Марк Твен "Пригоди Тома Сойєра"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
По периметру:
1 - 2. У Сполучених Штатах Америки живуть люди різних національностей, культур і віросповідань. Колись вони залишили свої рідні домівки й вирушили шукати кращої долі до Північної Америки.
2 – 3. Батьки майбутнього письменника були емігрантами з Англії. Вони не мали великих статків і через те були змушені переїжджати з місця на місце. Так родина переїхала до містечка Ганнібал (штат Міссурі). Найбільшим захопленням Семюеля була річка Міссісіпі.
3 – 4. Містечко Сент-Пітерсберг, зображене у творі, дуже нагадувало Ганнібал. Перше припущення про автобіографічний характер повісті зробила 13-річна донька письменника Сьюзі.
4 –5. Сіре обивательське життя у містечку було нудним і нецікавим, тому діти намагалися урізноманітнити своє життя. Вони вигадували різні витівки, історії, шукали пригод, чудес, щоб жилося веселіше і цікавіше.
5 – 6. Одна з таких пригод призвела до того, що Том і Гек стали свідками злочину. Індіанець Джо, який вбив людину, звинуватив у цьому злочині Мефа Поттера, і Мефові загрожувала смертна кара за злочин, якого він не скоював.
6 – 7. Перелякані хлопці поклялися нікому не розповідати про те, свідками чого стали на кладовищі. Та сумління мучило їх, і Том знайшов у собі мужність стати свідком на судовому процесі, щоб врятувати невинну людину, хоча і боявся індіанця Джо. Про Джо говорили, що він жорстокий і мстивий, і ніколи не пробачає своїм ворогам.
7 – 8. Після зникнення страшного індіанця спрага до пригод знову підняла голову. Та ця пригода ледве не коштувала життя Томові та Беккі, які заблукали у печері та лише чудом залишилися живі.
8 – 1. У якій би країні світу не жили діти, вони завжди залишаються дітьми, дивлячись на світ широко розплющеними очима.
По хресту:
2 – 9. Як згадував Марк Твен, у дитинстві він був страшенним шибеником. Разом зі своїми друзями він мріяв про повторення подвигів Робіна Гуда та пригод Робінзона Крузо. Повість "Пригоди Тома Сойєра" - це веселі спогади про найкращу пору життя - дитинство.
4 – 9. Що може бути цікавішим за фарбування паркану та відвідування недільної школи? Звичайно, пошуки скарбу.
6 – 9. Більшість дорослих плазують перед грошима, здатні на все заради золотого блиску.
8 – 9. Діти виявилися більш порядними, ніж дорослі. Вони були байдужими до грошей. Їм вони навіть заважали.
Ільченко Микола Миколайович, учитель зарубіжної літератури Миколаївського ЗЗСО І-ІІІ ст.№11
Ільченко Алла Михайлівна,. учитель зарубіжної літератури Миколаївського ЗЗСО І-ІІІ ст.№11