Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №222»
Криворізької міської ради
Тема: «Підемо в гості до зимуючих мешканців.»
Конспект заняття для дітей молодшого віку
підготувала вихователь:
Соловйова Л.Д.
м. Кривий Ріг
Конспект заняття для дітей молодшого віку.
«Підемо в гості до зимуючих мешканців.»
Тема: « Підемо в гості до зимуючих мешканців.»
Мета: закріпити знання дітей про ознаки зими в природі, розвивати вміння описувати дерева взимку,(ялинка) ;з'ясувати рівень логіко - математичного розвитку дітей: уміння оперуватися поняттями «один» і «багато»; продовжувати вчити розрізняти предмети за кольором, удосконалювати вміння порівнювати предмети за величиною (великий, менший,найменший); впроваджувати іноваційні технології (малювання в манці пальчиком за бажанням дітей); розвивати зв’язне мовлення, уміння розповідати вірші з використанням мнемо таблиць, пам’ять, увагу, мислення; виховувати інтерес, зосередженість, та бережне ставлення до довкілля.
Матеріал: мнемо таблиця, матеріал Д/г для кожної дитини, , іграшки білочки, зайчика, манка, тарілочки, ялинки. Музика для подорожі, спів птахів.
Хід заняття
Вихователь: діти давайте привітаємося.
Діти: доброго ранку, доброго дня. Зичимо всім ми лише добра.
Вихователь: малята, а яка у нас зараз пора року?
Діти: зима.
Вихователь: а. як ми з вами одягаємося?
Діти: тепло, щоб не замерзнути?
Вихователь: молодці, а назвіть мені одяг який ми одягаємо?
Діти:рукавички,шапку,курточку теплу…..
Вихователь: молодці.
Вихователь:діти , а ви знаєте, що взимку звірятам і птахам дуже тяжко найти собі їжу і вони сьогодні нас запросили в гості, щоб ми їм допомогли. Допоможемо малята?
Діти:так, до поможемо.
Вихователь: а хто нас запросив ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку:
Влітку сіренький,
А взимку біленький,
Довгі вуха має,
Швидко стрибає.
(Заєць)
Вихователь: : молодці діти, так це зайчик, ми з вами відправимося в подорож перший нас запросив у гості зайчик, а їхати ми будемо на потязі... Малята ви згодні?
Діти: так,згодні.
Вихователь: Ну, що давайте утворимо потяг і відправляємося в подорож.
(грає музика)
Перша наша зупинка «Зайчикова хатка»
Вихователь: діти ось по гляньте, яка хатка стоїть гарна, я думаю, що тут мешкає зайчик?
Діти: так он він.
Зайчик: Доброго ранку вам, малята!
Я радий, що ви до мене приїхали в гості.
Мені дуже потрібна ваша допомога.
Допоможіть меня розкласти морквинки для членів моєї родини.
Д/г « Підбери за розміром»
Вихователь: зайчик так втомився і нас з вами, дітки, дуже просить допомогти йому розкласти овочі та фрукти у кошики.
Д/г «Розклади за кольором»,
Вихователь: молодці діти. Вам сподобалося, як ми допомагали зайчику?
Діти: так, да.
Вихователь: давайте попрощаємося із зайчиком.(всі допобачення0
Зайчик: до побачення малята.
Вихователь: відправляємося в подорож далі нас до себе в гості запросила , щоб дізнатися нам знову потрібно відгадати
Загадку:
У лісі живе,
Горішки гризе,
Грибочки збирає,
На зиму складає.
(Білка)
Вихователь: ми знову стаємо один за одним і відправляємося, поїхали. (грає музика)
Друга зупинка «На гостини до білочки»
Вихователь: діти дивіться хто тут нас зустрічає.
Білочка зустрічає дітей.
Вихователь: Діти, а до кого ми приїхали?
Діти: в гості до білочки .
Білочка : доброго ранку вам, малята!
Я рада, що ви до мене прийшли в гості.
Діти : доброго ранку.
Білочка : а,що ви про мене знаєте?
Вихователь: А де білочка живе?
Діти: у лісі, у дуплі на дереві
Білочка: малята а,що я люблю їсти?
Діти: горішки, шишки, грибочки.
Вихователь: так молодці діти.? Якого кольору у білочки хутро?
Діти: оранжеве,руде.
Вихователь: так молодці діти. А який хвостик у білочки?
Діти:великий, пухнастий.
Вихователь: дітки ,а давайте розкажемо білотці віршик який ми знаємо про неї.
Діти:(А.Качана. Білка в лісі стриб та стриб тай знайшла великий гриб і додому принесла гриб не влазить до дупла. Довелося білочці гриб сушить на гілочці.) Білочка: малята дякую ви так гарно розповіли мені віршик, а ви можете мені допомогти я стрибала з гілочки на гілочку і розсипала шишки та горішки їх потрібно зібрати шишки у великий кошик, а горішки у маленький.
Вихователь:діти допоможемо білочці?
Діти: так, да.
Вихователь: так молодці діти, по збирали, віднесемо білочці.
Вихователь: а дивіться, як гарно у білочки. Вона уже прикрасила ялиночку, щоб зустріти свято (прикрашена ялиночка.), а яке свято ми зустрічаємо взимку?
Діти: новий рік,приходе дід мороз.
Вихователь так молодці діти,а що він усім приносить?
Діти: приходе дід мороз, приносить подарунки,цукерки.
Вихователь: так молодці діти. А давайте ми уважно роздивимося ялиночку.
Хто скаже якого кольору ялинка? Чиє у ялинки листочки?
Діти: зеленого, немає у ялинки голочки.
Вихователь: так молодці діти, а давайте на згадку про себе білочці щось намалюємо в подарунок.
Д/г «Намалюй гостинці для білочки»
(малювання пальчиком у тарілочці з манкою)
Вихователь: так молодці діти,давайте скажемо до побачення білочці.
Діти: до побачення.
Білочка: до побачення малята, дякую вам за допомогу і подарунки.
Вихователь: молодці діти. Вставайте ми знову стаємо один за одним і відправляємося в подорож далі (грає музика спів птахів)
Третя зупинка «В гостях у птахів»
(Спів птахів.)
Вихователь:діти, а зараз ми з вами потрапили у пташине царство.
Чуєте ,як гарно вони співають. А, яких ви птахів ви знаєте?
Діти:синичка,голуб,снігур.
Вихователь(спів ворони, горобчика). Діти , а хто це співає?
Діти: ворона, горобчик.
Вихователь: молодці діти ви знаєте як співають пташки. Ми з вами виходимо на вулицю і годуємо птахів чому?
Діти: бо нема,що їсти.
Вихователь: чим годуємо птахів?
Діти: хлібом ,зерном.
Вихователь: молодці діти. Ми годуємо птахів, щоб їм легше було пережити холоди.
(На дошці висить мнемо таблиця з віршиком про зимуючих пташок)
Вихователь: діти, а що ви бачите на дошці?
Діти: картинки про птахів.
Вихователь: молодці діти. А давайте ми за допомогою цих картинок розповімо віршик….
Діти: так, давайте. Виходить одна дитина стає біля дошки водить указкою по картинках діти розказують віршик. Я ладнаю годівнички про горобчика й синички, для малого снігурця крихт насиплю і пшонця. Прилітайте друзі, милі, не злякайтесь заметілі.
Вихователь: молодці діти гарно розповіли, але нам час повертатися додому, утворили потяг і поїхали.
Вихователь: от ми уже в дитячому садочку. Діти, а вам сподобалась наша подорож?
Діти: так, сподобалося.
Вихователь: діти, а що вам сподобалась найбільше?
Діти: як ми допомагали зайчику, як збирали шишки для білочки…….
Стук в двері вам торбинка з гостинцями від друзів.
Вихователь: що ж в цій торбинці, як видумаєте діти?
Діти: цукерки, печево, іграшки.
Вихователь: зараз ми відкриємо і подивимося.
Діти: ура цукерки.