Ліплення фантастичних істот.

Про матеріал
Навчити дітей розкочувати пластилін коловими рухами, вдавлювати його пальцями у утворювати різні форми, дотримувати учнями санітарно-гігієнічних вимог, організації робочого місця, правил безпечної праці в класі під час виконання завдань практичної роботи; розвивати уяву і фантазію дітей; виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

Тема: ліплення фантастичних істот.

Мета: навчити дітей розкочувати пластилін коловими рухами, вдавлювати

його пальцями у утворювати різні форми, дотримувати учнями санітарно-гігієнічних вимог, організації робочого місця, правил безпечної праці в класі під час виконання завдань практичної роботи;

         розвивати уяву і фантазію дітей;

         виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

Тип уроку: нетрадиційний.

Вид уроку: урок-мандрівка.

Обладнання: пластилін, підкладні дощечки, стеки, малюнки, таблиці, технологічні картки.


 

Хід уроку:

І. Організація класу.

ІІ. Емоційний настрій на урок!

         Знову день почався, діти!

         Всі зібрались на урок

         Тож пора нам поспішати –

         Кличе в подорож дзвінок.

В гості до нас завітав Космунчик, він загубив свою ракету, вона захована в зірці, давайте швиденько її відшукаємо. (Молодці!)

         Сьогодні у нас урок надзвичайний,

         Космунчик навчить нас багато чому.

         Хай буде він для нас навчальний,

         За це подякуєм йому.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

         Сьогодні ми  вирушимо з вами в надзвичайну путь, щоб відшукати друзів Космунчика, а куди саме ми вирушимо, дізнаємось, розгадавши кросворд, який приготував нам його друг Монстрик.

1.     Прилад астрономів (телескоп).

2.     В перекладі грецькою – волохата, хвостата зірка (комета).

3.     Людина, що вивчає Всесвіт (астроном).

4.     Залишки небесних тіл, що впали на поверхню планет (метеорити).

5.     Найближча до нас зоря (сонце).

6.     Мала планета (астероїд)

т

е

л

е

с

к

о

п

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

к

о

м

е

т

а

 

 

 

 

 

 

 

3

а

с

т

р

о

н

о

м

 

 

 

 

 

 

4

м

е

т

е

о

р

и

т

и

 

 

 

5

с

о

н

ц

е

 

 

 

 

 

 

 

 

6

а

с

т

е

р

о

ї

д

 

 

IV. Мотивація навчальної  діяльності учнів.

-         Ви всі просто молодці. Із вас можуть вийти видатні космонавти..

А тепер, коли ми підготувались до польоту, я вас прошу закрити очі, а відкрити їх тільки за моєю командою. І я починаю зворотний відлік….

5…4…3….2….1….. пуск!!! (легка музика).

         Очі закриті, тому, якщо пофантазувати, то можна уявити, як ми пролітаємо крізь хмари, бачимо сонечко, яке дуже нам лагідно посміхається, 9 планет – Венера, Марс, Земля, Меркурій, Сатурн з кільцями навколо себе, Юпітер, Нептун, Уран та Плутон….. Та їх Фантастичних мешканців…. Відкриваємо очі….

V. Повідомлення теми уроку.

- Ось наш герой в космосі і не може відшукати своїх друзів, допоможімо йому.

VI. Визначення завдань для учнів на урок.

         Кожна група отримує свого космічного героя.

1 група

2 група

 

 

 

 

 

 

 

 

3 група

 

 

 

VII. Розгляд зразків виробів.

VIII. Технологія виготовлення виробів (Технологічні картки)

ПРИЙОМИ ЛІПЛЕННЯ


 

 

Відрізування заготовки     Скачування кульки


 

 


 

Розкачування заготовки циліндричної та конічної форми


 

 


 

 


 

З'єднування деталей


 

Витягування виробу


 

 

        Виконання заглиблення у заготовці


 

1.     Аналіз завдань практичної роботи (розгляд таблиць, аплікаційної композиції).

2.     Забезпечення необхідними інструментами (пластилін, стеки. дошки).

3.     Правила безпечної праці.

-         Слово надається інженерам з техніки безпеки.

1 група. Вимоги безпеки до початку занять :

-         1.     Ретельно підготувати своє робоче місце до роботи.

-         2. Уважно вислухавши вчителя і одержавши завдання на урок, перевірити ще раз справність    інвентаря,    інструментів    особистого користування,    наявність матеріалів.

2 група.  Вимоги безпеки під час роботи :

-         1.     Роботу розпочинати лише з дозволу вчителя.

-         2.   Не можна працювати несправним і тупим інструментом, використовувати інструмент лише за призначенням.

-         3.     Користуватися прийомами роботи з інструментами, як показав учитель.

-         4.     Не носити з собою різальних і колючих інструментів, вони мають бути в школі.

-         5.     Інструменти та обладнання мають зберігатися в призначеному місці.

-         6.     Під час роботи учень повинен тримати своє робоче місце в належному порядку , а після роботи акуратно прибрати його.

3 група. Вимоги безпеки після закінчення роботи :

       1. Прибрати своє робоче місце :   скласти відповідний інвентар, вимити пензлі.

       2. Вимити руки з милом і витерти рушником.

IX. Самостійна робота.

         Фізкультхвилинка

Вправа-руханка «Пластилін».

Рухи діти повторюють за вчителем.

                   Взяли в руки пластилін.

                   Різнокольоровий він.

                   (імітація розминання пластиліну)

                   Ось зліпили ми хмаринку,

                   Із якої дощ іде,

                   (діти присідають)

                   Від дощу росте травинка,

                   (діти підіймаються)

                   Вітерець легенький дме,

                   (долонями махають на обличчя).

                   Прокидається Микола

                   (діти потягуються)

                   І швиденько йде до школи.

                   (ходьба на місці).

Х. Продовження самостійної роботи.

ХІ. Підбиття підсумків практичної роботи.

-         демонстрація кращих робіт;

-         аналіз недоліків у результатах роботи та шляхи їх усунення;

-         оцінювання результатів практичної роботи (мотивація).

ХІІ. Рефлексія.

1.     Що нового дізнались на уроці.

2.     Чого навчились. Яку роботу виконали.

3.     Які завдання були визначені учням на урок.

4.     Де можна використати набуті знання та вміння.

ХІІІ. Прибирання робочого місця.

Частівки про сонячну систему (якщо буде час).

 

Частівки про Сонячну систему


 

 

1.Астрономія – наука

Про космічнії тіла.

Будем всі її вивчати,

Щоб про космос більше знати.

2. Ми дізналися,

Що Всесвіт – це космічний простір,

Він складається з галактик

Зіркових скупчень.

3. У космічному просторі

Є чудові назви.

Наша як завжди найкраща-

Зветься Шлях Чумацький.

4. Гороскопи, гороскопи.

Люди дуже вірять в них

12 знаків зодіаку,

Поділяють увесь рік.

5.Наша Сонячна система

Мала 9 діточок.

Плутон себе не проявив,

Місце він своє звільнив.

6. Ми вивчаємо планети

І розкажем вам про третю.

Це планета голуба-

Називається Земля.

7. Ми її давно вивчаєм,

Тож уже багато знаєм:

6 на ній материків,

4 океани та низка морів.

8. Місяць – наш природний супутник.

Небеснеє тіло.

Часто змінює свій вигляд,

Хоче, щоб любили.

9. Ще в минулому столітті

Український винахідник

Вчений Юрій Кондратюк

Показав у космос путь.

10. Ми майбутні астронавти,

Мрієм в космос полетіть,

Інопланетян зустріти,

З ними міцно подружити.


 

docx
Додано
24 грудня 2021
Переглядів
529
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку