Математика 1 клас ( підручник: О.М.Гісь, І.В.Філяк )
Тема: Число и цифра 6. Написання цифри 6.
Мета: познайомити дітей з утворенням числа 6, цифрою 6; розвивати уміння порівнювати числа в межах 6; вчити складати і читати приклади на додавання за предметними малюнками; виховувати інтерес до математики.
Обладнання:геометричні фігури для лічби, математичні віяла, предметні малюнки, картки-будиночки, демонстраційний матеріал, іграшковий ведмедик.
Хід уроку.
І. Організація класу.
ІІ. Активізація знань та умінь.
І варіант II варіант III варіант.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Яке число і цифру ми вивчали на попередньому уроці?
- Хто знає, яке наступне число?
- Ми сьогодні познайомимося з числом 6, дізнаємося, як воно утворюється, навчимося писати цифру 6, за предметними малюнками будемо складати і читати приклади на додавання.
До нас на урок прийшов ведмедик, він теж хоче вивчати математику!
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Задача – віршик.
П'ять веселих ведмежат,
Всі морозиво їдять.
А один цукерки їсть.
Скільки разом буде? (Шість)
- Як утворилося число 6?( Робота з лічильним матеріалом) 5 +1 = 6
2. Робота з демонстраційним матеріалом.
Лічба предметних малюнків – ведмедиків. Учні находять потрібні цифри й складають приклади.
3. Знайомство з цифрою 6.
Фізкультхвилинка.
IV. Засвоєння знань, формування умінь і навичок.
1. Робота по підручнику с. 27 завдання 1.
1. Вправа на розвиток уваги. Будинок цифри 6.
2. Знайомство з написанням цифри 6 . Викладання цифри за допомогою Lego.
Запис цифри в зошитах.
( зворотній порядок).
V. Розвиток і закріплення математичних знань.
1. Порівняйте числа. І і ІІ варіант працює самостійно.
IІI варіант – разом з вчителем.
Фізкультхвилинка.
2. Робота з паличками
а)з 5 паличок викласти цифру 6;
б) перекладіть 1 паличку, щоб утворилося 2 трикутника;
в) перекладіть 2 палички, щоб утворилося 3 трикутника;
г) складіть п'ятикутник;
д) додайте ще одну паличку. Яка фігура утворилася?
Ця фігура нагадує соти, в які бджоли збирають мед. А мед – улюблена їжа нашого ведмедика!
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Я гадаю, ведмедику сподобалось у нас на уроці.