Цікавий урок про біографію і творчість Л.Глібова. Пыд час уроку використовуються різні види робіт: кросворди, конкурс "Хто сказав?", завдання на відповідність. Протягом уроку постійно розвивається творчість учнів.
Відділ освіти Селидівської міської ради
Курахівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22
Підготувала
вчитель української мови та літератури
Постоєнко В.П.
2017 -2018 навчальний рік
Мета: ознайомити школярів із життєвим і творчим шляхом Л.Глібова, подати відомості про гумористичні твори;
розвивати вміння виразно читати; висловлювати сласні міркування про людину, її місце в цьому світі, сприяти розвитку творчих здібностей учнів: складати кросворди, вікторини, ребуси і т.ін.;
виховувати загальнолюдські цінності: повагу до своєї та чужої праці, шанобливе ставлення до людини.
Обладнання: портрет Л.І.Глібова, збірка творів, ілюстрований матеріал, музичний супровід, малюнки учнів, презентація «Байки Л.І.Глібова».
Форма проведення: літературно-музичний ранок.
Перебіг заходу.
«… Яскравий, виразний, Л.І.Глібов
вилискуючий усіма барвами
життя гумор українського
народу».
Гурток місцевої інтелігенції
|
Організатор літератрних вечорів |
Поширює політичну літературу |
Працює у недільній школі |
Видає «Черниговський листок» |
«Черниговская газета» |
Театральний гурток |
Літературно-театральний четвер |
Не стало10.11.1893 «Не вмре поет у пам’яті людській!»
Кросворд «Байки Глібова»
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
Конкурс читців 8, 10 клас
Гра-конкурс для 8 класу
«Встав пропущені слова».
Що хоче море запалить,
Що море буцімто згорить.
Пустуючи, дурне (Ягня)
Само забилося до річки –
Напитися водички.
І (Щуку) кинули у річку.
Майнула у садок
На ряст, на квіти подивиться.
Якії два (Осли),
Одна нікчемна (Шкапа)
Та два стареньких (Цапа).
В хазяйстві не абищо він.
Вправа на відповідність
(автор Богданова Варвара)
Кросворди складені ученицею 8 класу Богдановою Варварою.
Конкурс для 10 класу
«Хто сказав?»
Він добрий чоловік. (Кіт Вовкові)
Ти не прибіг до мене вранці?... (Лисиця Вовкові).
У мене й так води немає. (Мірошник).
То й я така зроблюсь?
От будуть жаби дивуватися! (Жаба Волу).
Тут каламутиш бараг мій
Та квапиш ніс поганий свій
У чисту оцю воду? (Вовк Ягняті)
Вже час до пасіки летіти
Далеко від села. (Бджола Мусі).
Презентація «Творчість Глібова»
(робота учениці 10 класу Волощенко Єлизавети)
Інсценізація поезій Л.І.Глібова учнями 10 класу
Вікторина
«З якої байки рядки?»
Хто із хазяїнів усіх добріше? («Вовк і Кіт»)
Рак упирається, а щука тягне в воду. («Лебідь, Щука і Рак»)
Коли б йому шматок м’ясця! («Вовк і Лисиця»)
Води нема й курей чортма. («Мірошник»)
З натуги луснула – та й одубіла. («Жаба і Віл»)
Як не кохать тебе за це?..
І ти виспівуєш, неначе та жар-птиця. («Зозуля й Півень»)