Літературне читання. Тема: «У світі казки чарівної»

Про матеріал

Тема: «У світі казки чарівної»


Мета: збагатити знання учнів усною народною творчістю рідного краю; розвивати логічне мислення, уважність, спостережливість; виховувати прагнення до добра і справедливості.

Обладнання: книжки «Українські народні казки», «Казки народів світу», ілюстрації казкових героїв, малюнки різних тварин, іграшки

Перегляд файлу

18.02
Тема: «У світі казки чарівної» 

Мета: збагатити знання учнів усною народною творчістю рідного краю; розвивати логічне мислення, уважність, спостережливість; виховувати прагнення до добра і справедливості. 

Обладнання: книжки «Українські народні казки», «Казки народів світу», ілюстрації казкових героїв, малюнки різних тварин, іграшки 

                                                        Хід уроку 

1. Організація класу
1.1 Привітання
1.2 перевірка готовності до уроку
1.3 Ранкова зарядка


2. Акутаалізація опорних знань
2. 1. Розповідь з елементами бесіди 
- Дітки! Коли ви лягаєте спати, вам, напевно, мама або бабуся читає казочки. 
- А ви любите слухати казочки? 
- Про що ми дізнаємося у казках? 
- Як казочки завжди розпочинаються і як закінчуються? 
- Якою є ваша улюблена казка? 
- А ви знаєте, що казка прийшла до нас з давніх-давен? Передавалася вона з уст в уста, з покоління в покоління. 

Український народ любив казки, тому понавидумував їх дуже багато. В основу казочок покладалися легенди, перекази, притчі. У казкових героїв вони втілювали людей, висміювали або возвеличували їхні вчинки, риси характеру. 

Отже, казка – це казкова країна, де добро завжди перемагає зло. 

3. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні до нас завітали Смішарики. Але вони засмучені. А знаєте чому? А тому, що вони геть переплутали усіх казкових героїв та їх казки. Може, допоможемо їм пригадати?

4. Мотивація навчальної діяльності учнів
4.1. Робота над казкою 

- Діточки, давайте допоможемо Кроші пригадати казочку. Я зараз буду читати казку, а ви потім скажете, як вона називається.
Перегляд казки «Ріпка» 

- Хто скаже Кроші, що це за казка? 

Кроша: Дуже вам дякую.

4. 2. Проведення конкурсів 
- Тут нас жде  Лосяша, та в нього інша проблема, в нього є ілюстрації до казок, але він зовсім забув, що це за казки.
Конкурс «Назви казку за ілюстрацією» 
– А зараз ми за малюнками разом з Лосяшею будемо називати казку.

– Які ви всі розумні! І Лосяша здається починає згадувати казки. Але щоб остаточно їх пригадати, то йому потрібно разом з нами побувати у «Країні загадок». 

4.3 Відгадування загадок «Країна загадок». 

На городі, що за черга 
Дід і баба тут стоїть. 
Тягнуть щось перед собою 
І не витягнуть ніяк. 
(Ріпка) 


Ти впізнаєш вмить її 
Одяг весь у попелі 
Мачуха все лається 
Сестри насміхаються. 
(Попелюшка) 


Маленьке, сіреньке, 
Біди наробило: 
Щось біле, кругленьке, 
Хвостиком розбило. 
Сумує і плаче бабуся, 
Дідусь витирає сльозу, 
А курочка кудкудаче: 
«Я вам золоте знесу.» 
(Курочка Ряба) 

В’ється річка невеличка 
Хлопчик у човні сидить. 
З берега матуся кличе, 
Щоб обідом пригостить. 
І вгадать цього героя 
Справа зовсім не складна. 
Казка ця усім відома 
Про кого вона? 
( Про Івасика Телесика) 


Хто кругленький і смачненький, 
Із віконця скік та скік. 
Втік від баби та від діда 
До лисички на язик? 
(Колобок) 
4.4 Відгадування тварин
- Разом з Лосяшею та Крошою прийшла Нюша. Але вона заплуталася, та не може разгадати загадки, про тварин.
 

Говорить лагідно, ласкаво,
Насправді ж хитра та лукава,
На думці в неї завше, діти,
Одне: кого б це обдурити?
(Лисиця.)

Має вдачу полохливу,
Несміливу, боязливу,
Весь тремтливий і боїться
Вовка хижого й лисицю.
 (Зайчик.)

Він зубастий, надто лютий,
Полювати звір цей любить,
Злістю він відомий, друже,
А от розумом — не дуже.
(Вовк.)

Неквапливий, вайлуватий,
Чималий у нього зріст,
Медом ласувати радий,
Залюбки солодке їсть.
 (Ведмідь.)

Рано-вранці він співає,
Сонечко завжди вітає.
Ця дзвінкоголоса птиця —
Мрія кожної лисиці.
(Півник.)

 

 

4.5 Прислів’я

Маленькі казки                                багато розуму додають.

Казка — вигадка,                          та в ній щось повчальне зрозумій.

Хто багато читає,                                  той багато знає.
Казка мовить просто,                        а розуму в ній багато
Скоро казка мовиться,                     та не скоро діло робиться.

 

4.6 Переказ казки
Зараз я прошу всіх бажаючих розповісти про свої улюблені казки: сказати їхні назви, згадати головних героїв, коротенько розповісти про цікаві події, які відбувалися у вашій улюбленій казочці. Звичайно, серед персонажів зустрінуться й ті, на кого ви хочете в чомусь бути схожими,— тож поясніть чому. А ми уважно вас послухаємо.

 

 

5. Підсумок уроку
–А хто мені може нагадати звідки взялася казка? 
Кого ми сьогодні зустріли?
– Малюнок з якої казки вам найбільше запам’ятався? 
– А яким героєм казки ви б хотіли бути? 


6. Домашнє завдання
Юрій Ярмиш « Зайчаткова казка»

docx
Додано
1 листопада 2018
Переглядів
662
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку