Ернест Сетон-Томпсон "Снап. Історія бультер`єра"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
По периметру:
1 - 2. Північна Америка. Край прекрасної, але такої суворої природи. Багато років Е. Сетон-Томпсон прожив у Північній Америці. Він любив цей край, його природу, мешканців цієї землі.
2 – 3. Ще змалечку Ернест навчився стежити за тваринами, вів щоденник своїх спостережень, занотовував усе, що було пов`язано зі світом природи. Ще одним захопленням було мистецтво. З часом Сетон-Томпсон став відомим художником-анімалістом.
3 – 4. На Хеллоуїн герой оповідання отримав незвичайну посилку від давнього друга із загадковим попередженням бути ввічливим, бо так безпечніше.
4 –5. Маленький бультер`єр мав дивне прізвисько Джинджерснап, що означало "імбирний пряник". Він зовсім не знав страху і дуже розбірливо удостоював великої честі - особистої дружби. Герой та пес так здружилися, що навіть найбільші багатії не могли зібрати грошей, "щоб купити в мене мого маленького собаку Снапа".
5 – 6. Під час відрядження герой знайомиться з фермерами братами Пенруф, які скаржаться на великі збитки через вовків.
6 – 7. Вовки безжалісно винищували худобу. Щоб позбутися хижаків, фермери почали розводити мисливських собак.
7 – 8. Під час полювання на вовків Снап був поранений, але саме завдяки йому зграя собак сама вбила вовка, бо до того часу собаки не наважувалися нападати на вовків.
8 – 1. Останнє полювання закінчилося трагедією. Снап, який став ватажком у собачій зграї, вбив величезного вовка та помер від страшних ран, що заподіяв йому хижак.
По хресту:
2 – 9. У 1902 році Е. Сетон-Томпсон став засновником громадського руху "Життя в природі", який мав на меті екологічне виховання дітей, а згодом створив організацію "Американська ліга виживання в природі", що повинна була навчати людей будь-якого віку жити в злагоді з довкіллям.
4 – 9. Історія про Снапа є великим урокам сміливості, який дала людям природа.
6 – 9. Природа може бути жорстокою. Виживає найсильніший.
8 – 9. В оповіданні Джек пожартував над своїм товаришем, надіславши йому в подарунок на Хеллоуїн бультер`єра (тобто злого собаку). Але цей злий жарт не вдався, тому що Снап і розповідач потоваришували. Доброта людини та її шанобливе ставлення до природи перемогли злість собаки.
Ільченко Микола Миколайович, учитель зарубіжної літератури Миколаївського ЗЗСО І-ІІІ ст.№11
Ільченко Алла Михайлівна, учитель зарубіжної літератури Миколаївського ЗЗСО І-ІІІ ст.№11