивати фонематичні процеси: фонематичний слух, фонематичне уявлення, фонематичний аналіз, синтез;
  • розвивати вміння висловлювати власну думку;
  • збагачувати культуру спілкування та сприяти розвитку креативності;
  • розвивати вміння дітей встановлювати дружні довірливі емоційні контакти з дорослими та дітьми, стабілізуючи позитивні емоції;
  • стимулювати розвиток емоційно-вольової та соціальної сфери. 
  • виховуюча
  • виховувати самостійність, відповідальність, комунікабельність;
  • виховувати бажання самостійно здобувати знання;
  • виховувати доброзичливість, любов, взаємоповагу один до одного, наполегливість та посидючість при виконанні завдань;
  • навчаюча
  • вдосконалити вміння вести діалог один з одним.

 

 

Обладнання:

зображення «Річки Помилок», «Примхливого поля»,  «Лісів Терпіння і Посидючості», лялька Поліна (з лялькового театру),

 

 

Матеріал до

заняття:

  • фломастери;
  • кросворди;
  • ребуси.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід заняття

1. Організаційний момент. Привітання.

Логопед:   Збирайтесь всі скоріше, діти,

Усміхніться всім миліше.

Привітайтесь: «Добрий день!»

Продзвенить дзвінок: «дзелень!»

(дзвенить дзвінок)

Логопед:  Я  хочу сьогодні вам розповісти про дівчинку, яка хотіла все знати. То ж сідайте, будь ласка, до вашої уваги цікава моя казка!

Була в діда онучка – велика Чомучка,

З ранку й до обіду нема спокою діду.

- Куди повзе комашка? А як росте ромашка?

Куди заходить сонце? Хто глянув у віконце?

(з’являється дівчинка (лялька з лялькового театру)

Логопед:  А ось і сама Полінка.

Полінка:  Діти, я хочу вас запросити до країни знань. Шлях туди пролягає через Ріку Помилок, Гори Наполегливої Праці, Ліси Терпіння і Посидючості. Але пам’ятайте: знання лише тоді цінуються, коли вони здобуті працею. Ось вам чарівний клубочок, який і приведе вас до країни знань.

(діти йдуть за клубочком і підходять до Річки Помилок)

Логопед: Щоб перебратися через Річку Помилок, слід виконати завдання. Але знайте, що основна зброя проти помилок – це увага!

Дидактична гра «Неслухняні звуки».

Логопед:  Геть усе, усе на світі

Переплутав хлопчик Вітя.

Каже: «Діти вчаться в полі,

А комбайн працює в школі,

Всіх людей стрижуть в лікарні,

А лікують в перукарні,

Ми книжки берем в аптеці,

Ліки у бібліотеці.

От який Вітьок дивак!

Ми ж бо знаєм – це не так!

Діти, звісно вчаться в ……,

А комбайн працює в …….,

Ми лікуємось в …………..,

А стрижемося в …………...,

А книжки в………….…… .

Гра «Хто перший здогадається».

Мета: вчити виділяти заданий звук  в словах з опорою на слуховимовляння дитини, розвивати увагу пам’ять, активізувати словник дитини.

(логопед називає звук і дає коротку характеристику того предмету, що він задумав, а діти називають задуманий логопедом предмет).

 « С »  - 

місце, де зростають плодові дерева

 (сад);

 

 

 

« Ц »  - 

малюк собаки  

 (цуценя);

 

 

 

« Л »  - 

мешкає в лісі, руда, хитра, полює на зайців

 (лисиця);

 

 

 

« Ш » - 

місце, де навчаються діти 

 (школа);

 

 

 

« Щ » - 

ми чистимо  одяг та взуття

 (щітка).

Фізкультхвилинка.

Пригадайте, друзі, в мить

Як пшениченька шумить

Ш – Ш –Ш – Ш – Ш – Ш

(діти піднімають руки вгору і роблять нахили в сторони).

Трактор в полі гуркотить:

Р – Р – Р – Р – Р – Р

(діти згинають руки у ліктях перед собою, виконують колові рухи руками)

Заспівав комарик тихо:

З  - З – З – З – З – З

(колові оберти головою)

А на річці пароплав

Голосно нам проспівав

Л  - Л – Л – Л – Л   - Л

(діти присідають, а коли піднімаються, то промовляють звук Л).

Логопед: Відпочили – раз, два, три!

Працювати почали.

Логопед: Поле Наполегливої Праці ми здолали і до Лісу Терпіння й Посидючості дісталися. Для того, щоб знайти  дорогу у Лісі Терпіння й Посидючості, потрібно розгадати кросворд Будьте уважні, починаємо.

 (діти всі разом розгадують кросворд, відповіді записують фломастером).

Розгадай кросворд.

  1. Птах, який співає краще за всіх.
  2. Що людина бачить, коли спить?
  3. Що взимку щипає за ніс?
  4. Понеділок, вівторок, середа, четвер,
  5. П’ятниця, субота, неділя. Як назвати ці дні одним словом?

Самостійна робота. Розгадування ребусів.

(кожна дитина самостійно розгадує ребус, записує відповідь)

Логопед: Чи сподобалось вам грати,

По країнах мандрувати?

А навчилися чого?

Може важко вам було?

         (відповіді дітей)

Логопед: Вас чекають запрошення до школи (діти отримують запрошення до школи, дякують ляльці Полінці за цікаву подорож, прощаються з нею).

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Драчова Ольга Фаїлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
15 січня 2021
Переглядів
1946
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку