Логопедичне заняття з розвитку мовлення з учнями з ООП інклюзивних класів
Тема. Золота осінь
Програмовий зміст: удосконалювати уміння дітей відповідати на запитання за змістом картинки, складати короткі розповіді, закріплювати навички вживання іменників у формі родового відмінка, розвивати мовне дихання, мовний апарат, розвивати правильний темп мовлення і увагу, спостережливість, охайність, виховувати любов до природи.
Словник: активізувати вживання слів: червоні, жовті, зелені, золоті, пожовтіла, засохла, летять, падають, кружляють.
Матеріал: листочки різного кольору, муляжі дерев, кущів, картина із зображенням осіннього парку, предметні картинки.
Хід заняття: ( кімната прикрашена листочками, муляжами осінніх дерев, кущів.)
Логопед. Діти, про тему нашого заняття ви здогадаєтесь, коли відгадаєте загадку:
Хто мандрує по гаях,
З диво пензлем у руках,
Все прикрасить на путі,
Дерева стануть золоті. (Осінь)
Логопед. Тема нашого заняття «Золота осінь»
-Що значить золота осінь? Це яка осінь?
Діти. Це середина осені. Це теплі сонячні дні. Листя на деревах жовтого, золотого кольору.
Логопед. Зараз промовимо чистомовки, щоб розказати які зміни відбулись в природі восени. Я промовляю, ви слухаєте, а в паузу промовляєте ви.
Ла-ла-ла- осінь золота прийшла.
Че-че-че- сонце любить не пече.
Се-се-се- сяє барвами усе.
Ту-ту-ту- любим осінь золоту.
Логопед. Подивіться, яку картину намалювала осінь.
Логопед.
На шкільному подвір’ї
Осінь килим ткала.
На листок кленовий,
Вербовий поклала.
Логопед. Діти, а зараз пограємо в гру «Що робить?»
-Вітер? ( дме, переносить, свистить, гуде, зриває, виє…)
-Дерево? (росте, гнеться, затіняє, шелестить…)
-Дощ? (лл’є, періщить, накрапає, стукає, дощить…)
-Листок? (кружляє, жовтіє, падає…)
Логопед. А як називається явище, коли падають листочки? (Листопад)
Пальчикова гра «Ми листочки»
Ми листочки на гілочці сиділи,
Дмухнув вітер і листочки раптом полетіли.
Ми літали вертольотом і стомились від польотів,
А на раньому світанку посідали ми на ґанку.
Дидактична гра «Який? Яка? Яке?»
Стовбур дерева (який?) Високий – низький,
Товстий- тонкий,
Гладкий – шершавий.
Небо восени (яке?) синє, похмуре, сіре, дощове.
Осінь (яка?) сонячна, яскрава, хмарна, золота, рання, пізня, вітряна.
Дидактична гра « Яке слово зайве?»
Сосна, сосновий, соска, сосняк. ( Соска.) Чому?
Липа, липовий, липучка, липка. ( Липучка.) Чому?
Дидактична гра «Із слів склади речення»
Падають, в, золоті, на, доріжки, листочки, парках
Логопед. Визначте, які дерева вели розмову. Чому ви так вирішили?
Хваляться дерева своїм вбранням:
Підсумок.
Логопед. Чи сподобалось вам заняття? Що ми робили на занятті?