Різнобарвний світ поезії Ніни Супруненко. Як і кожен поет, Ніна Супруненко живе у своїх творах, які наповнені високим прагненням до добра, миру, щастя, любові.
Література рідного краю. Поезії Ніни Супруненко13.09
Номер слайду 2
Поезія для мене - це ще один спосіб існування й самовираження. Це можливість висловити свої почуття і переживання та донести їх до інших. "Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі" (Ліна Костенко). Поезія - це одна із тих небагатьох речей, які здатні змінювати світ. Часто поезія - це сповідь, молитва, порада. Так чи інакше, це крик або шепіт душі, це така собі містика, бо автор відчуває певний зв'язок із надприродним, божественним.
Номер слайду 3
За що люблю поезію наших земляків, так це за те, що можу особисто поспілкуватися із сучасниками, або усвідомлювати, що ходжу тими ж вулицями і стежками, що й видатні люди Харківщини.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Творчість сучасних поетів, письменників рідного краю безцінна. Читаючи їх твори, ми ще більше розуміємо і відчуємо красу і неповторність рідної землі, вчимося розуміти найголовніше – добро наших сердець, чесна праця й благородні діяння ніколи не пропадуть марно, бо вони є найдорожчими людськими цінностями.
Номер слайду 6
Народилася поетеса на Полтавщині. Дитинство було дуже багате: батьки, старша сестра, двоє бабусь і двоє дідусів. Саме їм, своїм бабусям, присвятила Ніна Супруненко вірша«Бабусині рушники»: На полотні життя буяло!Бувало, й місяць вже бліднів,А все мені здавалось мало. Тих квітів, колосків, птахів!
Номер слайду 7
Після закінчення школи — навчання в Лохвицькому медичному училищі . Потім одруження і переїзд до чоловіка в Харків, далі вступ на стаціонар до Харківського державного інституту культури на режисерське відділення. У 1990 році вийшла перша збірка поезій «Дарунок долі», яку поетеса присвятила батькові Антону Івановичу Микитенку. У 1992 році за цю книгу її прийняли в члени Спілки письменників України. У 1996 році — збірка «У лабіринтах болю і розлук», потім «Ластівка надії».
Номер слайду 8
Основні мотиви поетичних збірок Ніни Супруненко: роздуми про сенс життя, зв'язок поколінь, любов до рідного краю, глибина і складність кохання . Її вірші йдуть від самого серця: Народилося слово непросто, нелегко,Я йому щирість серця свого віддала. Щоб крилатим було і летіло далеко. Щоб і музика в ньому, і пісня цвіла!
Номер слайду 9
Як і кожен поет, Ніна Супруненко живе у своїх творах, які наповнені високим прагненням до добра, миру, щастя, любові. Я так далека від міського шуму, Я так близька до трав і до зірок… Н. Супруненко
Номер слайду 10
Не набридне мені нізащо – Хай би тисячу літ прожила! – Ця земля у світі найкраща, Сад, що дід посадив край села, … Обіймаю землю руками І вустами цілую траву – Я все більше люблю з роками Рідний край. У якому живу. Н. Супруненко
Номер слайду 11
Донька Ніни Супруненко – молода талановита художниця. В оформлені книг «Сонце осені», «Межа часу», «Щоденник пам’яті» використано живопис Олесі Супруненко
Номер слайду 12
Поезії Ніни Супруненко перекладені на інші мови народів світу, друкувалися в Австралії, Вірменії, Великобританії, Білорусі, Німеччині, Польщі, США, Чувашії, але серце поетеси належить Україні: Залишила Італію і Францію, Монако і Іспанію – додому! Приїхавши сюди, я мала рацію: Тепер поїду лікувати втому Від сервісу та розкоші Європи. Борщ український готувати вдома, Вже буду я ні крапельки не проти, Де все таке близьке й таке знайоме!
Номер слайду 13
Ніна Супруненко пише багато і, здається, немає на світі сили, яка б зуміла стишити її поетичний запал. Натхнення для неї – річ звична, як щось на кшталт дихання або заварювання кави у себе на кухні у час ранкового просоння. На заваді творчості часто ставала робота, про що поетеса щиро зізнається: Ми не належимо собі й на йоту – Яка свобода вільного митця?! Завжди на плані першому – робота, Якій нема ні краю, ні кінця.
Номер слайду 14
.… Книги – це діти мої. І діти, і книги – на щастя! Є – народжені, є – ні. Це ті, що не мають ще назви… Н. Супруненко
Номер слайду 15
Чудовий світ і вся земля свята,Та найсвятіша – Україна наша: Вона, єдина, в будні і свята. Наповнює життя стражденну чашу. Ми – українці і своя земля. Для нас завжди найкраща в цілім світі,Ми любимо її зблизька, здаляІ нею вічно щедро відігріті. Не віддаляють гори, берегиІ не роз’єднують недобрі люди…Нехай не зазіхають вороги. На Україну – долі їм не буде! Впаде незмінно кара за гріхи: За зраду, крик дитини, смерть солдата…І будьте певні, підлі вороги: Вас, врешті, прокляне і власна мати. 2014р.
Номер слайду 16
Твори письменниці дарують нам надію на те, що слово в літературі живе, принаймні, мусить жити і освітлювати щирим чуттям і мудрістю наш нелегкий час. Вдячна Небу, Водам, Долі, Людям За усе, що знаю на Землі! Ще і щастя, й радість в світі буде – Сонце не сховається в імлі! Осінь – тільки осінь і не більше – І зима засніжена мине І, як листя, зарясніють вірші, І весна захопить знов мене!
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Живіть, усі сини Вкраїни! Хай вас оберіга Господь! Щоби ніхто вже не загинув Від зрадників і від заброд. Живіть усі! Нехай Герої Вас захищають із Небес! Вони вже заплатили кров′ю За Батьківщину, мир і честь… 25.07.14 Харків – Полтава
Номер слайду 19
Цінуймо миті – будь-які! – життя, Бо, як відомо, в нас воно єдине. Перлини цінні – наші почуття До одне одного й до України.