Білоцерківська загальноосвітня школа І – ІІI ступенів № 15
Урок математики
Тема:
« Додавання і віднімання чисел 6 і 7
з переходом через розряд.
Розв’язання задач за схемами.
Робота з геометричним матеріалом.»
Підготувала:
Заступець Валентина Валентинівна,
вчитель початкових класів
Тема: « Додавання і віднімання чисел 6 і 7 з переходом через розряд. Розв’язання задач за схемами. Робота з геометричним матеріалом».
Мета: закріпити уміння учнів додавання і віднімання чисел 6 і 7; повторити способи утворення й назви чисел другого десятка; вдосконалювати набуті навички; складати та розв’язувати задачі за схемами; формувати обчислювальні навички; розвивати математичну мову, увагу, пам’ять,спостережливість; виховувати любов до природи.
Обладнання: підручник, картки, листя із завданнями, гриби.
Тип уроку: Подорож.
Хід уроку
І. Організація класу.
В путь щасливу і широку
Всіх виводить школа вас.
До уроку! До уроку!
В школі дзвоник кличе вас!
Поспішіть місця зайняти,
Час урок розпочинати.
Діти, сьогодні до нас на урок завітала гостя. Яка саме, ви дізнаєтесь коли розв’яжете приклади та складете слово.
А В Р Д С О К М У Я
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 + 7 = 5 + 5 – 6 =
1+ 2 + 5 = 6 + 4 - 5 =
10 – 1 – 6 = 10 – 5 – 4 =
8 – 6 = 10 – 6 – 4 =
2 + 2 – 4 =
МУДРА СОВА
Молодці! Так, до нас на урок завітала Мудра Сова.
Ми будемо мандрувати галявинами осіннього лісу. Та щоб нам без перешкод потрапляти на інші галявини, Мудра Сова буде задавати вам різні завдання.
Готові до подорожі?
( Відповідь дітей )
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Перша галявина «Розминка»
1. Усна лічба
10 зменшити на 5;
4 збільшити на 2;
0 збільшити на 5.
Яке число йде за число 4, 7, 11?
2. Каліграфічна хвилинка:
Фотографії осені.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Діти, сьогодні ми на уроці закріпимо уміння додавати та віднімати числа 6 і 7. будемо розв’язувати задачі, працювати з геометричним матеріалом.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота в зошиті.
Друга галявина « Розв’яжи коментуючи»
5+6= 11-7=
6+6= 12-7=
6+7= 13-7=
7+6= 14-7=
8+6= 15-7=
9+6= 16-7=
Молодці,діти! Ви пройшли цю галявину. Вирушаємо далі?
V. Закріплення знань учнів.
Третя галявина «Чарівне листя»
На дошці прикріплене дерево. На ньому висять листочки різних кольорів. Для того, щоб потрапити на іншу галявину, вам треба по черзі зривати листя на яких написані задачі, та розв’язати їх.
Віршовані задачі.
Скільки діточок у білочки?
Дуже гарні діточки: Гляньте: білочка мала
Одне, як мізинчик, Визирає із дупла.
Сіло на ослінчик; Ще одна стрибнула з гілки,
Друге, як грибочок, А за нею – ще три білки.
Сіло на горбочок; Просимо вас, діти милі,
А третє, як мишка, Щоб всіх білок полічили.
Ухопило книжку,
Сторінки гортає,
Книжечку читає.
Діти, які ж ви молодці! Вам не стала на перешкоді галявина «Чарівне листя». Ви подолали її без перешкод. Тож йдемо далі.
Слідуюча зупинка «На грибній галявині»
Робота в групах.
Кожна група отримує розрізаний гриб на декілька частин. На кожній частині записаний приклад. Та, щоб вам правильно його скласти, треба розв’язати приклад.
(Дитина яка розв’язала приклад виходить до дошки та прикріплює частину гриба )
А зараз Мудра Сова пропонує вам відпочити.
Фізкультхвилинка
Із куща ліщини білка руки вгору із поворотом кистей
Нахилила дітям гілку, нахили вліво, вправо піднятих догори рук
З'їжте, любі, смакоти,
Щоб скоріше підрости. масаж лиця від основи носа до вух
На тобі, окатий синку, масаж очного яблука вказівним пальцем
Три і два даю в торбинку. натискування вказівним пальцем на очне яблуко
їх одразу не гризи, повороти голови вліво і вправо
Спершу скільки всіх скажи, піднімання і опускання плечей, руки на поясі
Відпочили? Вирушаємо далі.
П’ята галявина « Які геометричні фігури сховалися».
Учні, вам залишилося пройти останню галявину. Ви любите птахів?
А яких птахів ви знаєте, що живуть в лісі?
Зараз ми з вами будемо визначати з яких геометричних фігур складена наша пташка.
- З яких фігур складена пташка?
- Скільки трикутників?
З цим завданням ви також впорались дуже добре.
Мудра Сова може вами пишатися, що ви пройшли через ліс, без жодних перешкод. Їй дуже сподобалося у нас на уроці. Вона бажає прийти до нас на урок ще раз. Запросимо її?
Шоста галявина «Розв’яжи задачу»
1.
8
?,на 7 більше
2. 8, це на 7 більше
?
Тож давайте підведемо підсумки нашого уроку.
- Над якою темою сьогодні працювали?
- Які галявинки від Мудрої Сови для вас були цікавими?
- Що найбільше сподобалося?
- Цікаво вам було на уроці?
VII. Домашнє завдання.
Повторити вивчені таблиці додавання і віднімання.
Індивідуальна робота на картка.
Самооцінювання
1