Кросенс "Марк Твен "Пригоди Тома Сойєра"

Про матеріал
Кроссенс – асоціативна головоломка нового покоління. Слово «кроссенс» означає «перетин значень» і придумане за аналогією зі словом «кросворд», яке в перекладі з англійської мови означає «перетин слів». Зображення розташовують так, що кожна картинка має зв'язок із попередньою і наступною, а центральна поєднує за змістом зразу декілька картинок. Завдання того, хто розгадує кроссенс – знайти асоціативний зв'язок між сусідніми (тобто тими, що мають спільний бік) картинками. Зв’язки в головоломці можуть бути і поверхневими, і глибокими. Починати розгадувати кроссенс можна з будь-якої картинки, що розпізнається, але центральним є квадрат під номером 5. Центральна картинка, за бажанням автора, може бути пов’язана за змістом зі всіма зображеннями в кроссенсі. Але зазвичай потрібно встановити зв’язки по периметру між квадратами 1-2, 2-3, 3-6, 6-9, 9-8 8-7, 7-4, 4-1 («основа»), а також по центральному хресту між квадратами 2-5, 6-5, 8-5 и 4-5 («хрест»). Таким чином, кроссенс є сукупністю дванадцяти (за числом сусідніх пар) асоціативних головоломок. Відповідь не завжди є однозначною, але в більшості випадків ті, хто відгадують, знаходять однаковий ланцюжок асоціацій. Якщо образи на зображеннях прості і логічні, то для розгадки кроссенса треба лише знання фактів. У такому разі правильна відповідь одна і тематика конкретна. При створенні кроссенса можна скористатися таким алгоритмом: 1. Визначити тематику(загальну ідею). 2. Вибрати 8-9 елементів (образів), що мають відношення до теми. 3. Найти зв'язок між елементами. 4. Визначити послідовність елементів за типом зв’язку «хрест» і «основа».
Перегляд файлу

                                                 Марк Твен "Пригоди Тома Сойєра"                                                  

 

 

C:\Users\ADMIN\Desktop\Без названия.jpg

 

C:\Users\ADMIN\Desktop\1_min.jpg

 

C:\Users\ADMIN\Desktop\missisipi.jpg

 

C:\Users\ADMIN\Desktop\21.jpg

 

C:\Users\ADMIN\Desktop\220833.jpg

 

C:\Users\ADMIN\Desktop\dekorativnyj-zabor-svoimi-rukami_1.jpg

 

C:\Users\ADMIN\Desktop\images.png

 

C:\Users\ADMIN\Desktop\images.jpg

 

C:\Users\ADMIN\Desktop\images.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


По периметру:

1 - 2. У Сполучених Штатах Америки живуть люди різних національностей, культур і віросповідань. Колись вони залишили свої рідні домівки й вирушили шукати кращої долі до Північної Америки.

2 – 3. Батьки майбутнього письменника були емігрантами з Англії. Вони не мали великих статків і через те були змушені переїжджати з місця на місце. Так родина переїхала до містечка Ганнібал (штат Міссурі). Найбільшим захопленням Семюеля була річка Міссісіпі.

3 – 4. Містечко Сент-Пітерсберг, зображене у творі, дуже нагадувало Ганнібал. Перше припущення про автобіографічний характер повісті зробила 13-річна донька письменника Сьюзі.

4 –5. Сіре обивательське життя у містечку було нудним і нецікавим, тому діти намагалися урізноманітнити своє життя. Вони вигадували різні витівки, історії, шукали пригод, чудес, щоб жилося веселіше і цікавіше.

5 – 6. Одна з таких пригод призвела до того, що Том і Гек стали свідками злочину. Індіанець Джо, який вбив людину, звинуватив у цьому злочині Мефа Поттера, і Мефові загрожувала смертна кара за злочин, якого він не скоював.

6 – 7. Перелякані хлопці поклялися нікому не розповідати про те, свідками чого стали на кладовищі. Та сумління мучило їх, і Том знайшов у собі мужність стати свідком на судовому процесі, щоб врятувати невинну людину, хоча і боявся індіанця Джо. Про Джо говорили, що він жорстокий і мстивий, і ніколи не пробачає своїм ворогам.

7 – 8.  Після зникнення страшного індіанця спрага до пригод знову підняла голову. Та ця пригода ледве не коштувала життя Томові та Беккі, які заблукали у печері та лише чудом залишилися живі.

8 – 1. У якій би країні світу не жили діти, вони завжди залишаються дітьми, дивлячись на світ широко розплющеними очима.

По хресту:

2 – 9. Як згадував Марк Твен, у дитинстві він був страшенним шибеником. Разом зі своїми друзями він мріяв про повторення подвигів Робіна Гуда та пригод Робінзона Крузо. Повість "Пригоди Тома Сойєра" - це веселі спогади про найкращу пору життя - дитинство.

4 – 9.  Що може бути цікавішим за фарбування паркану та відвідування недільної школи? Звичайно, пошуки скарбу.

6 – 9. Більшість дорослих плазують перед грошима, здатні на все заради золотого блиску.

8 – 9.  Діти виявилися більш порядними, ніж дорослі. Вони були байдужими до грошей. Їм вони навіть заважали.

                                       Ільченко Микола Миколайович, учитель зарубіжної літератури Миколаївського ЗЗСО І-ІІІ ст.№11

                                       Ільченко Алла Михайлівна,. учитель зарубіжної літератури Миколаївського ЗЗСО І-ІІІ ст.№11

 

doc
Додано
12 лютого 2023
Переглядів
300
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку