Урок 35. Контрольна тестова робота
Будова слова. Орфографія
Мета: оцінити рівень навчальних досягнень учнів з теми «Будова слова. Орфографія»;
перевірити вміння й навички розбору слів за будовою та визначення в словах орфограм; виявити прогалини в знаннях учнів з метою усунення їх; розвивати орфографічну та пунктуаційну грамотність школярів, охайність; виховувати потребу в пізнанні, любові до рідного слова.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь та навичок (перевірки володіння всіма видами мовленнєвої діяльності).
Засоби навчання: тестові завдання для контрольної роботи.
Перебіг уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Повідомлення мети перевірки та засобів її проведення.
Ознайомлення учнів із критеріями оцінювання тестових завдань проведення інструктажу щодо їх виконання.
ІІІ. Самостійне виконання учнями контрольної роботи.
Початковий рівень (6 балів)
А білий, біла, біле
Б білий, білка, побілка
В білий, біленький, біль
Г білий, біленький, білити
А сад
Б садок
В посадка
Г садочок
А безкрилий
Б крилатий
В безкровний
Г безлад
А нестерпно
Б нестерпний
В нестерпна
Г нестерпним
А розмивати
Б розподілити
В навідатись
Г відчинити
А школа
Б тихий
В претихий
Г шкільний
Середній рівень
Прибережний, збереження, берег, берегти, узбережжя, бережливість, береговий.
Достатній рівень
Частина слова Приклад (виділена частина слова)
|
А |
Б |
В |
Г |
Д |
1 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
Д садок
п |
р |
и |
е |
о |
п |
р |
е |
д |
х |
р |
а |
п |
р |
и |
і |
о |
д |
а |
ж |
и |
б |
о |
ь |
п |
м |
п |
р |
в |
т |
л |
п |
р |
е |
е |
д |
р |
е |
н |
п |
в |
ж |
а |
и |
к |
л |
о |
п |
я |
д |
Високий рівень
Складіть кілька зв’язаних за змістом речень, використавши в них спільнокореневі слова з коренем -ліс-. Розберіть ці слова за будовою.