МАТЕМАТИЧНА КАЗКА
За тридев’ятим царством, за тридесятим государством була одна країна, називалася вона Математика. Царювала там визнана всіма цариця Арифметика. Там всюди панував порядок та дисципліна. Кожен мав свої обов’язки і чітко їх дотримувався. В великому палаці жили придворні – цифри: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. Вони були дуже поважні та шановані. Любили вони гуляти то по одному, то парами, то групами, перешиковуючись кожен раз по іншому, і тому рідко їх можна було побачити такими ж як і вчора.
Як і в кожному замку, там була прислуга, яка виконувала всю брудну роботу та різні забаганки придворних. Їх звали « + », «- », « < » i « > », « * » і « : » . То вони порівнювали їх , і визнавали хто з них більший, то додавали та віднімали, множили, ділили.
В замку також жили брати, які постійно були зайняті роботою. Вони завжди щось міряли, додавали і знову міряли. Це були Кілометр - найстарший, далі - Метр, Дециметр, Сантиметр, а найменший – Міліметр.
Кожен мав свій об’єм роботи і гарно з цим справлявся. Палац цариці Арифметики був дуже великий. Там було багато кімнат , які постійно потрібно було вимірювати, дізнаватися периметр, площу. І про все це докладати своїй володарці. Роботу вони виконували старанно, крок за кроком, вимірюючи кожну кімнату. Найстарший брат- Кілометр, виконував дуже почесну місію: він вимірював відстані між сусідніми країнами та царствами. Метр постійно вимірював довжини і обчислював площу палацу, Сантиметр – працював над вимірюванням невеликих предметів, а Міліметр завжди йому в цьому допомагав.
А ще в замку жили цікаві букви (дублери), які часом замінювали цифри, коли вони кудись відлучалися або просто не хотіли виконувати свої обов’язки.
Придворні цифри дуже часто любили відпочивати, особливо біля моря. І одного разу числа вишикувались на березі моря, утворюючи певні приклади:
7+2= 7+5= 7+3=
Та раптом здійнявся вітер, піднялися хвилі і змили деякі числа. Здійнялася паніка – ніхто не знав, що робити далі, як розв’язати приклади. Тоді на допомогу прийшли букви, які вирішили врятувати ситуацію. Найперша за всіх відгукнулася буква «а» , вона завжди була першою. Вона стала на місце однакових зниклих чисел. І тоді з’явилися нові вирази:
а+2 а+5 а+3
Всім вони дуже сподобались. І тепер, коли часом немає цифр, або лінуються виконувати свою роботу, вони посилають замість себе букви.
І в цій країні панує мир і злагода, ніхто ні з ким не свариться і не ворогує