Конспект уроку з трудового навчання 3 клас
Тема. Квілінг. Весняна листівка.
Мета. Розширювати знання учнів про квілінг. Вчити виготовляти базові форми квілінгу та складати з них композиції.
Формувати в учнів уміння й навички виготовлення виробів у техніці квілінг.
Розвивати уяву, естетичні почуття. Виховувати відповідальність за доручену справу,охайність, взаємодопомогу.
Обладнання. Демонстраційний матеріал – технологічна карта «Вчимося техніки квілінгу», зразок виробу, що виготовляється на уроці.
Для індивідуального користування – кольоровий картон, папір, клей ПВА, ножиці, серветка, альбом «Учусь усе робити сам 3 клас».
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
З допомогою кубика Блума
Поясни
Назви
Подумай
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку
Підготовлений учень читає вірш
Марії Познанської
Сипнула зима наостанку
Сніжинки свої крижані...
Раніше приходять світанки,
Зробилися довшими дні.
А сонечко дужче пригріло,—
Сніжинки розтанули вмить.
...Надворі уже потепліло.
І зимонька стала тужить:
Прийшла їй пора нас лишати —
Іде вона в інші краї...
Тож будемо весну стрічати,—
Чекати у гості її!
Якій темі буде присвячений наш урок? (Весна)
ІV. Аналіз зразка виробу
Тему для весняної листівки кожен може обрати свою, розглянувши зразки.
VІ. Інструктаж
Щоб виготовити весняну листівку потрібно:
VІІ. Фізкультхвилинка
Руки вгору, руки вниз Руки ззаду покладем,
На сусіда подивись, Головою поведем,
Руки вгору, руки в боки Дружно всі присядемо
І зроби чотири скоки, І за парти сядемо.
VІІІ. Практична робота
Виконання практичної роботи.
Учні нарізають кольорові смужки для квілінгу. Готують основу листівки.
Виготовляють обрані елементи. Розміщують виготовлені деталі на основу, уточнюють їх розміщення і починають пикріплювати.
ІX. Підсумок уроку
Вправа «Шкала настрою» - діти обирають малюнок , який відповідає їх настрою. Порівняльний наліз настрою учнів на початку уроку і в кінці.