Методична розробка практичного заняття
з дисципліни «Англійська мова»
Тема заняття: Електронна пошта. Робота за підручником. Вдосконалення навичок письмового мовлення. Present Simple.
Актуальність теми: дозволяє студентам висловлюватися про формальні та неформальні електронні листи, їх особливості; обговорювати різницю
(у привітаннях, завершеннях) між традиційними та електронними листами; знати основні вимоги до написання електронних листів; практикуватися у вживанні Present Simple в усному та письмовому мовленні.
Мета:
Практична:
- практикувати студентів працювати з електронною поштою;
- навчити студентів писати електронні листи враховуючи всі подані вимоги до оформлення;
- вдосконалювати навички роботи щодо виконання різних видів тренувальних вправ, використовуючи Present Simple;
- вдосконалювати навички парної роботи.
Розвиваюча:
- розвивати пізнавальні процеси та мовленнєві здібності студентів;
- розвивати вміння логічно викладати думки, працювати в різних режимах;
- розширити та узагальнити знання студентів з даної теми.
Виховна:
Оснащення: підручники, словники.
Методи і прийоми заняття: монологічне та письмове мовлення;робота з лексико-граматичними вправами; групова робота; індивідуальна та фронтальна робота.
Кількість годин: 2
Курс, група,спеціальність: 1, група А, Сестринська справа.
Змістова лінія:
Структура та основні етапи практичного заняття:
I. Підготовчий етап:
1.1. Організаційний момент. Бесіда викладача з черговим студентом.
* Викладач вітається зі студентами. Запитує про чергування. Здійснює перехід в іншомовний режим.
T: Good morning! Sit down ,please. Be comfortable and easy! How are you?
Cтуденти відповідають. T: Who is on duty today! Черговий студент спілкується з викладачем.
1.2.Оголошення теми, мети заняття.
T: Our topic for today is « The Email». We are going to discuss the formal and informal style in Emailing, their peculiarities; to determine the difference between traditional letters and emails in greetings and endings; to know the main demands concerning the Emailing. Our tasks will be: to revise the vocabulary, make up monologues, and deal with grammar « Present Simple», and work with lexical and grammar activities, work in groups. But first let’s do phonetic drills
1.3. Проведення мовленнєво – фонетичної розминки.
* Проводиться обговорення приказок «The e-mail of the species is more deadly than the mail », «A journey of a thousand sites begins with a single click», «Give a man a fish and you feed him for a day; teach him to use the Net and he won't bother you for weeks».
1.4. Актуалізація опорних знань і контроль вихідного рівня знань, вмінь та навичок.
* Викладач перевіряє домашнє завдання: лексичний та граматичний матеріал; електронного листа.
II. Основний етап:
2.1. Повторення лексичного матеріалу.
* Проводиться повторення лексичного матеріалу: вправа № 1, сторінка 82, дж. № 1.
2.2. Фонетичне відпрацювання та закріплення нових лексичних виразів (побудова монологів з теми, робота в парах, виконання лексичних вправ).
* Проводиться виконання вправ № 5,6, сторінки 88- 89, дж. № 1.
2.3. Повторення граматичного матеріалу.
* Проводиться повторення граматичного матеріалу, сторінки 5-12, дж.№ 2.
2.4.Опрацюювання та закріплення граматичного матеріалу (виконання граматичних вправ, письмово).
* Виконання вправ № 7,8, сторінки 227-228, дж. № 2.
Exercise 7. Ask questions as in the models.
Models: Ask one of the boys where he lives. — Where do you live?
Ask one of the girls who lives in that house. — Who lives in that house? Ask one of the boys:
1. when he gets up; 2. what he wants to become; 3. where he keeps his books; 4. why he sometimes misses classes; 5. what he does on Sundays; 6. at what time£ he does to bed; 7. what his sister does in the evening; 8. when his friends go to the cinema; 9. where his uncles live; 10. why his brother doesn't go to school; II who makes his bed; 12. when he does his homework.
Ask one of the girls:
1. where she spends her summer holidays; 2. how she gets home from school; 3. whom she invites to her birthday party; 4. when she cleans her room, 5. what kinds of sports she goes in for; 6. at what time her brother goes to bed; 7. what she does in the evening; 8 who helps her with her studies; 9. who washes her dresses; 10. where her aunt lives; 11. why she doesn't go to the theatre; 12. which of her friends plays the piano best of all.
Exercise 8. Ask questions about the time of the action.
Models: They skate in winter. — When do they skate?
Nick gets up at six. — At what time does Nick get up?
1. The pupils plant trees in autumn. 2. The teacher corrects our dictations in the evening. 3. Peter comes to school at eight. 4. Our family go to the Crimea in July.
5. His father usually comes home at five. 6. They discuss films after classes. 7. We listen to the news at ten o'clock. 8. Her parents gather mushrooms in summer.
2.5. Узагальнення та систематизація знань студентів( побудова бесіди)
* Викладач проводить узагальнюючу бесіду зі студентами з теми. Студенти висловлюються.
III. Заключний етап:
3.1. Підведення підсумків. Виставлення оцінок.
* Викладач підводить підсумок заняття та виставляє оцінки.
3.2. Домашнє завдання.
* Викладач пояснює домашнє завдання: повторити лексичні одиниці та граматичний матеріал; вправа № 7, сторінка 89 (підготувати інформацію за зразком), дж.№ 1.
IV. Список літератури:
1) Карпюк О.Д. Англійська мова: Підручник для 10 – го класу загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту. – Тернопіль: Видавництво «Астон», 2010. – 224с.: іл.
2) Г.В. Верба, Л.П. Верба, «Довідник з граматики англійської мови»: Довідн. вид. – 4-те вид. – К.: Освіта, 1995. – 320с.
Викладач: _____________ Довгорук Л.П.
1