Міністерство освіти і науки України
Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації
Державний професійно – технічний навчальний заклад
«Чернігівський професійний будівельний ліцей»
«МОЯ ПЕРЕМОГА»
Підготувала
викладач математики та інформатики ЧПБЛ
спеціаліст вищої категорії, старший викладач
Жданова Вікторія Миколаївна
м. Чернігів
Математику слід вивчати у школі ще й з тією метою, щоб одержані тут знання були достатні для звичайних потреб у житті.
М.І. Лобачевський
Мета: прищеплювати любов та інтерес до математики, виробляти вміння використовувати здобуті теоретичні знання на практиці;
розвивати пізнавальні здібності учнів , інтерес до математики як до науки, творчу активність, вміння швидко та раціонально приймати рішення, логічно мислити, працювати в команді.
Освітня: формувати пізнавальний інтерес до вивчення математики, підвищити рівень знань з математики, перевірити загальний рівень ерудиції.
Розвивальна : розвиток логічного мислення, пам'яті, уваги, само- і взаємоконтролю; розвиток творчого мислення;
Виховна: виховання, колективізму, шанобливого ставлення до думки партнера, формування вміння взаємодіяти і приймати групові рішення; виховання почуття згуртованості і колективізму.
Наскрізна змістовна лінія: фінансова грамотність
Пояснення: дві команди по 4 учня і ведучий.
Хід заходу.
Ведучий. Добрий день! Ми вітаємо Вас на інтелектуальній математичній грі - конкурсі «Хто зверху?»! ( Представляє команд )
І конкурс: ВГАДАЙ СЛОВА.
Команди по черзі дають відповіді на запитання.
ІІ конкурс: Правда чи брехня
Команди по черзі відповідають на питання ведучого.
1 Чи вірите ви, Карл Фрідрих Гаусс був названий « королем математиків»? (Так. У 1885 р. на медалі з барельєфом Гаусса був напис «Король математиків»)
(Не вірю. Так називали теорему Піфагора. А учнів, які вчили її напам’ять без розуміння, називали «віслюками»)
ІІІ. Конкурс: ХТО БІЛЬШЕ.
З слова ТРИГОНОМЕТРІЯ скласти якомога більше слів. Один гравець каже слова, запропоновані ведучим, а інші гравці з навушниками повинні вгадати це слово. Час проведення –1-2 хв.
Конкурс для глядачів «Україна в числах»:
В Інтернеті знайти:
1. Найдовшу річку України. (Дніпро 1121 км)
2. Найглибше озеро України. (Світязь 58.6 м)
3. Площу пустелі України. (200 тис. га)
4. Найвищу гору України. (Говерла 2061 м)
5. Кількість озер України. (20 тис. озер)
6. Найбільше прісне озеро України (Ялпуг площа озера 149 км кв.)
7. Найбільше солоне озеро України (Сиваш 2400 кв. км)
8. Найдовше місто України (Кривий ріг 126 км)
9. Найглибша станція метро в Україні (Арсенальна 105.5 м)
10. Найдовша набережна України (Січеславська набережна м. Дніпро 4700 м)
11. Скільки пам’ятників по всьому світу встановлено Т.Г.Шевченку (1200)
12. В Україні є обєкти світової спадщини ЮНЕСКО скільки їх? (7)
13. Площа лісів України (10.4 млн.га)
14. Кількість природних заповідників в Україні? (19)
ІV. Конкурс « Чоловік чи жінка »
Відповідати на питання одним словом «чоловік» або «жінка». 1 хвилина.
1. Хто вперше сказав, що планета Земля за формою куля? (чоловік, Піфагор)
2. Секунди та хвилини придумав (чоловік)
3. Кому належать слова «... у математиків існує своя мова - це формули».
(жінці С. Ковалевській)
4. Вчений математик Феано (Теано), який жив у 6 ст. до нашої ери чоловік чи
жінка ( жінка)
5. Лікарі заборонили йому працювати, але він продовжував писати, в результаті
чого втратив зір. ( чоловік - Ейлер Л.)
6. Найбільша сторона прямокутного трикутника? (Жінка - гіпотенуза)
7. Обманний фінансовий багатогранник – це … (Жінка – піраміда)
8. Назвіть «геометричний» вид тополі. ( чоловік – конус)
9. Пів пряма, яка має початок, але не має кінця (чоловік – промінь)
10. Результат дії додавання ( жінка - сума)
Питання другій команді
1.Кого у світі більше, чоловіків чи жінок? (чоловіків)
2.Кому належать слова «Знання – сила»? (чоловіку, Ф. Бекон)
3. Багатогранник з Єгипту – це … ( жінка – піраміда)
4.Яка геометрична фігура потрібна для покарання дітей? ( чоловік -кут)
5. Що є спільного у словах, рослинах і рівняннях? (чоловік- корінь)
6. Яку математичну фігуру носять на голові чоловіка? (чоловік- циліндр)
7. Чотирикутник, в якого лише дві сторони паралельні (жінка–трапеція)
8. Результат дії множення (чоловік-добуток)
9.Відрізок, що сполучає вершину і середину протилежної сторони трикутника?
(жінка - медіана)
10.Графіком квадратичної функції є (жінка- парабола)
VІ. Конкурс « Хто я »
По одному гравцю з команди (по черзі) стають спиною до екрану , на якому проєктується якийсь предмет , пов’язаний з математикою. Ставлячи до членів команди запитання, на які вони можуть відповідати лише «так» або «ні», він намагається вгадати цей предмет
1 команда вгадує слово « ЦИРКУЛЬ »
2 команда вгадує слово «ТРАНСПОРТИР»
Нагородження переможців. Заключне слово
Ведучий. Великий письменник Л.Толстой казав, що людину можна оцінювати дробом, знаменник якого становить те хороше, що вона думає про себе сама, а чисельник — те хороше, що про цю людину думають інші. Бажаємо усім, щоб щастя додавалося, а горе віднімалося, щоб достаток множився, а любов ділилась.
Список використаних джерел.