Конспект підгрупового логопедичного заняття
в групі дітей з ЗНМ (1 клас)
Складений вчителем – логопедом ЛЦ ММР м. Маріуполя
Льошкіною Ольгою Анатоліївною
Тема : « Закріплення навичок звукобуквенного аналізу слів різної складової будови»
Мета: - тренувати дітей у виділенні на слух голосного звуку у кінці слів;
- вчити визначати місце приголосного звуку у середині слів;
- працювати над складовою будовою слів з виділенням наголошеного складу;
- розвивати фонематичне сприймання, пам’ять, слухову увагу ;
- розширювати словниковий запас за темою «Перелітні птахи» ;
-розвивати зв’язне мовлення, формувати навички складання речень з 3-4слів за предметними малюнками та питаннями ;
-розвивати візуально просторові уявлення ,дрібну моторику ;
- виховання активності , взаємодопомоги.
Обладнання: предметні та сюжетні картки, схеми слів, склади, розрізна абетка, таблиці голосних, ігри на розвиток ЗПУ, мозаїка, розмальовки. Хід заняття : 1. Організаційний момент.
Дидактична гра «Яка осінь?»
- Сяде той, хто назве ознаки осені. (Осінь яка? – Золота, тепла, дощова, врожайна,пізня, рання, вітряна).
Згадати ознаки осені,назвати перелітних птахів.
2.Розвиток фонематичного сприймання та навичок ЗБА слів: а) Повторення голосних ( Д/Г «Відлуння») ;
б) Д/и « Один – багато» перекидаючи м’яч ( тема «Перелітні птахи»):
ластівка - ластівки лебідь – лебеді качка - качки соловей - … зозуля - … шпак - … грак - … чапля - … стриж - … в) Д/г « Розділи на склади» Визначити кількість складів у словах: ластівка, лебідь,качка, жайворонок, чапля, зозуля, гуси, соловейко,журавель, бусол.
– поділення цих слів на склади; - виділення наголошеного складу; - виділити останній звук в словах (ластівка, зозуля, чапля, малинівка, іволга, качка);
г) Визначити приголосний у середині слів :
руки, ноги, вуха, миші, сода, роки, коти, каша , шафа. Викласти фішки за кількістю букв. Назвати приголосний в середині слова. д) Відгадати загадки. Відібрати малюнки – відгадки, виконати ЗБА слів – відгадок:
Людей він майже не боїться,
На даху будинку в’є гніздо,
І де вирішить він оселитися – Навіки в будинок увійде добро. (Лелека)
Навесні пташки чарівні
Оселились у шпаківні.
Пір’ячком виблискують,
Пісеньки висвистуть.
Здогадались, дітки, так?
Це вісняний вісник – … (Шпак)
3. Физкультхвилинка :
Крильця пташки розправляють,
Їх до сонця піднімають, (Учні піднімають руки)
Потім можна політати
І комашок поганяти. (Діти махають руками)
На галявину злетілись,
Там зернят вони наїлись, ( Присідають)
Потім знову полетіли, (Діти піднімаються, махи руками)
У гніздечко швидко сіли.
4. Розвиток зв’язного мовлення
Складання речень за сюжетними малюнками. Відповідь на питання повною фразою. Аналіз речень. Викласти схему речень за допомогою символів.
Восени перелітні птахи відлітають на південь.
Високо в небі пролетіли журавлі .
5. Розвиток візуально просторового сприйняття, уваги, пам’яті :
Д/г «Відгадай, хто улетів »
|
|
|
|
|
|
6. Індивідуальна робота над звуковимовою. Ігри на розвиток дрібної моторики .
Викласти фігури за зразком з мозаїки, дрібних геометричних фігур, рахункових паличок.
7. Підсумок заняття . Домашнє завдання.
Згадати: - яких ми називали перелітних пташок?
Домашнє завдання: Обвести контури ластівки, розфарбувати або заштрихувати.