Матеріали до Всесвітнього дня Сніговика (18 січня) на уроках української мови та літературного читання в початковій школі.

Про матеріал

Матеріал містить цікавинки про сніговика, вірші та загадки для виразного читання та списування. Також є завдання для творчої роботи на уроці.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Матеріали до Всесвітнього дня Сніговика на уроках української мови та літературного читанняв початковій школі

Номер слайду 2

Цікавинки про Сніговика. Справжнє значення сніговиків забуте, адже їх ліплення з самого початку було містичним ритуалом. Згідно стародавній легенді, сніговиків у вжиток ввів католицький святий Франциск Ассизький. Він вважав створення сніговиків своєрідним методом боротьби з бісами. Сніговики з мітлами - зброєю були вартовими житла, не пускаючи туди злих духів.

Номер слайду 3

Цікавинки по Сніговика. Сніговиків завжди ліпили поруч з будинками, щедро прикрашали гірляндами, овочами або вже непотрібним домашнім начинням. Наприклад, ніс у вигляді морквини кріпили, щоб умилостивити духів, що посилають урожай і родючість. Перевернуте відро на голові символізувало достаток у домі. У Румунії є звичай прикрашати сніговика «намистом» з головок часнику, оскільки це сприяє здоров'ю домочадців і оберігає їх від вампірів, вовкулаків і перевертнів.

Номер слайду 4

Цікавинки про Сніговика. За однією ранньохристиянською легендою сніговиків вважали ангелами, адже сніг падає з неба, значить, це дар божий. Тому сніговик, як ангел, міг передавати Богу людські прохання і благання. Вважалося, що якщо зі свіжого снігу зліпити фігурку сніговика і шепнути йому бажання, то коли сніжна фігурка розтане, бажання буде виконано.

Номер слайду 5

СНІГОВИКЯ веселий сніговик. До морозу змалку звик. Очі – чорні дві вуглини. Губи - з ягідок калини. Льодяне у мене серце. Замість шапочки – відерце. Тіло – в кулі сніжки збиті. Шия шаликом обвита. Віник я в руці тримаю,Але ним не замітаю. Я мітлою в темну пору. Виганяю зло зі двору. Морква в мене там, де ніс. Не люблю весняних сліз. А як «у-у-у!» мороз гука,Я танцюю гопака. (Любов Пікас)

Номер слайду 6

СНІГОВИКЯ – веселий сніговик!І до снігу взимку звик!Не сиджу ані хвилинки!Забіг в гості до хмаринки,А там снігу – ба… гора!Ось це – справжня вже зима!Я давай його штовхати. На подвір’я і на хати,Щоб санчата всі дістали,Щоб на лижі дружно стали,Щоб ніхто не сумував,В гості Новий рік чекав! (Юлія Хандожинська)

Номер слайду 7

СНІГОВИК ЗАХВОРІВБув мороз, та вчора зник. Захворів наш Сніговик!Піднялась температура,Трохи станула фігура,опустився ніс-морквинка. Ось така сумна картинка. Діти вибігли із хатибідолаху лікувати... Ліки – з снігу білі кулькита льодяники-бурульки. Вмить покращання настало!.. Не біда, що все підтало:завтра, кажуть, за прогнозомповертаються морози! (Олена Денисова)

Номер слайду 8

Завдання від Сніговика Які слова можна використати для асоціативного куща ?Зима. Відро. Сніжинка. Школа. Морква. Мороз. Холод. Шоколад. Дерево. Сніг

Номер слайду 9

Завдання від Сніговика( Виразно прочитати загадки і списати одну на вибір)Він – не лялька й не людина,На снігу стояти звик. В нього ніс – смачна морквина,Хто це? Звісно, …Чорні очі – дві вуглинки,Ніс – з червоної морквинки. А відро – за капелюха,Щоб не мерзли в нього вуха. Сніг качали та ліпили,Хто як міг і хто як звик,І невдовзі виріс білий. Величезний…Очі в нього – дві вуглинки,Ніс, всі знають, – це морквинка. Цілий день його ліпили,Рукавиці промочили.

Номер слайду 10

Завдання від Сніговика Написати казку про Сніговика за поданим початком. Одного зимового ранку ми з друзями пішли гратись на лісову галявину. Була чудова погода, світило сонечко. Раптом…. Завдання від Сніговика. Скласти усно можливий діалог Сніговика з:- білочкою- ведмедиком- вовком- зайчиком

Номер слайду 11

Сніговик дякує всім! Молодці!

pptx
Пов’язані теми
Українська мова, Презентації
НУШ
Додано
5 січня
Переглядів
38
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку