Як зробити декоративну ялинку своїми руками.
Автор: Руднєва Тетяна Віталіївна, керівник творчої майстерні "Веселка" Центру дитячо-юнацької творчості ім. Героя Радянського Союзу Є.М. Руднєвої м. Бердянськ Запорізької обл.
Опис: Даний майстер-клас призначенний для дітей від десяти років. Може бути використаний керівниками гуртків декоративно-прикладного напрямку, батьками и просто творчими людьми.
Застосування: Предмет декору інтер'єру, подарунок.
Мета: Зробити інтер'єрну ялинку.
Мета: Зробити інтер'єрну ялинку.
Завдання:
1. Навчити дітей виготовляти ялинку.
2. Розвивати інтерес до творчості, посидючість, терпіння, відчуття стилю.
3. Виховувати акуратність в роботі.
4. Створити новорічний настрій.
Матеріали і інструменти: Картон, простий олівець, ножиці, клей "Дракон", зелена акрилова фарба, пензлик, пряжа "травичка", паличка від морозива, коричневий гофрований папір, алебастр, вода, сільничка, штучний сніг, блакитний фоаміран, клейовий пістолет, полімерна глина, акриловий лак, пензлик, блискітки.
Методичні рекомендації:
1. Для забарвлення заготовки я рекомендую використовувати акрилову фарбу. Її переваги - майже повна відсутність запаху і висока швидкість висихання поверхні. Але замість акрилу можна використовувати також густу акварель, гуаш, які краще змішати з клеєм ПВА, або звичайну зеленку. Можна використовувати готовий зелений картон.
2. Для зміцнення форми конуса можна використовувати крім флісу, серветки, туалетний папір, газети, обрізки будь-яких м'яких тканин, вату, синтепон. Але все ж краще утилізувати якісь відходи, ніж хороший матеріал.
3. Для основи можна використовувати не тільки сільничку, а й будь-які підручні матеріали. Наприклад, підійде кришечка від флакона побутової хімії або парфумерії, обрізаний пластиковий стаканчик, фрагмент дитячої пірамідки і т. ін. Але тоді необхідно додатково задекорувати основу відповідно до стилю всього виробу.
4. При роботі дітей з праскою і клейовим пістолетом необхідно провести інструктаж з техніки безпеки. Виконувати операції потрібно під контролем дорослого.
5. Для складання троянд рекомендую використовувати клейовий пістолет, а не "Дракон", так як тут важливий час висихання клею.
ХІД РОБОТИ
Використовуючи шаблон розгортки конуса,
з картону вирізаємо заготовку.
Склеюємо її в конус.
Фарбуємо заготовку в зелений колір акриловою фарбою.
Готуємо дно ялинки. Вирізаємо з картону і фарбуємо фарбою.
В середині дна робимо отвір і приміряємо паличку від морозива.
Потроху промазуємо основу ялинки "Драконом" і обмотуємо ниткою.
Щоб ялинка більш надійно зберігала форму, зміцнимо її, набивши обрізками флісу.
Приклеюємо дно ялинки
і клеєм зміцнюємо ствол.
Відрізаємо смужку гофрованого паперу та обклеюємо нею ствол.
Готуємо алебастр. У сільничку засипаємо порошок, потроху вливаємо воду і ретельно розмішуємо. Розчин повинен мати консистенцію густої сметани.
Вставляємо в основу ялинку і залишаємо розчин застигати.
Після повного схоплювання алебастру заливаємо його "Драконом" і засипаємо штучним снігом.
Робимо троянди. За допомогою шаблону
вирізаємо з фоамірана вісім пелюсток.
Протягом трьох секунд розігріваємо пелюстки на прасці і розтягуємо їх верхню частину.
Починаємо збірку. Першу пелюстку скручуємо в трубочку і в нижній частині фіксуємо клеєм.
На нижню частину першої пелюстки зовні наносимо тонку смужку клею і прикладаємо другу пелюстку. Вона повинна прилягати трохи вільно.
За цим принципом продовжуємо приклеювати пелюстки. Стежимо, щоб кожна наступна трохи заходила на попередню.
Робимо три таких троянди.
Приклеюємо їх на ялинку.
Готуємо кульки. Для цього катаємо кульки з полімерної глини. Сушимо їх відповідно до інструкції на упаковці. У моєму випадку це самозастигаюча глина, тому заготовки протягом доби сушилися на столі. Після висихання кульки половинками покриваються акриловим лаком і посипаються блискітками.
Приклеюємо кульки на ялинку. Вона готова.
Ось трошки інший варіант.
А це дитячі варіації.