Вимова:
Тема:
Автоматизація звуків ж, р.
Розвиток слухо-зоро-тактильного сприймання мовлення та формування вимови
Тема:
Мовленнєвий матеріал «Птахи восени». Читання тексту «Птахи восени»
Сприймання та розрізнення слів, словосполучень, фраз, мовленнєвого матеріалу та тексту.
Мета:
Вчити учнів вірної вимови звуків ж, р на матеріалі складів, слів, фраз, різних вправ, сприймати і розпізнавати мовленнєвий матеріал по темі: «Птахи восени», тренувати у виразному читанні тексту, розвивати залишки слуху, навички читання з губ, пам'ять, бажання спілкуватися словесною мовою, збагачувати словниковий запас, слідкувати за вимовою учнів та виправляти недоліки.
Обладнання:
профілі вимови звуків, шпателі, зонди, дзеркало, картки.
Хід заняття
І. Оргмомент
Учитель:
(Борис, Анастасія, Інна)
Учні піднімають руку, коли чують своє ім’я.
ІІ. Формування вимови
Автоматизація звуків ж, р
Читання складів, слів із звуком ж.
жа, жо, жу, же, жи, жі
жаба, жолудь, жук, женці, жито, жінка
Читання скоромовки.
Жовте жито жук жував,
Із Женею жартував,
Жартом, жартом, - і
у Жені жвавий жук
живе у жмені.
Загадка
На дубочку я вродився,
на дубочку й оселився
Восени я упаду та дубочком проросту. (жолудь)
Читання складів та слів із звуком р.
ра, ро, ру, ре, ри, рі
ракета, робота, рука, речення, річка, риска
Читання скоромовки.
Терпку редьку терка терла,
Терпка редька в горлі дерла.
Загадка
Дивний звір на дні живе:
ходить задом наперед (рак)
Вставити пропущені букви:
..урнал, ..оржини, ..ак, ..ук, ..ік, ..овтень, ..ись, ..аба, ..ічка, ..едиска.
Фізкультхвилинка.
Назвати малюнки
ІІІ. Розвиток слухового сприймання.
1. Мовленнєвий матеріал по темі: «Птахи восени».
- Яких ви знаєте птахів?
- Назвіть перелітних птахів.
- Назвіть птахів, які залишаються у нас зимувати.
2. Читання тексту «Птахи восени».
Опрацювання лексики.
Теплі краї, голод, далека дорога, перелітні птахи, насіння, плоди, пожива, сплячка, потомство.
3. Сприймання та розрізнення слів, словосполучень, фраз
Послухати і повторити слова та словосполучення
Послухати і повторити фрази.
Учитель:
Учні:
Борис, Настя.
Учитель:
Учні:
Борис, Інна.
Сьогодні на занятті з розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання мовлення та формування вимови що ви робили?
Борис: