Конспект заняття з розвитку мовлення за темою "Моя дружня родина"

Про матеріал
Конспект заняття з формування звукової культури мовлення, лексико - граматичної будови мовленнята зв'язного мовлення з дітьми середньої групи із ЗНМ за лексичною темою:

"Моя дружня родина"


Перегляд файлу

Дата проведення:

Вікова група: середня

Розділ програми: звукова культура мови + лексико-граматичний лад мови

Вид заняття: тематичне

Тип заняття: заняття - гра

Тема: МОЯ ДРУЖНЯ РОДИНА

Програмовий зміст:

Корекційно-розвиваючі завдання:

- розвивати дрібну моторику, зорово-просторовий гнозис;

-формувати узгодженість мови з рухом;

- розвивати слухову увагу, фонематичний слух

- розвивати мімічну мускулатуру обличчя , мовне дихання і інтонаційну виразність мови

Корекційно - навчальні завдання:

-формувати вміння виділяти звук А з ряду звуків, слів (гр.А)

- вправляти у вживанні узагальнюючого слова "Сім'я", умінні давати відповіді на питання повним простим непоширеним і поширеним реченням

Корекційно-мовні завдання:

- вправляти в утворенні зменшувально-пестливих форм іменників, доборі прикметників-антонімів,

-розвивати зв'язне діалогічне мовлення. 

Корекційно - виховні:

- виховувати любов і повагу до членів своєї сім'ї, посидючість, акуратність при роботі в зошиті.

Матеріал:

Розвиваюче середовище: навчальна зона

Демонстраційна наочність: гноми-гості, картки для підбору антонімів, картинки по темі сім'я

Роздатковий матеріал: зошити, олівці

Художнє слово: вірш для орг. момент                                            

             Хід заняття

I. Організаційний момент

Стали  діти всі  в кружечок,

Ти мій дружечок і я твій дружечок.

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемося!

II. Основна частина.

До нас в гості прийшла сім'я гномиків.  Діти вітаються з гномами.

1. Гра «Покажи настрій» Подивіться на гномів, чим вони відрізняються? (у них різний настрій) що могло статися з гномами? Чому у них такий настрій? Спробуємо зобразити настрій гнома. Який настрій приємніше показувати?

2. Подивіться на цього гнома, його звуть Антон. Він любить пісеньку А-А-а

3. «Тихо-голосно» Заспіваємо разом з гномиком

4. "Злови звук" - діти плескають в долоні, якщо чують в ряді звуків звук [а] в ряді звуків: а, у, М, А, і, А, П, а..., в ряді слів (гр.А) Автобус, кит, ананас, лелека, ангел, вуха…

5. У гномів дуже дружна сім'я.

Давайте згадаємо, що таке сім'я? Сім'я – це рідні люди, що живуть поруч, в одній квартирі. Які почуття відчувають люди в колі сім'ї? Розкажіть гномам про свою сім'ю.

З ким ти живеш?

Скільки людей в твоїй родині?

Хто старший за всіх? Хто молодший за всіх?

Хто діти? Хто дорослі?

6. Гра «назви лагідно»:

Всі ми любимо членів своєї сім'ї, давайте підберемо для них якомога більше ласкавих слів:

Мама-матуся, мамуля і т. д.

Тато –

Бабуся –

Дідусь –

Сестра -

7. Гра «Хто ким доводиться?»

Хто дівчинка для мами? (донька)

Хто хлопчик для мами? (син)

Хто хлопчик для дівчинки? (брат)

Хто мама для тата? (дружина)

Хто дівчинка для дідуся? (внучка)

Хто хлопчик для бабусі? (онук)

Хто мама для бабусі? (дочка)

Хто тато для мами? (чоловік)

Хто тато для бабусі? (син)

8. Фізхвилинка

Ми ногами топ-топ,

Ми руками хлоп-хлоп,

А потім приг-скок

І ще разок.

Мама навприсядки,

 Папа навприсядки,

Діти навприсядки,

І знову - по порядку.   

9. Д / гра "Скажи навпаки" (по картинках).

Хлопчик повний – (хлопчик худий). Сильний - (слабкий).

Людина хвора- (здорова). Літній- (молодий).

Веселий - (сумний). Старший (молодший).

Товстий – (тонкий). Високий - (низький).

Доросла- (маленька). Добрий – (злий).

10. Пальчикова гімнастика «Сім'я»

Цей пальчик – дідусь, Цей пальчик – бабуся,

Цей пальчик-Татко, Цей пальчик – матуся,

Цей пальчик – я.

Це вся моя сім'я.

11. Робота в зошитах «Домалюй настрій»

III. Заключна частина. Рефлексія

Про що говорили на занятті? Що сподобалося найбільше?

Попрощаємося з гномами. Що ми їм побажаємо? Щоб у них завжди був гарний настрій!

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Гусячкіна Наталія Борисівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Логопедія, Конспекти занять для ЗДО
Інкл
Додано
30 жовтня 2018
Переглядів
15713
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку