Українська мова 4 клас - конспекти уроків (за підручником М. С. Вашуленка) - 2015 рік.
Контрольна робота з мовної теми «Дієслово. Прислівник». Допоможе вчителю початкового навчання швидко і якісно підготуватися до контрольної роботи.
Українська мова 4 клас - конспекти уроків (за підручником М. С. Вашуленка) - 2015 рік
Тема. Контрольна робота з мовної теми «Дієслово. Прислівник».
Мета. Перевірити знання і рівень сформованості вмінь і навичок, набутих під час опрацювання розділів «Дієслово», «Прислівник».
Хід уроку
Дзвоник дзвенить, не стихає,
Школярів усіх скликає:
Гей, до класу поспішайте,
На місця свої сідайте.
II. Виконання контрольної роботи з теми.
Варіант 1
1. Початковою формою дієслова є:
а) теперішній час;
б) число;
в)неозначена форма.
2. Вибери групу слів, яку складаються тільки прислівники:
а) веселий, ясно, ніжний:
б) дружно, весело, щиро;
в) рясний, слово, чудовий.
3. У реченні дієслово найчастіше буває:
а) підметом;
б) другорядним членом.
в) присудком;
4. У реченні прислівники найчастіше зв’язані з:
а) прикметниками;
б) дієсловами.
В) іменниками;
5. Добери до прислівників антоніми.
Праворуч
Низько
Завтра
Попереду
6. Прочитай вірш. Випиши дієслова. Визнач їх час і число.
Пихтить, ряхтить, весняно дише
На всю ширінь масна рілля.
Від бруньок тріскається тиша,
Кипить у зелені гілля.
Лягла зернина до зернини
в долоні теплої землі.
7. Напиши твір-міркування (6-8 речень) «Чому важливо бути доброю людиною». Підкресли дієслова.
Варіант 2
1. Прислівник — це:
а) незмінна частина мови;
б) граматична основа речення.
в) змінна частина мови;
2. У реченні прислівники виконують роль:
а) підмета;
б) присудка;
в) другорядного члена.
3. Дієслова минулого часу змінюються за:
а) особами і числами;
б) особами і родами;
в) особами, числами і родами.
4. У якому рядку записані дієслова тільки минулого часу?
а) Читають, біжить, сказав;
б) напише, мріє, написав;
в) чекала, стихло, мандрувала.
5. До поданих прислівників добери близькі за значенням.
Прозоро
Тепло
Повільно
Чисто
6. Прочитай вірш. Випиши дієслова. Визнач їх час особу і число.
Тане сніг. Чорніють полонини.
Небо наче синькою взялось.
Ручаї, зійшовшись на долині,
Цілий день змовляються про щось.
8. Напиши твір-міркування (6-8 речень) «Чому треба турбуватися про птахів». Підкресли дієслова.
ІІІ. Збір зошитів.
IV. Підсумок уроку.
Мова — державна перлина,
Нею завжди дорожіть:
Без мови немає країни —
Мову, як матір, любіть!