Методична розробка уроку читання для 1 го класу НУШ
Мета уроку.
1. Освітні: познайомити зі змістом твору В. Осєєва «Собака люто гавкала»; формувати систему читацьких умінь (реагувати на вчинки героїв, давати їм оцінку); продовжити роботу над удосконаленням навичок читання: правильністю, побіжністю, швидкістю.
2. Розвиваючі: розвивати: усне мовлення учнів, образне і логічне мислення, вміння аналізувати і узагальнювати, інтерес до читання, допитливість.
3. Виховні: виховання моральності через аналіз змісту художнього твору; виховання необхідних навчальних якостей: посидючості, дисциплінованості
Хід уроку
1. Організаційний момент
(Учитель перевіряє готовність дітей до уроку).
-Мені дуже приємно бачити в ваших очах промінчики допитливості. Ви готові слухати і чути, питати і відповідати.
-А щоб урок наш був цікавим і корисним, ми повинні доповнити девіз нашого уроку:
Тексти будемо ми ... (читати),
Інформацію з тексту ... (витягувати),
Точку зору ... (висловлювати),
На питання ... (відповідати),
І, звичайно, без сумніву,
Мова при цьому ... (розвивати).
2. Постановка цілей уроку.
-Які мети ми поставимо для роботи на уроці?
-Які якості нам потрібно взяти на урок? (Увага, пам'ять, дружбу, спостережливість)
II етап - Робота з текстом під час читання.
1) Первинне читання тексту.
Наш текст розділений на частини. Подивіться, скільки частин?
(Учитель читає першу частину)
- Що ж сталося з кошеням?
- Як ви думаєте, що станеться далі?
Прийом «Дерево пророкувань»
- Подивіться на зображення дерева на дошці (малюнок дерева), на стовбурі написано назву нашої розповіді. Гілки - припущення.
- Як ви думаєте, що станеться далі? (Діти висловлюють свої припущення, вчитель записує на гілках дерева).
-Читання 2 - й частини.
- Чи виправдалися ваші припущення?
2) Вторинне читання тексту
3) Аналіз тексту
- Що ми дізналися нового про наших героїв?
- Які питання у вас виникли до автора?
- Чи отримали ми відповіді на ваші запитання? Що конкретно дізналися?
- Чиє припущення підтвердилося і збіглося з авторським?
4) Бесіда за змістом.
- Яким ви уявляєте кошеня?
- Чи могли хлопчики допомогти кошеняті?
- Чим закінчилася ця історія?
III етап - Робота з текстом після читання.
1) Концептуальна (смислова) бесіда по тексту.
Проблемне питання?
- За що хлопчикам має бути соромно?
- Давайте повернемося до тих припущеннями, які ви висловили на початку уроку. Чи підтвердилися вони?
- Чи очікували ви такого розвитку дії?
- Що вас здивувало в оповіданні?
2) Знайомство з письменником. Розповідь про письменника, його портрет.
Підсумок уроку. Рефлексія.
- З якою метою було написане оповідання? Чому він вас може навчити? Яка головна думка оповідання?
- Продовжте речення:
- На уроці я дізнався ....
- Мені було цікаво…
- На уроці у мене вийшло добре ....
- Дякую за урок!