Пропонована контрольна робота з української мови для 5 класу має на меті перевірку теоретичних знань та практичних навичок, які учні мали отримати в результаті вивчення розділів «Фонетика. Орфоепія. Графіка. Орфографія» відповідно до чинної програми. Зазначені матеріали стануть в нагоді учителям української мови.
Українська мова 5 клас
Тема. Контрольна робота №4. Фонетика, орфоепія, графіка, орфографія
Мета: перевiрити рiвень засвоєння знань, сформованостi умiнь i навичок із вивчених тем; формувати вмiння практично застосовувати здобутi знання;
розвивати логічне мислення, пам'ять;
виховувати стараннiсть, наполегливiсть, вiдповiдальнiсть, прагнення виконати роботу якнайкраще.
Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Ознайомлення учнiв з темою, метою i завданнями уроку.
ІІ. Інструктаж щодо порядку виконання контрольної роботи.
ІІІ. Самостiйна робота учнiв.
І рівень Тестові завдання ( 6 балів)
А олень, кропива, шофер, новий
Б кроїти, решето, одинадцять, нести
В вітчим, скінчити, завдання, квартал
Г беремо, коромисло, приятель, подруга
А начинка, випадок, спина, вишиванка
Б одинадцять, громадянин, жалюзі, каталог
В середина, навчання, хутро, живопис
Г терези, горошина, літопис, граблі
А замок, помилка, обруч, колесо
Б тріска, алфавіт, обід, простий
В колос, черговий, виносити, забігати
Г мука, дорога, лапки, атлас
А ег..жина, тер..н, чов..н, вет..ран
Б бр..ніти, см..тана, ег..зидія, д..ригент
В вет..ринар, кр..шталевий, в..рбичка, лід..р
Г вел..тень, справ..дливий, кр..ниця, тол..рантний
5. Укажіть рядок, у якому в коренях дієслів потрібно писати літеру и.
А бл..щати, зв..личувати, покр..вати, про-т..рла
Б зав..сати, упл..сти, защ..міло, прор..ваєш
В прост..ляв, в..рушати, приб..ру, ви-м..тала
Г розл..ватися, завм..раю, вид..рати, перет..нати
А стежина, шептати, гребінець, дешевий
Б серпневий, лотерея, очерет, кривавник
В депутат, писати, прем’єра, експеримент
Г скрипіти, березень, вечеря, пиріг
А мі-сто, міс-то, ліс-ок, пар-та;
Б хо-джу, пі-джак, від-дзвеніти, за-світло;
В о-рел, кри-латий, до-звілля, ви-хід;
Г буль-йон, ку-ку-руд-за, міль-йон, оа-зис.
А зас-віт-ло, прек-рас-ний, ход-жу, сид-жу;
Б ви-вчи-ти, ща-стя, брат-ство, тво-ри-ти;
В іс-то-рич-ний, під-за-лис-тий, пів-яблука, мав-пя-чий;
Г пів-пор-ції, тьмяний, в’я-за-ти, швид-кіс-ний.
9. Установіть відповідність. До кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть відповідник, позначений буквою:
1 дзьоб; А У слові на два звуки більше, ніж букв.
2 ящик; Б У слові на один звук менше, ніж букв.
3 рояль; В У слові на два звуки менше, ніж букв.
4 галька. Г У слові однакова кількість букв і звуків.
ІІ рівень. Виконати завдання ( 3 бали)
Здалека, навчання, завдання, одинадцять, чотирнадцять, кілометр, сантиметр, олень.
Ходжу, підживляти, мільйон, низько, олівець, літера.
Солдат, кожух, полонина, земля, розумний, двері, карусель, директор, весна, день, минулий.
ІІІ рівень. (3 бали)
Списати текст, дотримуючись правил переносу. Підкреслити букви я, ю, є, які позначають два звуки
Наша Вітчизна, наша Батьківщина – мати-Україна. Вітчизною ми називаємо Україну тому, що ми народжені в ній, у ній розмовляють рідною мовою і все в ній для нас рідне.
Батьківщиною ми називаємо Україну тому, що в ній жили наші батьки і діди, а матір’ю – тому, що вона годує нас своїм хлібом, зігріває сонцем, чарує красою природи.
ІV. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа “Мікрофон”
- Найскладнішим завданням для мене було…