8-А |
№ |
|
8-Б |
№ |
|
Урок №
Тема. Повторення. Паралелограм.
Прямокутник. Ромб. Квадрат. Трикутник.
Цілі:
навчальна: узагальнити й систематизувати знання
учнів із теми «Паралелограм. Прямокутник. Ромб.
Квадрат. Трикутник »; удосконалити вміння
розв’язувати задачі з цієї теми;
розвивальна: формувати вміння аналізувати й узагальнювати інформацію, виділяти головне в досліджуваному матеріалі;
виховна: виховувати почуття відповідальності, віру у власні сили.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Хід уроку
1. Фронтальне опитування:
вершин, кутів, діагоналей.
2. Сформулюйте означення, властивості та ознаки:
а) паралелограма;
б) прямокутника;
в) ромба;
г) квадрата.
3. Сформулюйте означення трапеції.
4. Які види трапецій ви знаєте?
5. Сформулюйте означення та властивості середніх ліній
трикутника і трапеції.
6. Сформулюйте означення та властивості середньої лінії
трапеції.
7. Які чотирикутники називають вписаними в коло?
8. Сформулюйте властивість і ознаку вписаного
чотирикутника.
9. Які чотирикутники називають описаними навколо
кола?
10. Сформулюйте властивість на ознаку описаного
чотирикутника.
многокутника.
її наслідок.
наслідки.
наслідок.
2. Виконання завдань на картках із друкованою основою
За наведеним зразком продовжити заповнення таблиці
Вид чотирикутника |
Означення |
Властивості |
Ознаки |
Площа |
Паралелограм |
Чотирикутник АВСD, у якому АВ || СD і ВС || АD |
2)∠A = ∠C, ∠B = ∠ D
АO = ОС, BO=OD 4)Cума кутів, прилеглих до однієї сторони = 180˚ |
1) Якщо АВ=CD i BC=AD, то ABCD – паралелограм 2) Якщо АВ=CD i, АВ||CD 3) Якщо ВC=AD i, ВC||AD 4) Якщо АO = ОС, BO=OD, О — точка перетину АС і BD |
|
Прямокутник |
|
1) Усі властивості паралелограма 2) |
|
|
Ромб |
|
1) Усі властивості паралелограма 2) 3)
|
|
|
Квадрат |
|
1) Усі властивості паралелограма 2) Усі властивості ромба |
|
|
Трапеція |
|
Рівнобічна 1) 2) 3) |
|
1. Задачі за готовими кресленнями.
1. Знайти усі невідомі кути ромба. 2. Знайти усі невідомі кути трапеції.
а) б)
3. 4. 5.
6. 7.
8. 9. ∠АОВ-? 10. 11.
13.
14.
12. Сos ∠C - ?
15. Знайдіть довжину відрізка MK, зображеного на рисунку,
якщо KP = 35 см, EP = 14 см, DE = 12 см.
16. Відрізок MK, зображений на рисунку, паралельний стороні
DE трикутника DEP, DE = 32 см, DP = 40 см, MP = 25 см.
Знайдіть довжину відрізка MK.
17. Знайдіть х. 18. Знайдіть х. 19. АD - ?
20. 21. 22.
2. Робота за підручником
Виконання письмових вправ: № 806!(1 випадок), 808, 814, 821
№ 806 (2 випадок), 824, 825
Задачі на роздавальному матеріалі
-