Літературне читання 2 клас

Про матеріал
Тема. «Весна квітуча». Мета: розвивати мовленнєві та читацькі навички та уміння, удосконалювати вміння будувати зв`язне висловлювання українською мовою; вчити бачити i розуміти прекрасне в природі, поезії, поповнювати активний словниковий запас учнів; виховувати любов i бережливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

Изображение выглядит как белый, цветок, внутренний, торт

Автоматически созданное описаниеКомунальний заклад освіти

«Середня загальноосвітня школа №135»

Дніпровської міської ради

 

 

 

 

 

 

Літературне читання

2 клас

«Весна квітуча»

Вчитель: Токар С.О.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018 р.

 

 

Тема. «Весна квітуча».

В.Діденко «Край городу вишні білі»,

К. Перелісна «Пролісок»

Мета: розвивати мовленнєві та читацькі навички та уміння, удосконалювати вміння будувати зв`язне висловлювання українською мовою; вчити бачити i розуміти прекрасне в природі, поезії, поповнювати активний словниковий запас учнів; виховувати любов i бережливе ставлення до природи.

Організаційний момент.

  1. Емоційне налаштування на урок.

 

Вітаємо тебе сонце, вітаємо тебе небо

I квіти, i дерева i весну за вікном.

Ви дайте більше сили учитися, як треба

На радість тата й мами,

На радість  всіх кругом.

 

  1. Мотивація навчальної діяльності.

 

  1. Звуки весни (слайд 1)

Прислухайтесь уважно, які звуки ви почули?

  1. Дзвенять весняні стрvмки

Шумлять сади, гудуть гaï

Пташки співають навесні

У нашім ріднім краї

 

  1. Асоціативний кущ.


Що для вас весна?

  1. Бесіда

На які періоди поділяємо весну?

А за вікном у нас яка весна?

Погляньте на весну на екрані (Слайд весна) Яка вона?

Що ви бачите навколо нашої красуні весни?

 

 

  1. Весняні квіти

Яка квітка розцвітає першою? ( Підсніжник )

  1. Легенда про підсніжник.

Колись давно у світі довго-довго тривала зима.

Сніг товстою ковдрою вкрив землю. Дуже холодно  було  людям.  Вони  з нетерпінням чекали весну. Щоб зігріти людей надією, кілька сніжинок перетворилися в тендітні квітки-підсніжники. Відтоді ці квіти стали провісниками весни, символами надії.

 

А які ще першоцвіти ви знаєте? (Слайд першоцвіти)

Чи здогадалися ви, про що ми сьогодні будемо говорити?

 

  1. Оголошення теми уроку.

Загадки (Слайд  пролісок).

Я весною зацвітала

Синім цвітом серед гаю

Відгадайте, що за квітка

Бо мене не стане влітку

 

  1. Слухання вірша
  2. Самостійне читання вірша стор. 115
  3. Читання вірша учнями

 

Про що цей вірш ?

Що хоче нам сказати пролісок?

 

Фізкультхвилинка

 

Руки на пояс поставили всі

Будем стрибати, мов горобці,

Скік - вперед, скік назад /2 рази Крильця вниз всі опустили

I на місце тихо сіли

 

  • Як називаються весняні місяці? Слайд(квітень)

 

  1. Вірш «Квітень».

 

  • Про які квіти говориться у цьому вірші?

 

  1. Словникова робота. C.115.
  2. А зараз ми прочитаємо вірш про квіти особливі, які квітнуть біля наших будинків. Слайд(вишні). Що ж за гілочка у нас розцвіла?
  3. Слухання вірша
  4. Бесіда  за змістом
  5. Читання вірша учнями c.114
  6. Вибіркове читання

 

Розвиток мовлення.

 

  1. Закріплення вивченого матеріалу

Закрийте очі і слухайте уважно. Ми йдемо квітковою галявиною. Навколо квітнуть проліски, ряст, фіалки, медуниця, а там далі серед розкішного листя з`явилися перші запашні дзвіночки конвалії. Над квітами гудуть, літають бджоли.

Чи вдалося побачити? Слайд (мікрофон)

Яке бажання виникло?

  • А хто з вас хотів би забирати великий букет для мами, бабусі?
  • А чи будемо ми це робити? Чому?
  • А що треба зробити, щоб мама побачила цю весняну красу?

Роботи з розвитку мовлення: усний опис квітки проліска. С. 282 (Слайд – план розповіді).

 

  1. Підсумок уроку

Про що ми з вами говорили?

Що ми вчилися робити краще?

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Токар Світлана
Додано
26 березня 2020
Переглядів
665
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку