Коспект заняття для позашкільної освіти "За здоровий спосіб життя"

Про матеріал
Діти ознайомились з поняттям "Здоров'я"Вході виконання завдань навчились берегти своє здоров'я.
Перегляд файлу

Тема: Плакат «За здоровий спосіб життя».

Мета: Вчити дітей берегти своє здоров’я. Актуалізувати знання, здобуті на заняттях та під час уроків, з питань дбайливого ставлення до власного здоров’я; формувати навички здорового способу життя; виготовити плакат –аплікацію – під час виконання різних завдань;

Розвивати увагу, логічне мислення, уяву, вміння аргументувати, доводити, виховувати товарискістьь, колективізм; прищеплювати бажання займатися фізичною культурою і спортом.

Обладнання: фломастери, кольорові олівці, гумка, простий олівець, ножиці, клейка стрічка, або клей, заготовки- заголовки, білий папір, одяг для чоловіка, що зображений на плакаті, плакат з малюнком чоловіка.

                                                        Хід заняття:

І.Вступна частина:

1.Організація вихованців до заняття.

2. Перевірка присутності вихованців та їх обладнання.

3. Актуалізація опорних знань.

Пропоную розгадати загадку:

Хто ранком ходить на чотирьох ногах, удень-на двох, а ввечері- на трьох?(Людина)

Бесіда за запитаннями:

-А хто така людина?

(-це жива наділена  інтелектом істота, здатна мислити, має право обирати та нести відповідальність за свої дії та рішення, може фантазувати, уявляти, творити, має власне судження.)

Отже ми всі присутні тут хто? (Люди)

Так. Що є найголовнішим у житті людини? (Її здоровя)

-Що таке здоровя?

(-це стан живого організму при якому всі організми здатні виконувати свої життєві функції.)

Вірш: (розповідає дитина)

 Хто зоровий, той сміється.

Все йому в житті вдається,

Він долає всі вершини

Це чудово для людини.

Хто здоровий, той не плаче

Жде його в житті удача,

Він уміє працювати

Вчитись і відпочивати.

4.Повідомлення теми та мети заняття

Слово керівника гуртка:

У всіх привітаннях ми від душі бажаємо один одному міцного здоровя. Чому?

  Бо здоровя- найдорожче, щов нас є у якому б віці ми не були, бути здоровим – чудово.

-А що означає бути здоровим?

-Навіщо бути здоровим?

-Що вливає на здоровя людини?

Про це ми з вами й будемо сьогодні говорити.

На занятті ми будемо вчитися берегти своє здоровя, актуалізуємо наші заняття з питань дбайливого ставлення до власного здоровя; будемо формувати навички здорового способу життя в результаті виготовимо плакат-аплікацію: «За здоровий спосіб життя!»

Розвиватимемо нашу увагу, логічне мислення, уяву, вміння аргументувати, доводити; виховуватимемо товариськість, колективізм, прищеплювати бажання займатися фізичною культурою та спортом.

ІІ Основна частина:

Слово керівника гуртка:

Я пропоную кожному взяти літеру і розфарбувати її. Скласти з них слово.

Яке слово утворилось?( Здоровя.)

-Назвемо асоціації зі словом здоровя на кожну із літер: (може асоціювати із людиною.)

З- зібраність, зваженість
Д- доброзичливість, добропорядність, добро
О-оптимізм, обов’язок, особиста гігієна
Р- розважливість, розум, радість
О-обережність
В-відповідальність, витримка,
Я-ясність, якість.

Так добре, молодці.

Я Вам хочу показати плакат, на якому зображена…Хто? (Людина). Давайте спробуємо одягнути її, адже холодно, а якщо холодно-можна захворіти. І вже повторюсь, що найважливішим для людини є здоровя.

Прикріпіть слово здоровя на плакат. Як ви думаєте де його потрібно розмістити? Розмістимо на голові. Адже людина думає і знаходить для себе рішення для того, щоб бути здоровим.

Але спочатку одягнемо головний убір (кепку), а на неї прикріпимо слово здоровя.

Вірш: 1(розповідає дитина)

 Здоровя бережіть поки малі,

І мудрими ідіть по цій Землі.

Хай кожен з вас в житті запам’ятає,

Що без здоровя щастя не буває.

-Яку людину можна назвати здоровою?

Давайте пригадаємо і назвемо показники здоровя:


 

 

 

Здорової людини:

t тіла 36.6

міцний сон

чудовий аппетит

гарний настрій

бадьорість

сила

енергія

витривалість

працездатність

натхнення.

Хворої  людини:

t тіла 38.5

слабкість

біль

нудота

відсутність аппетиту

кашель

нежить

висипання на шкірі

блідність

поганий настрій

небажання працювати.

Виконаємо вправу: «Закінчи речення:

Здорова людина: -це…

(напишіть на аркушах показник і прикріпіть на нашу схему-людину при цьому ми одягнемо воротнік нашій людині.

(Діти пишуть та прикріплюють на плакат воротнік).

У народі кажуть «Здоров'я людини – усьому голова!»

А воно на 50% залежить поширення формули:

«Здоровим бути модно, стильно і красиво.

Будемо працювати, про здоров’я дбати!

Вірш 2 (розповідає дитина)

Зрозуміло, всім відомо,

Що приємно буть здоровим.

Треба тільки знати.

Як здоровим стати.

Вправа: Відновити текст вірша:(усно)

Щоб здоров’я ...(міцне) мати

Над цим треба…(працювати).

Спортом треба…(нам)займатись,

А ще й…(загартовуватись).

І нормально…(харчуватись).

Вірш 3 (розповідає дитина)

Поки ми ще невеличкі,

Виробляєм добрі звички,

Щоб здоров’я берегти і здоровими рости!

Правильно запам’ятайте:

Згубних звичок ви не майте!

Про своє здоров’я дбайте!

- Що ми називаємо звичкою?

(поведінку людини, яка стане постійною звичкою).

- На які дві групи можна поділити звички?

(шкідливі й корисні)

- Які звички назавають корисними?

(Ті, які допомагають усебічному розвитку людини і зміцненню здоров’я)

-Які звички називаються шкідливими?

(Звички, які негативно впливають на самопочуття, руйнують здоров’я заважають повноцінно жити).

-А тепер розподілими звички на шкідливі та корисні.

(оплесками відзначаємо корисну звичку, а тихим топотом ніг шкідливу)

- вітатись при зустрічі

- допомагати слабшим, маленьким та людям похилого віку

- курити, пити алкогольні напої

- виконувати ранкову зарядку

- довго сидіти перед телевізором, телефоном

- доглядати за одягом, взуттям

- дотримуватись режиму дня

- брати до рота і гризти предмети та нігті

- повторювати погані звички дорослих

- смоктати палець

- колупатися в носі

- говорити не правду

- говорити правду

                                       (Молодці!)

Одягнемо нашій людині наступну кофтинку чи рубашку.

Розділимо звички на шкідливі та корисні. (Намалюйте звички на колах і прикріпіть (Діти кріплять малюнки звичок на рукава рубашки та тулуб).

Вірш: 4 (розповідає дитина)

Кожен день за розпорядком

Ви виходьте на зарядку.

Для здоров’я вона – плюс

Намотай собі на вус.

Фізкультхвилинка:

Заніміла наша спинка

І затерпли кулачки

Знову нас фізкультхвилинка,

Наші любі діточки.

Позгинали вправні пальці

В кулачок і з кулачка

А тепер, немов у танці

Затанцюєм гопачка

І ось так поставим руки

До плеча і розведем

Колові ми зробим рухи

І на парти покладем(тихо сядем)

Бесіда за запитаннями:

- який лютий ворог до міста нашого пробрався?(вірус грипу)

- які гігієнічні процедури необхідно робити, щоб не заразитись?(мити руки з милом)

- який овоч необхідно вживати, щоб убезпечити себе від хвороби?(часник)

- що слід  вживати вразі застуди?(малину, смородину, лимон, цибуля)

- які корисні речовини в них містяться?(вітаміни, мінерали)

- які найкращі ліки від хвороб?(сміх і гарний настрій)

Одягнемо штани нашому чоловікові. На них розмістимо названі продукти та вітаміни.

(діти зображують продукти харчування, які поповнюють організм вітамінами)

Щоб організм наш завжди був здоровим кожному з нас слід знати і пам’ятати 10(заповідей) правил здоров’я.

Дамо їх нашому чоловіку у руки, щоб тримав своє здоров’я у своїх руках, одже все залежить лише від нас самих.

                                 10 заповідей(правил) здоров’я

(діти озвучують і кріплять  на плакат)

- гарний настрій

- раціональне харчування

- відсутність шкідливих звичок

- загартовування організму

- заняття спортом

- посміхатися друзям

- бути чемним вихованим

- дотримуватися режиму дня та особистої гігієни

- прогулянки на свіжому повітрі

- повноцінний сон

ІІІ Заключна частина:

  1. Підведення підсумків заняття:

 В сучасному житті все більшого поширення набуває рух за здоровий спосіб життя.

 Здоров’я – це основа усього на світі, здоровими бажають бути усі діти.

 Бути здоровим стає престижно, модно, економічно вигідно.

 Все більше молоді у світі та в нашій країні вважають, що краще бути здоровими ніж багатими і хворими.

Пропоную Вам всім, діти, об’єднатись, взятися за збереження свого здоров’я

Давайте прикріпимо умовно дітей, які закликають нашим плакатом аплікацію бути за здоровий спосіб життя!

(кріпимо біля ніжок діток, що тримаються за руки)

Віршоване побажання

Слухали, бачим, запам’ятали-

Все, що сьогодні вам розказали,

Дома розкажете, друзям порадите,

Проблеми усі ви тепер подолаєте.

Всім дякую. Ви гарно попрацювали. Молодці!

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
28 квітня 2020
Переглядів
522
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку