розробили і провели вихователі
групи подовженного дня
Бевзюк Світлана Миколаївна
Глущак Леся Володимирівна
Технологія підготовки та проведення квесту-гри
Тема: Стежками дружби
Мета: розширити і поглибити поняття: друг, дружба; дати уявлення про те, як вибирати друзів; називати ознаки справжнього друга;
виховувати в учнів звичку уважно ставитися до товаришів, чемне ставлення учнів одне до одного;
сприяти створенню дружнього дитячого колективу.
Обладнання: маршрутний лист, секретні конверти, завдання кожної стежки квесту-гри, конверти, малюнок «Дерево» (частинки для кожної команди), наочний матеріал, музичне оформлення, презентація.
Основні поняття: друг, дружба, ознаки дружби, дружні стосунки.
Очікувані результати:
Форма проведення: квест-гра
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Вступна частина
1.1. Вступне слово вчителя
- Доброго дня, дорогі учні та присутні гості! Діти, ми раді вас всіх бачити. Сподіваємось, ми отримаємо радість і задоволення від спілкування. А будь-яке спілкування розпочинається з посмішки.
1.2. Гра «Передай по колу посмішку»
- Тож поверніться один до одного, подивіться один одному у вічі й подаруйте свої найприємніші, найщиріші посмішки.
1.3. Оголошення теми та мети квесту-гри.
- Сьогодні ми зібралися, щоб відправитися в подорож. І ця подорож буде незвичайною, вона буде у вигляді гри-квесту. Тема нашої гри є вкрай важливою. Ми поговоримо про одне з найбільших багатств, що може мати людина. Воно потрібне всім і дорослим і малим. Воно потрібне кожній людині, родині, класу, країні, всій планеті.
- Ваше завдання, відгадати , яке слово зашифроване.
(слайд 1)
Ж |
А |
Р |
Д |
Б |
У |
4 |
6 |
2 |
1 |
5 |
3 |
(слайд 2)
(слайд 3)
(слайд 4)
ІІ. Основна частина
Додаток 1
Гра починається і закінчується в нашому класі.
(слайд 6)
Правила квесту:
1. Слід поводитись чемно.
2. Самостійно залишати маршрут учасникам заборонено.
3. В переході між станціями, слід зберігати тишу.
4. Обов’язок капітанів – чітко вести команду за маршрутом, стежити за часом, зберігати знайдені цінності.
5. Порушення правил – штраф -1 бал.
(Переходячи із кабінету в кабінет, діти грають в гру «Потяг дружби» (Діти стають один за одним тримаючи за плечі сусіда і рухаються вперед. По команді «Зупинка» - всі зупиняються.))
1 стежка. Гра «Знайти пару» (бібліотека)
Гра «Знайти пару»
Бібліотекар. Доброго дня, рада що ви завітали до мене. Але знаю, що ви прийшли не просто так, а щоб отримати секретний конверт, але для цього давайте пограємо у гру «Знайди пару» і пригадаємо прислів’я про дружбу. Ви отримаєте половинки сердечок на якомих буде написано початок або кінець прислів’я. Потрібно їх об'єднати в пари і прочитати.
Дерево міцне корінням, |
а людина друзями. |
Один у полі |
не воїн. |
Дружні сороки |
орла заклюють. |
Дружба - |
велика сила. |
Друга шукай, |
а знайдеш – тримай. |
З добрим дружись, |
а лихого стережись. |
Сила птаха у крилах, |
а людини – у дружбі. |
Людина без друзів, |
мов дерево без коріння. |
Нових друзів май, |
а старих не забувай. |
( Діти шукають свою пару та зачитують.)
Бібліотекар. Молодці, гарно попрацювали, тому, тримайте свою винагороду - секретний конверт.
(Після виконання завдання отримують ознаку «Увага»)
2 стежка. Руханка «Справжній друг» (Каб. Медсестри)
Медсестра. Доброго дня. Ви напевно завітали до мене ось за цим конвертом? Щоб його отримати, давайте трішки порухаємось.
(Під музику повторюють рухи)
Молодці, гарно відпочили. Тож тримайте секретний конверт.
(після виконання завдання отримують ознаку «Активність»)
3 стежка. Гра «Якщо ти добрий друг, то повинен» (каб. психолога)
Психолог. Доброго дня! Рада Вас бачити, знаю, що ви завітали до мене не просто так. А щоб отримати секретний конверт. Але перед цим ми з вами пограємо в гру, яка має назву «Якщо ти добрий друг, то повинен».
Умови гри:
Обманювати своїх друзів.
Не брехати друзям.
Говорити брехню поза очі.
Допомагати друзям у складних ситуаціях.
Підтримувати один одного.
Насміхатися над друзями.
Не залишати друзів у біді.
Заступатися за друзів.
Говорити друзям правду.
Ображати друзів.
Піклуватися про друзів.
4 стежка. «Редагувальники» (Ауд. 2-М класу)
Вихователь ГПД - Доброго дня, рада вас бачити. Знаю, що ви прийшли не просто так, а за секретним конвертом. А щоб, його отримати, потрібно трішки попрацювати. Ваше завдання редагувати текст.
З опорою на малюнки спробуйте відновити цей текст.
Пронумеруйте на картці порядок речень.
Яке прислів’я, підходить до цього тексту?
(Друг пізнається в біді)
(після виконання завдання отримують ознаку «Безкорисність»)
Вихователь ГПД - Доброго дня, діти. Раді вас вітати на станції «Художній».
(Малюють малюнок)
(після виконання завдання отримують ознаку «Радість спілкування»)
(слайд 7)
Правила дружби:
* завжди прислухатися одне до одного;
* не брехати одне одному;
* не кривдити та не обзивати одне одного
* завжди підтримувати одне одного;
* не залишати одне одного в біді;
* завжди чинити по справедливості;
*завжди поступатися одне одному;
* допомагати одне одному.
Завдання:
(Кожен учасник пише якості друга на листочках і приклеює на макет дерева.)
Додаток 2
- Як же почуває себе дерево, у якого мало або зовсім немає листочків? (Самотньо, незатишно).
- Так само почуває себе людина у якої мало або немає друзів.
- Людина без друзів – що дерево без листя.
(слайд 8)
(Після виконання завдання отримують ознаку «Життєрадісність»)
(Кількість балів обох команд зрівнюється. Перемагає ДРУЖБА)
( На слайді слово ДРУЖБА у вертикальному положенні)
(слайд 9)
Д – добро
Р – радість спілкування
У – увага
Ж – життєрадісність
Б – безкорисність
А – активність
ІІІ. Заключна частина
Рефлексія
( В обох команд однакова кількість балів)
ІV. Підсумок заняття.
(слайд 10)
Додаток 3.
1