Урок-квест до тижня історії в школі або як узагальнення на тему : "Історичні джерела".Для учнів 5 класу.
Квест для учнів 5 класу «Історичні джерела»
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про історичні джерела; розвивати вміння і навички роботи учнів у групі; використовувати знання, які учні засвоїли на попередніх уроках; викликати інтерес до навчання, виховувати повагу до історії України.
Тип уроку: закріплення засвоєних знань.
Форма уроку: урок-квест.
Обладнання: приклади історичних джерел, картки із завданнями.
Тривалість квесту: 45 хвилин.
Хід заходу:
Вчитель:
Щоб історію вивчати
Нам немало треба знати:
Літописи читати,
Документи повивчати,
Легенди,казки, пісні знати,
Одяг, посуд, прикраси давні розглядати.
Це історика робота.
Все читав, вивчав і розглядав
Та для нас історію писав.
Що йому допомогло?
Історичне…(джерело)
Сьогодні у нас незвичайний урок. Це урок – квест, на якому ми будемо повторювати тему «Історичні джерела».
Вчитель пояснює правила квесту.
Учні поділяються на 2 групи методом жеребкування і обирають лідера групи. Повторюємо правила роботи у групі.
Локація 1 «Кабінет історії»
Обрати зайве історичне джерело.
Лист, договір, документ, глечик.
Де у школі зберігається посуд? (їдальня)
Учні прямують у їдальню та знаходять глечики. Отримують наступне завдання.
Локація 2 «Їдальня»
Знайти зайве історичне джерело.
Монета, посуд, зброя, документ
Де у школі знаходяться документи? (архів)
Учні прямують до архіву і знаходять написи на папірусі. Отримують наступне завдання.
Локація 3 «Архів»
Знайти зайве історичне джерело.
Легенди,український рушник, міфи, казки, перекази.
Де у школі знаходяться етнографічні джерела? (скриня).
Учні прямують до шкільної скрині та знаходять українські рушники. Отримують наступне завдання.
Локація 4 «Скриня»
Знайти зайве історичне джерело.
Прикраси, зброя, монети, мозайка в Софіївському соборі ІХ ст. , будівлі.
Де у школі ви бачили зображувальні історичні джерела? (кабінет історії). Учні прямують до кабінету історії. Знаходять зображення мозаїки «Богородиці Оранти»
Підведення підсумків квесту. Оголошення результатів.
Додатки:
Лист, договір, документ, глечик.
Монета, посуд, зброя, документ
Легенди,український рушник, міфи, казки, перекази
Прикраси, зброя, монети, мозайка в Софіївському соборі ІХ ст. , будівлі.
І Група
ІІ Група