Маркетинг у соціальних мережах

Про матеріал
Мета заходу: Дослідження сучасних тенденцій в економіці та суспільстві. Отримання певного розуміння, чому необхідно вивчати та удосконалювати маркетинг у соціальних мережах.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Виховний захід "Маркетинг у соціальних мережах"Мета: дослідження сучасних тенденцій в економіці та суспільстві. Отримання певного розуміння, чому необхідно вивчати та удосконалювати маркетинг у соціальних мережах.

Номер слайду 2

Сучасні тенденції в економіці та суспільстві характеризуються швидкими змінами та потребою у нових підходах до ведення бізнесу. Це вимагає специфічних підходів до презентації та просування нових товарів і послуг, адаптованих до сучасних реалій. SMM є ефективним інструментом впливу на цільову аудиторію в інтернеті завдяки можливостям оперативної комунікації та аналізу зворотного зв'язку. Актуальність заходу та формулювання проблематики

Номер слайду 3

Сьогодення відрізняється особливими тенденціями в економіці та соціальному житті. Не дивно, що традиційні методи виведення на ринок та в ТОП-продажів нових продуктів, торгових марок та ідей вимагає специфічних підходів до їх презентації та просування на всіх етапах розвитку. Завдяки мережі Інтернет швидкість поширення й засвоєння інформації значно зросла. Нині просто заявити про свій бренд недостатньо. Необхідно завоювати прихильність, зацікавленість та емоційну прикутість аудиторії. Тут найнадійніший та найбільш дієвий інструмент – SMM, про який ми зараз з вами і поговоримо.

Номер слайду 4

Чи знали ви, що середньостатистичний користувач Інтернету близько 8 годин на тиждень присвячує свій вільний час соціальним мережам? Що близько чверті всіх юзерів регулярно купує необхідні їм речі безпосередньо в соцмережах, навіть якщо такі ж продаються в сусідньому магазині? Що серед українців активних користувачів мережі Facebook та Instagram близько 14 млн та 11,2 млн відповідно, а Tik Tok загалом має 40 млн користувачів! Навіщо ми це розповідаємо? Усе на долоні: це не просто цифри, насправді це — можливості — безмежні можливості для розвитку власного бренду та продажів товарів.

Номер слайду 5

SMM, або Social Media Marketing, – це сукупність дій, спрямованих на просування певної торгової марки, компанії, організації чи ідеї на ринку за допомогою активної роботи в соціальних мережах різних типів та спрямувань. Фактично під SMM мається на увазі регулярне, емоційно та інформативно насичене спілкування з конкретною цільовою аудиторією в Інтернеті. Для цього варто використовувати саме ті соцмережі, які здатні найширше розкрити основну ідею бізнесу та максимально повно відповідати потребам та інтересам кола потенційних клієнтів та прихильників.

Номер слайду 6

Переваги реклами в соціальних мережах. Мають вірусний ефект. Можливість таргетингу та адресної реклами. Здебільшого нерекламний формат, що органічно сприймається аудиторією (нативна реклама)Інтерактивна взаємодія з аудиторією, отримання зворотнього зв’язку (feedback)Реклама (від латин. «кричати»)-цільова інформація щодо споживчих властивостей товарів та послуг з метою їх популяризації та збуту

Номер слайду 7

Реклама в соціальних мережах. Нативна реклама — це платний вид реклами, який гармонує з контентом платформи, на якій вона розміщена. Ця реклама демонструє цінність продукту та сприймається відвідувачами сайту як рекомендація, тому не викликає відторгнення. Нативна реклама допомагає ненав’язливо просувати продукти та підвищує впізнаваність бренду.

Номер слайду 8

Реклама в соціальних мережах. Як працює нативна реклама?Власники бізнесів розміщують рекламу на сайтах з контентом, які мають пряме відношення до їх продуктів. Це допомагає уникнути блокування реклами та негативну реакцію з боку відвідувачів сайту. Ця реклама може бути представлена в різних форматах таких як інфографіка, статті, відео та інші. Розміщене рекламне повідомлення повністю відповідає публікаціям на сайті, його тону та стилю. Нативна реклама надає інформацію, яку зазвичай очікує аудиторія сайту. Ви можете знайти приклади такої реклами на різноманітних платформах таких як You. Tube, Facebook, Tik. Tok, Twitter(Х), Instagram, сайтах та інших сервісах для розміщення реклами. Вона добре вписується і не заважає користувачам шукати та отримувати необхідну інформацію.

Номер слайду 9

Соціальні мережі та їх роль у сучасному бізнесіРозглянемо основні аспекти соціальних мереж, їх значення та вплив на суспільство та бізнес. Зрозуміємо, як це стає незамінним інструментом для презентації та просування нових продуктів. Глобальний доступ. Соціальні мережі об'єднують мільйони користувачів з усього світу, створюючи потенційну аудиторію для бізнесу. Будівництво бренду. Можливість побудувати та зміцнити імідж компанії через активність у соціальних мережах. Взаємодія зі споживачами. Спілкування з клієнтами безпосередньо, залишається в їхній пам'яті, що позитивно впливає на продажі.

Номер слайду 10

Вибір правильної соціальної мережі для SMMFacebook. Найбільший соціальний медіа-ресурс з широкою аудиторією та міцною рекламною платформою. Instagram. Популярна платформа для візуального маркетингу з активною молодіжною аудиторією. Youtube. Відеохостинг, на якому можна розміщувати рекламні ролики та активно взаємодіяти зі споживачами.1 Популярні соціальні мережіFacebook, Instagram та Youtube - лідери для реклами та маркетингу.2 Спеціалізація в SMMЗ'ясуємо, які спеціалізації існують в галузі соціальних мереж та як вони дають можливості бізнесу.3 Переваги та недоліки в роботі в SMMРозглянемо плюси та мінуси роботи професіонала в галузі маркетингу у соціальних мережах.

Номер слайду 11

Youtube дозволяє викладати різноманітні відеоролики та розвивати власний медіаканал онлайн. Це корисно для тих, хто реалізує в роздріб електроніку для побуту й відпочинку, дитячі іграшки, декоративну косметику, меблі, прикраси та посуд або ж спеціалізується на проведенні тренінгів, семінарів, лекцій. Facebook акумулює молодь, інтелігенцію, підприємців, культурних та масових діячів. Постійними користувачами Фейсбука є найбільш соціально та економічно активні групи населення. Тому більшість еспертів вважають, що в розрізі довготермінової стратегії саме ця соцмережа є найбільш рентабельною з точки зору проінвестованих зусиль, часу і коштів. Instagram – ще одна потужна соціальна комьюніті, характерною аудиторією якої є молодь, а також підлітки, студенти та учні, що викладають власні фото з коротким описом. Тому тут вдало просуваються товари типу одягу, взуття, ювелірних виробів, косметики, гаджетів та аксесуарів. А ще – послуги у сфері спорту, здорового способу життя, схуднення, активного відпочинку, подорожей і організації свят та весіль.

Номер слайду 12

Linked. In – соціальна мережа для пошуку і встановлення ділових контактів. Там найкраще налагоджувати контакти з партнерами, розширяти горизонти бізнесу за кордоном, а також знаходити класних спеціалістів для роботи в свою команду. Тik-Tok - це популярна соціальна мережа для обміну короткими відеороликами. Платформа відома своєрідністю контенту, який зазвичай базується на танцях, гуморі, музиці та творчому виразі користувачів. Тik-Tok став відомим завдяки своєму простому інтерфейсу та можливості швидко створювати та обмінюватися цікавими відео

Номер слайду 13

Маркетинг у соціальних медіа. SMM (від англійського social media marketing)- комплекс заходів щодо використання соціальних медіа як каналів для просування компаній та вирішення інших бізнес-завдань підприємства. SMM - основні аспекти. SMM - це просування бренду за допомогою активної роботи в соціальних мережах. SMM дозволяє сформувати лояльне ставлення аудиторії, підвищити пізнаваність бренду, покращити імідж та репутацію.

Номер слайду 14

Кому потрібен SMMДійсно, дуже важко знайти компанію, якій насправді не потрібна діяльність у соцмережах (до речі, навіть у секретної СБУ є своя сторінка у Facebook!). Загалом SMM підходить усім: B2 B-компаніям, інтернет-магазинам, сфері послуг та медіа. Керівники можуть найняти на цю посаду людину, яка на цьому знається, а можуть самостійно вести сторінку свого бренду та особисто відповідати за обличчя компанії в Інтернеті. Це досить розповсюджена практика, адже хто, як не капітан, має стояти за штурвалом? Керівники підприємств йдуть на курси СММ ще і для того, аби контролювати діяльність найманого SMM-щика, наставляти та правильно направляти його. Тому не дивуйтеся, якщо з вами на курсах навчатиметься сивочолий чоловік віку 50+ чи ділова леді за 40…Загалом SMM — досить перспективний напрям діяльності. Із кожним роком заробітна плата гарних СММ спеціалістів росте в геометричній прогресії. Бізнес оцінив ефективність SMM-спеціалістів і готовий платити за це. Окрім фінансової вигоди, СММ приваблює цікавістю самого процесу роботи, можливістю реалізуватися творчій особистості та відсутністю прив’язки до офісу з 9 до 18 години 5 днів на тиждень. Хочеш у відпустку на Мальдіви? Рушай, але ноут захвати, будь ласка, із собою… SMM — це завжди захопливі пошуки, безперервний рух. Це стиль життя, це спосіб мислення!

Номер слайду 15

Що може дати SMM бізнесу? Насправді зиск дуже великий, проте ми зазначимо лише основні задачі, які можна вирішити за допомогою цього інструменту:1. Формування лояльного ставлення аудиторії до бізнесу.2. Підвищення пізнаваності бренду.3. Робота з іміджем та репутацією фірми.4. Залучення додаткової уваги до продукту.5. Простий вихід у ніші з високим рівнем конкуренції.

Номер слайду 16

Завдання компаній в рамках SMMПродажі в загальному ланцюгу продажів Автономні продажі, прямо не виходячи з соцмережіГенерація трафіка на сайт. Формування впізнання та лояльності бренду. Лідогенерація. Персональний брендинг. Взаємодія з аудиторію та відповіді на часті питання. Робота з негативом, його нейтралізація, зворотній зв’язок. Фан-page, сторінка фанів, лояльних бренду. Політична агітація

Номер слайду 17

Копірайтер: Особа, яка спеціалізується на створенні текстового контенту з метою привертання уваги аудиторії та підвищення ефективності рекламних матеріалів. Таргетолог: Фахівець, що визначає цільову аудиторію для рекламних кампаній, оптимізує їх спрямованість та розробляє стратегії для досягнення конкретних цілей. Сторісмейкер: Особа, яка відповідає за створення візуально привабливих та цікавих історій або контенту для соціальних мереж, спрямованих на залучення уваги та взаємодію з аудиторією. Контент-менеджер: Фахівець, який керує процесом створення, редагування та публікації контенту на соціальних мережах з метою взаємодії та залучення аудиторії. Модератор: Особа, відповідальна за контроль та управління взаємодією аудиторії на платформах соціальних мереж, включаючи видалення неприпустимого контенту та вирішення конфліктних ситуацій. SMM-менеджер: Фахівець з управління соціальними мережами, який розробляє та впроваджує стратегії просування, взаємодії з аудиторією та аналізу результатів для досягнення маркетингових цілей бренду чи компанії. Спеціальності в SMM

Номер слайду 18

Таргетолог - ключова посада в SMMВизначення. Розберемося з роллю та обов'язками таргетолога у соціальних мережах. Пошукові навички. Дізнаємося, як виявити та залучити цільову аудиторію до бізнесу. Написання постів. Розкриємо секрети вдалого створення текстового контенту для реклами.

Номер слайду 19

Таргетолог. Напевно ви вже чули про те, що в найближче десятиліття ринок професій зміниться. Десь людину замінять роботи, десь через структурні зміни в економіці в багатьох фахівцях більше не буде потреби. У цьому немає нічого поганого. Світ змінюється, і ринок робочої сили теж. Тому багато професій відмирають, а попит на digital-професії, навпаки, зростає. Особливо на професії, пов’язані з інтернет-маркетингом, де ключове завдання фахівців — безпосередньо впливати на прибуток. І таргетолог — це один з можливих варіантів. Таргетолог — це фахівець, який займається налаштуванням таргетованої реклами в пошукових системах, соціальних мережах, рекламних системах. Він вибирає майданчик під рекламу, відстежує статистику рекламних постів. Це перспективна і затребувана професія, в якій є і аналітика, і творчість. Робота таргетологом дає хороші можливості для кар’єрного зростання. Освоївши суміжні напрямки, можна дорости до високооплачуваної та відповідальної посади інтернет-маркетолога. Як і де працює таргетолог?Усередині соціальної мережі Facebook є такий сервіс, як «Рекламний кабінет». Це робоче місце таргетолога. Це просто сайт, де створюється, аналізується, оптимізується і поліпшується реклама. Якщо ж ми говоримо про фізичне робоче місце, то тут ваша фантазія може уявити будь-яку картинку. Приблизно 75% таргетологів працюють без прив’язки до офісу.

Номер слайду 20

Переваги та недоліки професіїПлюси професії фахівця з таргетованої реклами:рідкісне поєднання творчості і аналітикихороша можливість зростання – за рівнем проектів і завданьв цій роботі головне для клієнта і роботодавця – ваше вміння думати. Неважливо, який Вуз ви закінчили висока затребуваність фахівців постійна робота за комп’ютером. Якщо ви непосидючі, швидко стомитеся. Системи таргетованої реклами розвиваються і ускладнюються, що потребує від фахівців постійного підвищення кваліфікації ,не стабільна заробітна плата. Ще один нюанс роботи таргетолога, який можна віднестиі до плюсів, і мінусів – мінімум спілкування. Цей фахівець набагато більше взаємодіє з контентом і цифрами, ніж з людьми. Комусь це подобається, комусь ні. Як стати таргетологом? Чи можна освоїти професію самостійно?Так, це цілком реально. Вивчити загальну теоретичну інформацію: як працює таргентована реклама, як її налаштувати, як аналізувати результати і так далі. Пошукайте статті на You. Tube (дивіться теми Контекстна реклама, SMM). Почитайте обговорення в профільних групах в соцмережах і на форумах. Після цього опануйте інструментарій конкретного майданчика, на якому плануєте працювати. Як правило, у майданчиків є докладні хелпи(допоміжні інструкції) і довідники.

Номер слайду 21

Таргетолог - фахівець з налаштування таргетованої реклами. Визначає майданчики, створює, аналізує, оптимізує рекламу. Потрібні аналітичні та творчі навички. Переваги: цікава і затребувана професія, перспективи зростання. Недоліки: потреба постійного навчання через швидкі зміни в системах

Номер слайду 22

Станемо сторісмейкерами у соціальних мережах. Визначення. Опануємо навички створення піктограм, графічних елементів та відмовимося від текстових новин та публікацій. Обов'язки. Дізнаємося, які завдання виникають у сторісмейкерів та які навички вони повинні мати для виконання своїх обов'язків. Планування та виконання. Дотримуємося певної послідовності для створення атмосфери безцінних та запам'ятовуваних історій.

Номер слайду 23

«Сторісмейкер: його завдання»Використання сторіс (від англ. stories - «історії») для ведення та просування своїх акаунтів стало одним з найпопулярніших трендів соціальних мереж за останні кілька років. Сторіс представляють собою короткі відео або фото, які з'являються в стрічці на 24 години, а потім потрапляють в архів. Їх використовують як в особистих блогах, висвітлюючи моменти з життя, так і в комерційних цілях, продаючи товари і послуги через соцмережі. Зараз передплатники стали віддавати більшу перевагу інформації саме у вигляді сторіс, ніж у вигляді довгих постів. Сторіс - це відмінний інструмент для розкрутки і просування різного роду акаунтів. За допомогою якісного сторіс можна утримувати увагу передплатників і залучати нових, а також успішно вести бізнес. Займаються створенням сторіс фахівці, яких прийнято називати сторісмейкери, stories мейкери або сторі мейкери. Отже, сторісмейкер - це фахівець зі створення сторіс в соціальних мережах, зокрема в Instagram. Як правило, клієнтами сторісмейкерів є блогери, інфлюенсери, SMM-щики, фотографи, маркетологи і представники різного бізнесу.Інфлюенсер — «лідер думок» людина, думка якої має значення для певної аудиторії. Найчастіше вона взаємодіє зі своєю аудиторією через соціальні мережі: Instagram, Facebook або You. Tube. Інфлюенсери розповідають про останні тенденції в області моди, мистецтва, літератури, вони присутні майже в будь-якій сфері.

Номер слайду 24

ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІСМЕЙКЕРА• Створення контент-плану для сторіс;• Генерація ідей для сторіс;• Написання та оформлення сторіс: • Підбір кольору, шрифту, фону• Зйомка і монтаж відеороликів для сторіс;• Зйомка і обробка фотографій для сторіс;• Монтаж сторіс (нарізка, музика, ефекти);• Створення інтерактивів • Створення масок (Instagram Face Filters);• Аналіз конкурентів і ринку;• Аналіз статистики поведінки аудиторії;• Оформлення вже відзнятих історій;• Створення шаблонів для сторіс;• Підбір кращого часу для постінгу;• Консультації клієнтів по самостійному створенню сторіс.

Номер слайду 25

Сторісмейкер - фахівець зі створення історій в Instagram: Генерує ідеї та створює контент для сторіс. Потрібні навички: фото- відеозйомка, монтаж, робота з графічними редакторами. Якості: креативність, смак, ініціативність. Можна навчитися на спеціальних курсах

Номер слайду 26

«Контент-менеджер: його роль в СММ»Контент-менеджер – це фахівець, який відповідає за всю інформацію, опубліковану компанією в Інтернеті. І сьогодні ми розповідаємо, що робить протягом дня, чим пишається і з якими перешкодами бореться цей чудовий чоловік. А ще - скільки отримує і де він всього цього навчився. Що робить менеджер контенту?Насправді ніхто не знає. Роботодавці, які розміщують вакансії контент-менеджера, вказують у вимогах все, що завгодно: від простого копіювання чужої інформації для товарних карток (щось на рівні Ctrl + C, Ctrl + V) - до керівника відділу. Хто ж такий контент-менеджер насправді?Це фахівець, який не просто наповнює сайт, а керує всім процесом - від складання плану до публікації відредагованого тексту. Він може робити це сам або «чужими руками» - координуючи роботу співробітників, фрілансерів.

Номер слайду 27

В обов'язки контент-менеджеравходить наступне: Складання контент-плану, який буде реалізовувати цілі, прописані в бізнес-стратегії компанії. Спеціаліст повинен:підібрати теми, рубрики, напрямки;розробити графік публікацій;знайти оптимальну стилістику і подачу інформації. Створення контенту. Тут два варіанти, в залежності від вимог роботодавця:самостійно генерувати і публікувати контент;складати ТЗ дизайнерам, копірайтерів, SEO-шникам, SMM, контролювати дедлайни, перевіряти готову роботу і вносити правки, передавати матеріали для оформлення і публікації. Можливо, доведеться шукати співробітників на фрілансі;доповнювати і оновлювати якісний старий контент на сайті;шукати зовнішні майданчики для розміщень публікацій від імені компанії;спілкуватися з клієнтами в коментарях, обробляти негатив. Аналіз ефективності обраного контент-плану. При необхідності, коригування стратегії для поліпшення показників. Щотижня фахівець повинен:відслідковувати ефективність статей;аналізувати, які теми популярні, які - ні;стежити за трендами і конкурентами. У кінці кожного тижня контент-менеджер передає маркетологу звіт для подальшого коригування стратегії.

Номер слайду 28

Контент-менеджер відповідає за весь контент в рекламіСкладає контент-план, створює і публікує контент, аналізує ефективність. Повинен знати копірайтинг, основи SEO і маркетингу. Переваги: цікава робота, гнучкий графік. Недоліки: ризик вигоряння, висока відповідальність

Номер слайду 29

https://learningapps.org/watch?v=poe4m7bxn23

pptx
Пов’язані теми
Економіка, 11 клас, Презентації
До підручника
Економіка (профільний рівень) 11 клас (Крупська Л. П., Тимченко І.Є., Чорна Т. І.)
Додано
22 грудня 2023
Переглядів
167
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку