11клас
Контрольна робота за темою «Шедеври європейської лірики першої половини ХХ ст.»
(«Зарізана голубка й водограй», «Міст Мірабо» Гійома Аполлінера,
«Згаси мій зір…», «Орфей, Евредіка, Гермес» Р.М.Рільке, «Про царівну Місяцівну», «Гітара» Гарсія Лорки)
Мета – формувати компетентності:
- предметні (ситематизовані й узагальнені знання про особливості
європейської лірики першої половини ХХ ст.; розвинене писемне
мовлення);
- ключові (інформаційні: уміння систематизувати набуті знання та
критично їх осмислювати; загальнокультурні: творчі здібності;
прагнення досягти високого результату).
Тип уроку: урок контролю та корекції знань, умінь, навичок.
Обладнання: картки із завданнями.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Робота над темою уроку
1. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
2. Виконання контрольної роботи
Початковий і середній рівні (кожна відповідь – 1 бал)
1. Справжнє прізвище Гійома Аполлінера
А. Літовський
Б. Вілінський
В. Костровицький
2. Основна тема вірша «Зарізана голубка й водограй» –
А. Протест проти війни
Б. Згадка про друзів
В. Туга за домівкою
3. Вірш «Мірабо» створено в поетичній формі
А. Рондо
Б. Каліграми
В. Акровірша
4. Вірш «Згаси мій зір…» створено під враженнями від
перебування у
А. Києві
Б. Одесі
В. Сумах
5. Р.М.Рільке називають
А. Гамлетом ХХ ст.
Б. Прометеєм ХХ ст.
В. Орфеєм ХХ сст.
6. Гітара в однойменному вірші Ф.Г.Лорки порівнюється з
образом
А. Природи
Б. Серця
В. Жінки
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1,5 бала)
7. Завершіть речення: «Верлібр – це …»
8. Визначте провідну тему вірша Р.М.Рільке « Орфей, Евредіка,Гермес».
Високий рівень (максимальна оцінка – 3 бали)
9. Схарактеризуйте образи Місяцівни та хлопчика з вірша Ф.Г.Лорки
«Балада про царівну Місяцівну»
ІV. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія
V. Домашнє завдання
Відповіді:
1-В
2-А
3-Б
4-А
5-В
6-Б