https://urok-ua.com/vyhovnyj-zahid-den-kosmonavtyky/
https://vseosvita.ua/library/vihovnij-zahid-kvest-kosmicni-mandri-174786.html
Квест «Таємниця Сонячної системи»
( до Міжнародного дня авіації та космонавтики, до Міжнародного дня Землі, до дня Сонця)
Мета: дати дітям елементарне уявлення про космос, Сонце, сонячну систему, зоряне піднебіння, Землю і Місяць; закріпити знання про планету Земля; розширити знання дітей; розвинути увагу, уяву, мислення; виховувати активність, бажання дізнатися, щось небуть нове про нашу планету.
Обладнання: малюнки до теми, назва теми, карта подорожі, портрет першого льотчика-космонавта Юрія Гагаріна і першого жінку-космонавта Валентину Терешкову,кросворд, комп’ютер.
Вид заняття: бесіда з елементами подорожі.
Хід уроку
I.Організаційна частина.
1. Привітання.
Продзвенів уже дзвінок!
Всіх покликав він на урок,
Ось і ми час не втрачаємо
І працювати починаємо!
– Добридень!
II.Вступна частина.
1.Повідомлення теми.
– Я вас запрошую відправитись у віртуальну подорож в космос.
-Який транспорт нам для цього потрібний?
(Ракета – літальний апарат, який отримав широке застосування в космонавтиці.)
Творче завдання «Ракета орігамі».
Ми з вами відправляємось в подорож на ракеті.
III. Основна частина.
1. Розповідь вчителя.
– Діти, що таке космос?( Космос – це простір, який оточує зі всіх сторін нашу планету Земля. Коли і як виник космос не відомо, але учені вважають, що це був величезний вибух. І внаслідок , якого і виникли зірки, планети.)
цікаві факти:
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін на космічному кораблі “Восток” здійснив перший в історії людства політ в космос. Польот першого космонавта тривав 1год 48 хвилин.
Те, що раніше вважалося неймовірним, стало дійсністю. Це все одно що ви, діти, побачили б на власні очі чаклунство Гаррі Поттера! Тепер ми знаємо як виглядає поверхня Місяця і навіть Марса!!! Хтозна, можливо коли ви підростете, то зможете подорожувати космосом так само вільно, як і Україною. І якщо це трапиться, то ви маєте знати, що таке космос і що саме там можна відвідати. Саме тому я і пропоную вам пофантазувати і здійснити уявний тур по сонячній галактиці. У космічну мандрівку ми візьмемо карту.
На кожній станції вас чекають цікаві завдання, виконавши їх, ми будемо зафарбовувати планету, про яку ми дізнаємось багато цікавого.
2. Подорож по станціям.
Виконання творчих завдань.
Станція № 1 « Сонце».
-Отже наша перша станція, де потрібно відгадати анаграму (Сонце)
– Що таке «Сонце»?
( Сонце – це величезна зірка, що значно більше нашої планети. На ній немає життя.)
А чи знаєте ви, що температура Сонця на поверхні 3000?, а у середині – в 500 разів більше.
Станція № 2 «Планета Земля».
Дидактична гра «Асоціативний кущ»
З велетенське розжарене небесне тіло(зірки)
Е умовна лінія перетину земної кулі( екватор)
М супутник Землі ( місяць)
Л найтепліший земний сезон – пора року( літо)
Я дорогоцінна скамяніла смола хвойних дерев(янтар)
Станція № 3 «Червона планета»
-Що вам відомо про марс?
(Ця планета вкрита безліччю кратерів, до складу яких входить багато заліза. Іржавіючи, воно набуває червоного кольору.)
Вправа на розвиток уваги та мислення «Порожні клітини»
В таблиці з 9 частин, виконай наступні завдання:
-В центрі намалюй сонце;
- 5 буква в слові «Нептун» ( 1 квадрат);
-4 буква в слові Сатурн ( 2квадрат);
- Остання буква в слові «Юпітер»( 3 квадрат);
- Намалюй, що є у комети? ( зліва від сонця – 4 квадрат);
- Намалюй інопланетянина справа від сонця
(6 квадрат);
- Політ тривав 1год 48хвилин.Скільки це хвилин запишіть в нижньому лівому квадраті ( 60+ 48= 108хв в 7квадраті);
- Напишіть назву першого космічного корабля в 8квадраті.( «Восток»)
- Намалюйте першу тварину, яка побувала у космосі( собака у 9 квадраті)
Станція № 4 «Синя планета».
-Що вам відомо про уран?
( До складу цієї планети входить газ метан, який надає синювато- зеленого відтінку планеті. Тут завжди холодно t -215с)
Творче завдання «Лабірінт»
Станція № 5 «Планета вітрів»
-Що вам відомо про Нептун?
( Швидкість вітру тут досягає 500м/с)
Фізхвилинка «Центаврик мандрує»
Станція №6 «Володар кілець»
-Що вам відомо про Сатурн?
( Ця планета складається з уламків каміння та льоду.)
Творче завдання «Склади картинку»
Станція №7 Газовий гігант»
-Що вам відомо про Юпітер?
( Ця планета в 11разів більша та у 318разів важча від Землі. Тут завжди холодно.)
Дидактична гра «Літає – не літає»
Якщо ви чуєте назву транспорту, що літає плескаєте в долоні.
Дирижабль, дельтаплан, мотоцикл, парашут, таксі, повітряна куля, поїзд, вертоліт, корабель, ракета, автобус, трамвай.)
Станція №8 «Меркурій»
-Що вам відомо про Юпітер?
( Ця планета у 17 разів легша і у 3 рази менша від Землі. Рік триває 3 земних місяці. Вдень
t +430с, вночі t -170с)
Станція №9 «Венера»
Кросворд «Космос»
1 Розкинутий килим, розсипаний горох( зірки).
2 Ти за неї, а вона від тебе(тінь).
3 Над бабусиною хатинкою висить хліба окраєць( місяць).
4 Круглолиця, білолиця, у всі дзеркала дивиться( луна).
5 Мене бють, орудують, ріжуть. А я мовчу, всім добром плачу( Земля)
6 Видно край, та не дійдеш( горизонт)
7 Зявилася серед зірок, розпустила яскравий хвіст( комета)
8 Синенька шубка весь світ накрила( небо)
9 Оне багаття весь світ зігріває( сонце0
10 Вся дорожка усипана горошком( Чумацький шлях)
11 Чорна корова весь світ поборола( ніч)
12 Не стукне, не брякне, а у вікно увійде ( світанок)
IV. Завершальна частина.
1. Повернення додому.
Настає мить – пора!
Нарешті вся дітвора
З польоту повернулася
І на Землю приземлилася!
2. Підведення підсумків.Створення леп-бука «Сонячна система»