Контрольна робота з теми Розв'язування прямокутних трикутників

Про матеріал
Робота включає 2 варіанта контрольної роботи з теми Розв'язування прямокутних трикутників з відповідями
Перегляд файлу

8-А

 

8-Б

 

 

                       Урок №              

 


                                              Тема. Контрольна робота № 5

Цілі:

        навчальна: перевірити рівень засвоєння знань учнів    із теми  « Розв᾽язування прямокутних трикутників»;

               розвивальна: формувати вміння правильно висловлювати думки у письмовому вигляді;

       виховна: виховувати відповідальність за результати своєї роботи, віру у власні сили.

Тип уроку: контроль знань та вмінь.

Хід уроку

  1. Організаційний етап
  1. Привітання.
  2. Перевірка присутності учнів
  3. Перевірка готовності учнів до уроку
  4. Роздати зошити для контрольних робіт.

II. Перевірка домашнього завдання: завдання на роздавальному матеріалі

IІІ. Умова  контрольної роботи № 5:

 

                                              Варіант 1

                                   І частинам( 5 балів)

    Вірна відповідь кожного завдання оцінюється одним балом

  1. Користуючись рисунком знайдіть cos ∠C

а)                  б )                  в)                  г) 

 

2. Катети прямокутного трикутника дорівнюють 6 см і 8 см.  Знайдіть тангенс кута, прилеглого до меншого катета.

а)                    б )                     в)                   г) 

3. Катети прямокутного трикутника дорівнюють 3 см і 4 см.  Знайдіть синус кута, протилежного більшому катету.

а)                   б )                       в)                   г) 

4. Знайдіть значення виразу

а)               б )  3                     в)  1                 г) 

5. В прямокутному трикутнику АВС (С = 90˚)  АВ = 10 см,

А = α.     Знайдіть АС.

а) 10sinα       б ) 10cosα          в) 10tgα          г)   

                                  Частина ІІ( 4 бали)

        Вірна відповідь кожного завдання оцінюється двома балами.

 

6. Бічна сторона рівнобедреного трикутника  дорівнює    10 см  і утворює з основою кут 40˚.  Знайдіть основу  і  висоту,  яка проведена до неї.

 

7. Знайдіть кути прямокутника, утворені діагоналлю  довжиною 6 см  із сторонами, одна з яких

    дорівнює см.   

                                    Частина ІІІ( 3 бали)

    Завдання повинно мати розгорнутий запис рішення з обґрунтуванням

            кожного етапу. Завдання оцінюється в три бали.

 

    8. Знайдіть периметр прямокутника, якщо його діагональ дорівнює  2d  і   утворює зі стороною кут  α.                              

                                         Варіант 2

                                   І частинам( 5 балів)

    Вірна відповідь кожного завдання оцінюється одним балом

  1. Користуючись рисунком знайдіть cos В

а)         б )        в)       г) 

 

2. Катети прямокутного трикутника дорівнюють 6 см і 8 см.

 Знайдіть тангенс кута, протилежного меншому катету.

а)         б )        в)       г) 

3. Катети прямокутного трикутника дорівнюють 3 см і 4 см.

Знайдіть синус кута, прилеглого до більшого катету.

а)         б )        в)       г) 

4. Знайдіть значення виразу

а)         б )  3     в)  1     г) 

5. В прямокутному трикутнику АВС (С = 90˚)  АВ = 10 см,

А = α.     Знайдіть ВС.

а) 10sinα       б ) 10cosα       в) 10tgα      г)   

                      Частина ІІ( 4 бали)

        Вірна відповідь кожного завдання оцінюється двома балами.

 

6. Бічна сторона рівнобедреного трикутника  дорівнює    10 см

і утворює з основою кут 20˚.  Знайдіть основу  і  висоту,

яка проведена до неї.

 

7. Знайдіть кути прямокутника, що утворені діагоналлю

    і сторонами, які дорівнюють см  і 12 см.          

                          Частина ІІІ( 3 бали)

    Завдання повинно мати розгорнутий запис рішення з обґрунтуванням

            кожного етапу. Завдання оцінюється в три бали.

 

       8. Знайдіть периметр прямокутного трикутника, якщо його

           діагональ дорівнює  2d , а кут між діагоналями дорівнює  α.                                                                                   Відповіді

 

1

2

3

4

5

6

7

8

1 варіант

б

в

б

б

б

15,32см  6,43см

30˚; 60˚

4d(cosα+sinα)

2 варіант

а

в

а

в

а

18,8 см

3,42 см

30˚; 60˚

4d(cosα+sinα)

 

ІV. Підсумки уроку. Оголошення правильних відповідей до завдань, виконаних учнями

 

VI. Домашнє завдання

  1. Повторити: § 3 «Розв᾽язування прямокутних трикутників»

-

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Корж Тетяна Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Лаптєва Інна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
16 березня 2019
Переглядів
35726
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку