Краса осінняя по-своєму чарує

Про матеріал
Осіння краса й неповторність радують і чарують усіх і кожного по-своєму. Це й краса осіннього неба, сонячного проміння, листопаду, усміхненного сонця. Це прекрасні люди, які допомагають і підтримують у скрутну годину життя. Адже доброта - це важлива якість, котра повинна бути в кожної людини. Вона формується з ласки та великої любові. Добро починається з кожного з нас. Тож будьмо добрими! Мета - виховання в дітей почуття доброти, доброзичливості, найкращих людських якостей; уміння правильно висловлювати власну думку.
Перегляд файлу

                                                 Краса осінняя по-своєму чарує

           Ранок видався напрочуд прохолодним. Повітря свіже, за щічки навіть пощипує. Не хочеться вірити, що тепло пішло за далекі ліси, за сиві гори… Листя з дерев осипається все швидше та швидше, а падає на землю занадто повільно… Навіть не віриться, що жовтопад завершує свої гастролі по всій Україні. А прохолода впевнено вступає у свої права, розширює володіння. Пташок не видно й не чути: мабуть, відлетіли в теплі краї погрітися, відпочити, сил набратися. А потім знову повернутися додому, коли тепло відновить свої володіння.

         Осіннє небо сизо-біле, затягнуте кучерявими хмарами. Слабеньке сонячне проміння ледве пробивається крізь них, щоб дотягнутися до землі, хоч трішечки зігріти її останнім осіннім теплом. Уся природа, як і люди, прагне тепла, турботи, радості, незважаючи на пору року.

         Несподівано, звідки не візьмись, прилетіли веселі горобчики. Від їхнього співу все навкруги ожило, повеселіло, настрій змінився на краще. Навіть повітря потепліло, сонечко засяяло веселіше, яскравіше, негаразди зникли геть. І на даний момент сонце яскраве, радісне; промінчики його теплі, лагідні, приємні, життєдайні. Навіть не віриться, що таке яскраве, лагідне сонечко саме осіннє, а не літнє: воно усміхнене, повне тепла й захоплення теплом та радістю.

         Як бачимо, бувають і такі метаморфози: непередбачувані, зате приємні. А небесне світило все посилає й посилає тепле проміння в навчальні кабінети дітям, лагідно торкається рожевої щічки, підіймає настрій – і це прекрасно! Працюємо! Навчаємось! Життя продовжується! На зміну довгому робочому дню приходить ніч темна для відпочинку, відновлення сил. Потім знову прокидається ранок, набравшись сил достатньо під час такого необхідного й життєдайного  нічного сну…Усе як завжди. Життя продовжується…

         Якою б не була ситуація сьогодні чи завтра, а життя все-таки прекрасне! Ми, люди, завжди сподіваємось на краще, віримо у краще, адже життя – це краса, а краса врятує світ!! Ми в це віримо. Якою б темною не була ніч, а вранці сходить сонечко, воно посміхається світові, благословляє його на добро й тільки на добро!

Доброю ми називаємо людину, котра несе людям добро, яке розуміється як любов, допомога, благовоління, підтримка. Добра людина не має в собі зла, заздрості, думок про помсту, ніколи не буде тримати образи на інших людей.

         Доброта - це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині. День спонтанного прояву доброти – це підстава згадати про істинні цінності нашого життя й про те, що доброта здатна зцілити від душевних мук і недуг кожного, хто її дарує та приймає. У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця,  де панує багато обману, насилля, ворожнечі… При цьому велика кількість людей в усьому світі відчувають гостру потребу в захисті та моральній і психологічній підтримці. Змінити наш світ і зробити його  добрим лише за один день не вдається нікому, але можна принаймні спробувати зменшити число зла. Доведено, що доброта здатна зцілити від душевних мук і недуг кожного, хто її виявляє. Тому проявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинен кожен. Роблячи добрі справи, ми починаємо ланцюгову реакцію доброти, тим самим мотивуємо людей дарувати добро іншим.

        Відомо, що доброта формується з ласки та великої любові, з батьківської хати й двора, з поваги, що звучить у кожнім слові. А сама людина починається з добра, з уміння співчувати, захистити. Доброта -  це одна з найголовніших якостей людини, добра людина завжди тебе зрозуміє, підтримає в різних складних життєвих моментах. Щира, добра людина завжди допомагає іншим, а в замін ніколи, нічого не попросить. Справжня доброта не повинна чекати похвали або подяки. Головна нагорода за добро – радість інших людей. Отже, доброта – це ключ від щастя, збагачення цінності кожної особистості, і  головне – вона єднає всіх людей.

        З давніх часів доброта була в традиціях нашого народу. Цілком природним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок, захистити старих і немічних, заступитися за скривджених.

        Доброта - найбільша цінність нашого життя. Ще в дитинстві ми отримуємо настанову від батьків бути добрими та милосердними. Доброта - дуже широке поняття: це й бажання допомогти, і вияв розуміння, і відмова кривдити когось. Коли людину називають доброю – це означає, що вона добре ставиться до всіх навколо, ніколи не ображає та вміє допомогти в скрутну хвилину. Вона творить добро безкорисливо, не вимагаючи за нього плати чи подяки. На мою думку, бути добрим зовсім не складно. Можна поступитися місцем у транспорті, і не важливо, літня людина це, чи ні; можна притримати двері, виходячи з магазину, чемно пропустивши когось вперед, і завжди можна просто сказати приємні слова, які покращать настрій.

        Отже, я переконана, що потрібно бути добрими. Адже кожна людина може й повинна формувати, вирощувати в собі добро. Добра людина ніколи не буде самотньою, скривдженою, нещасною. Якщо хочеш, щоб тебе оточувало добро,  пам'ятай: добро починається з тебе.  Ось як сказав поет:

Не залежить доброта від зросту,
Не залежить доброта від віку.
Доброта з роками не старіє,
Доброта, як сонце, всіх нас гріє.

     Добра вам, щастя та миру, добрі люди! Будьте доброзичливими, щасливими!

docx
До підручника
Українська мова 9 клас (Авраменко О.М.)
Додано
23 листопада
Переглядів
10
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку