Методична розробка уроку виробничого навчання на тему: "Приготування оригінальних коктейлів" з професії бармен. Використовується для практичного закріплення та удосконалення набутих теоретичних знань, вдосконалення вмінь та навичок з приготування оригінальних коктейлів та їх оформлення.
1
ДЕРЖАВНИЙ ПРОФЕСІЙНО ТЕХНІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«КИЇВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ»
Методичні рекомендації до проведення уроку
виробничого навчання за темою
«Приготування оригінальних коктейлів»
Професія: бармен
Розробила майстер
виробничого навчання:
Оксана ЯНКОВСЬКА
Київ 2023
План-конспект уроку
Тема уроку: Приготування оригінальних коктейлів
Мета уроку:
навчальна: здобувачі освіти повинні
Навчити здобувачів освіти: правильно та послідовно підбирати барний посуд, інструмент для приготування оригінальних коктейлів, дотримуватись техніки відмірювання компонентів, дотримуватись правил гарнірування змішаних напоїв,
правильно та послідовно готувати та прикрашати коктейлі, дотримуватись технічних вимог охорони праці та правил санітарії та особистої гігієни під час приготування коктейлів, робити якісну оцінку приготованим коктейлям
розвиваюча:
розвивати логічне, аналітичне, технологічне та критичне мислення, послідовно і змістовно висловлювати свою думку. Розвинути спостережливість при приготуванні коктейлів та закусок до них.
виховна:
виховувати в учнів бережливе ставлення до електроенергії, обладнання, інструментів, посуду, інвентарю. Виховувати почуття поваги до професії бармен, любов та культуру спілкування, прищеплювати інтерес до обраної професії, відроджувати історичні факти
методична:
використовувати інтерактивні методи щодо організації учнів під час проведення виробничого навчання, комп’ютерні технології, побудувавши питання таким чином, щоб учні вчилися вирішувати їх самостійно. Адже це максимальна активність учнів на уроці та свідоме й міцне засвоєння учнями нового матеріалу
Тип заняття: вдосконалення, поглиблення і розширення знань, умінь і навичок
Вид уроку: Урок засвоєння нових знань та вмінь
Методи проведення заняття: пояснювально-ілюстративний, наочно-демонстраційний.
Комплексне методичне забезпечення заняття:
Обладнання, посуд, інвентар: барна стійка, барна вітрина, барне скло, барна ложка, джигер, ример, спіл стоп, барний ніж, дошка для нарізання, соломинки, шпажки.
Роздатковий дидактичний матеріал:
пакет індивідуальних завдань: технічні вимоги охорони праці, правила санітарії та особистої гігієни бармена, картки-завдання для здобувачів освіти, таблиця типових помилок та шляхів їх попередження.
Технічні засоби: телевізор, ноутбук
Міжпредметні зв’язки:
Алгоритм проведення заняття
1. Організаційний момент
2. Повідомлення теми, мети і завдань заняття
4. Актуалізація
Хід проведення заняття
Дії майстра виробничого навчання |
Дії здобувачів освіти |
||
1. Організаційний момент |
|||
Перевіряє здобувачів освіти згідно списку, перевіряє стан санітарного одягу та особистої гігієни здобувачів освіти. |
Староста звітує про відсутніх здобувачів освіти та готовність групи до роботи |
||
2. Повідомлення теми, мети і завдань заняття |
|||
Викладач озвучує тему та завдання. Тема заняття: приготування оригінальних коктейлів. Мета заняття: вдосконалити, поглибити і розширити знання, уміння і навички щодо приготування оригінальних коктейлів та їх відпуску. Завдання заняття: - організовувати робоче місце, підбирати необхідний барний посуд, інструмент, інвентар необхідні для приготування оригінальних коктейлів; - приготувати оригінальні коктейлі; - подати оригінальні коктейлі. |
Здобувачі освіти слухають та осмислюють завдання |
||
3. Мотивація |
|||
У барах готують широкий асортимент різноманітних коктейлів, в тому числі оригінальних. Виділення оригінальних коктейлів в спеціальну групу пояснюється тим, що вони відрізняються від інших коктейлів способом приготування, оформленням, специфічним компонентом в рецептурі. Класичні післяобідні коктейлі називають коктейлями-парадоксами, оскільки їх не змішують. Окремі частини (компоненти) напою нашаровуються, не змішуючись, одна на другу, створюючи смаковий і кольоровий букет. Принцип шаруватості базується на різній питомій вазі компонентів. |
Здобувачі освіти слухають. |
||
4. Актуалізація (http://surl.li/nzbaa) |
|||
Ви вже вивчили з теоретичного курсу види барного скла та методи приготування коктейлів. Давайте повторимо те, що ви вже добре знаєте – ця інформація буде нам вкрай необхідна під час відпрацювання завдань.
7. Від чого залежить назва класичного Саурса?
|
Бажана відповідь:
1. Так
2. Так, повинен дотримуватись для та якісного приготування коктейлю.
3. Барне скло полірують та охолоджують.
4. У класичному Саурсі як основа виступають тільки міцноалкогольні напої: горілка, джин, віскі, ром, коньяк, фруктово-ягідні бренді, міцні настоянки
5. У класичному Саурсі як кисла частина — лимонний сік
6. У класичному Саурсі як солодка частина — натуральний сироп 7. Назва класичного Саурса залежить від назви основи: Горілка-сау, Віскі-сау, Ром-сау, Коньяк-сау
8. Бармен повинен знати прейскурант та барну карту, кулінарну характеристику закусок, страв та характеристику напоїв та правила їх подачі
9. Залежить від вироблених правил і процедур закладу ресторанного господарства, від культури обслу-говування і професійної майстерності бармена
10. У елегантності, охайному вигляді, граціозності рухів і ходи, гарній поставі, літературній мові, вмінні не виказувати свого емоційного стану
11.Ввічливість, тактовність, гарну пам'ять стриманість, сумлінність, вміння дотримуватися золотої середини: не бути занадто настирливим, занадто прислужливим чи агресивним, власний стиль обслуговування 12. На рентабельність підприємства та задоволення гостей. |
||
5. Повторення правил санітарії та особистої гігієни, охорони праці |
|||
Майстер демонструє на екрані елементи порушень правил санітарії та особистої гігієни, правил безпеки праці. |
Здобувачі освіти, користуючись додатками (додатки 1, 2.) шукають і вказують на допущені помилки, озвучують правильні відповіді |
||
6. Практичний показ з поясненням |
|||
Майстер демонструє приготування коктейлю, запитує здобувачів освіти про призначення барного скла, товарознавчу характеристику алкогольних напоїв. |
Здобувачі освіти дивляться і відповідають на запитання. |
||
7. Видача пакетів навчальної документації із завданнями |
|||
Майстер роздає здобувачам освіти пакети навчальної документації Разом із здобувачами освіти розглядає зміст пакету навчальної документації. В них входять картки завдання, картки з охорони праці, санітарії та особистої гігієни, таблиця типових помилок та шляхи їх попередження та усунення, критерії оцінювання. |
Здобувачі освіти ознайомлюються із завданнями та критеріями оцінювання. |
||
ІІІ Поточний інструктаж |
|||
Дії майстра |
Дії здобувачів освіти |
||
Перевіряє наявність карток – завдань на робочому місці здобувача освіти та нормативної документації на робочому місці |
Здобувачі освіти виконують підготовку робочого місця |
||
Контролює правильність організації робочих місць. Надає допомогу здобувачам освіти, які її потребують |
Здобувачі освіти самостійно підбирають барний посуд, інструмент, інвентар, інгредієнти та гарнір |
||
Перевіряє правильність виконання практичних завдань: - дотримання всіх етапів процесу, а саме: дотримання правил підготовки барного посуду, інструментів, інвентарю; - правильність інгредієнтів та гарнірів для приготування коктейлів; - правильність послідовності приготування коктейлів; Робить зауваження, демонструє правильні прийоми та пропонує здобувачам освіти повторити, поки здобувач освіти не навчиться робити правильно |
Виконують підготовчі роботи згідно індивідуальних завдань, застосовуючи прийоми та навички, які отримали в період відпрацювання попередніх тем |
||
У випадку виникнення типових помилок у декількох здобувачів освіти одночасно, майстер зупиняє роботу і демонструє правильні прийоми |
Здобувачі освіти спостерігають за діями майстра та відтворюють їх |
||
|
Здобувачі освіти прибирають робочі місця. |
||
ІV. Заключний інструктаж |
|||
Дебрифінг |
|||
|
Здобувачі освіти розповідають, що їх вразило на даному занятті, висловлюють власну думку з приводу власної роботи (роблять самооцінку) та роботи інших здобувачів освіти. Порівнюють методи приготування, гарнірування та подачу коктейлів. |
||
Підводить підсумки роботи за день: - відмічає роботу кращих здобувачів освіти, - наголошує на допущених помилках та шляхах їх попередження та усунення; - обґрунтовує виставлені оцінки. |
Здобувачі освіти уважно слухають і беруть до відома, роблять висновки, звітують, чого нового вони навчилися на цьому занятті (http://surl.li/nzayt ) |
||
Домашнє завдання: дає завдання на наступне заняття Повторити тему «Приготування оригінальних коктейлів» та переглянути рецепти онлайн книги за посиланням: http://surl.li/nzaxl Ознайомитися із правилами подачі змішаних напоїв. |
Записують завдання у щоденники. |
||
Майстер дякує здобувачам освіти за роботу та прощається з ними до наступного заняття |
|
||
Додаток 1
Правила санітарії та гігієни під час роботи за барною стійкою.
Особиста гігієна бармена
Додаток 2
Дотримання охорони праці бармена під час роботи
Для запобігання нещасного випадку на роботі, виконуй наступні правила безпеки:
1. Приміщення через які ходять бармени на кухню повинні бути без порогів. Підлога виконана з матеріалу, на якому не можна легко послизнутися
2. Всі приміщення повинні добре освітлюватися. Спритною для роботи є температура приміщення 16-18 С
3. Забороняється використовувати гнучкі пластмасові підноси; дно підносів повинно бути завжди чистим і сухим
4. Барменам (жінкам) не дозволяється працювати у взутті на високих каблуках, це може призвести до травми ніг
5. Каблуки та підошви взуття барменів підбиваються матеріалом, що не дозволяє послизнутися
6. Для відкривання пляшок необхідно користуватися спеціальним ключем, а не ножем
7. Щербатий та тріснутий посуд потрібно негайно вилучити з обігу, він може стати причиною травми рук
8. Слід бути особливо уважним під час подавання гарячих напоїв, попереджати гостя про подавання
9. Розхитані крісла та стільці до барної стійки ставити заборонено
10. Не перевантажувати підніс
Коктейль «Б-52»
№п/п |
Назва продукту |
Витрати сировини на 1 порцію |
Технологічні вимоги до сировини |
1. |
Лікер кавовий |
20 |
Сировина відповідає всім вимогам НТД |
2. |
Айріш крім |
20 |
|
3. |
Тріпл сек |
20 |
|
|
Вихід: |
60 |
Технологія приготування
В склянку шот налити кавовий лікер.
Нашарувати айріш крім, який наливається тонким струменем по лезу ножа, або за допомогою спеціальної барної ложки, використовуючи її тильну сторону;
Завершальним шаром йде тріпл сек, який додається в чарку також за допомогою ножа або ложки.
Для створення неповторного ефекту коктейль підпалюють.
Якість готового коктейлю визначають за органолептичними показниками:
Колір: відповідний компонентам.
Смак та запах: солодкий, відповідний компонентам.
Коктейль «Зелений мексиканець»
№п/п |
Назва продукту |
Витрати сировини на 1 порцію |
Технологічні вимоги до сировини |
1. |
Лікер Пізан |
25 |
Сировина відповідає всім вимогам НТД |
2. |
Сік лайма |
10 |
|
3. |
Срібна текіла |
25 |
|
|
Вихід: |
60 |
Технологія приготування
В склянку шот налити лікер Пізан.
Вичавити сік лайма (або лимонний сік). За допомогою барної ложки, вливаючи по кінчику ножа, сформувати другий шар коктейлю. Важливо не допустити змішування.
Нашарувати текілу зверху, який наливається тонким струменем по лезу ножа, або за допомогою спеціальної барної ложки, використовуючи її тильну сторону.
Зверху на шот покласти часточку лайма.
Якість готового коктейлю визначають за органолептичними показниками:
Колір: відповідний компонентам.
Смак та запах: кисло-солодкий, відповідний компонентам.
Коктейль «Український прапор»
№п/п |
Назва продукту |
Витрати сировини на 1 порцію |
Технологічні вимоги до сировини |
1. |
Лікер яєчний |
30 |
Сировина відповідає всім вимогам НТД |
2. |
Блю кюрасао |
15 |
|
3. |
Горілка |
15 |
|
|
Вихід: |
60 |
Технологія приготування
В склянку шот налити лікер яєчний.
В окремому посуді змішати Блю кюрасао з горілкою.
Нашарувати зверху отриману суміш тонким струменем за допомогою спеціальної барної ложки, використовуючи її тильну сторону.
Якість готового коктейлю визначають за органолептичними показниками:
Колір: блакитно-жовтий.
Смак та запах: солодкий, відповідний компонентам.
Коктейль «Легкий шторм»
№п/п |
Назва продукту |
Витрати сировини на 1 порцію |
Технологічні вимоги до сировини |
1. |
Горілка |
25 |
Сировина відповідає всім вимогам НТД |
2. |
Самбука |
25 |
|
3. |
Шеріданс |
50 |
|
4. |
Вершки |
50 |
|
|
Вихід: |
150 |
Технологія приготування
Для приготування коктейлю налити кавову частину лікеру Шеріданс в келих. Зверху додати самбуку, а потім вершкову частину лікеру Шеріданс. Наприкінці влити горілку та прикрасити збитими вершками. Можна для більшої пишноти покласти зверху кульку «Рафаелло».
Якість готового коктейлю визначають за органолептичними показниками:
Колір: біло-коричневий.
Смак та запах: солодкий, відповідний компонентам.
Коктейль «Срібна куля»
№п/п |
Назва продукту |
Витрати сировини на 1 порцію |
Технологічні вимоги до сировини |
1. |
Лікер кавовий |
20 |
Сировина відповідає всім вимогам НТД |
2. |
Сік лимонний |
10 |
|
3. |
Срібна текіла |
30 |
|
|
Вихід: |
60 |
Технологія приготування
В склянку шот налити кавовий лікер.
Акуратно вичавити трішки соку лимона і покласти маленький шматочок лимона.
Нашарувати зверху шар срібної текіли за допомогою барної ложки, використовуючи її тильну сторону.
Якість готового коктейлю визначають за органолептичними показниками:
Колір: шоколадно-прозорий.
Смак та запах: кисло-солодкий, відповідний компонентам
Коктейль «Аравіка»
№п/п |
Назва продукту |
Витрати сировини на 1 порцію |
Технологічні вимоги до сировини |
1. |
Лікер кавовий |
15 |
Сировина відповідає всім вимогам НТД |
2. |
Гренадін |
10 |
|
3. |
Срібна текіла |
15 |
|
4. |
Лимонний сік |
15 |
|
5. |
Полуниця |
5 |
|
|
Вихід: |
60 |
Технологія приготування
В склянку шот налити гренадін.
За допомогою барної ложки викласти шар кавового лікеру, нашарувати зверху лимонний сік та шар срібної текіли.
Склянку шот прикрасити полуницею.
Якість готового коктейлю визначають за органолептичними показниками:
Колір: різнобарвний, відповідний компонентам.
Смак та запах: кисло-солодкий, відповідний компонентам.
Коктейль «Беліні»
№п/п |
Назва продукту |
Витрати сировини на 1 порцію |
Технологічні вимоги до сировини |
1. |
Просеко |
170 |
Сировина відповідає всім вимогам НТД |
2. |
Обліпіха |
70 |
|
3. |
Цукор |
10 |
|
4. |
Лід |
25 |
|
|
Вихід: |
200 |
Технологія приготування
В блендері перебити обліпіху з цукром, протерти суміш крізь сито. Охолодити. Склянку охолодити за допомогою льоду.
Викласти в підготовлений келих пюре додати просеко та ягоди обліпіхи, прикрасити гілочкою чебрецю.
Якість готового коктейлю визначають за органолептичними показниками:
Колір: золотистий.
Смак та запах: кисло-солодкий, відповідний компонентам
Коктейль «Вершковий рай»
№п/п |
Назва продукту |
Витрати сировини на 1 порцію |
Технологічні вимоги до сировини |
1. |
Шеріданс |
100 |
Сировина відповідає всім вимогам НТД |
2. |
Молоко |
120 |
|
3. |
Джин |
30 |
|
|
Вихід: |
250 |
Технологія приготування
Всі інгредієнти змішують в шейкері, додавши при цьому кілька шматочків льоду. Далі отриманий напій наливають в келих і прикрашають. Для декору підійде вишенька, якій можна закушувати напій, шматочок ананаса або листочок м'яти.
Якість готового коктейлю визначають за органолептичними показниками:
Колір: світло-кремовий.
Смак та запах: солодкий, відповідний компонентам.
Коктейль «Піна колада»
№п/п |
Назва продукту |
Витрати сировини на 1 порцію |
Технологічні вимоги до сировини |
1. |
Білий ром |
60 |
Сировина відповідає всім вимогам НТД |
2. |
Ананасовий сік |
120 |
|
3. |
Кокосовий лікер |
60 |
|
4. |
Лід |
25 |
|
|
Вихід: |
240 |
Технологія приготування
Шейкер наповнити льодом. Після цього додати ананасовий сік, кокосовий лікер і ром. Енергійно струшувати шейкер близько 15 секунд.
Келих наповнити льодом- краш
У склянку з колотим льодом налити напій. Прикрасити його скибочкою ананаса і вишенькою. Вкласти трубочку і інші барні прикраси за смаком і відразу подати.
Якість готового коктейлю визначають за органолептичними показниками:
Колір: білий.
Смак та запах: солодкий, відповідний компонентам.
Коктейль «Венеціанська лагуна»
№п/п |
Назва продукту |
Витрати сировини на 1 порцію |
Технологічні вимоги до сировини |
1. |
Горілка |
25 |
Сировина відповідає всім вимогам НТД |
2. |
Блю кюрасао |
25 |
|
3. |
Спрайт |
100 |
|
4. |
Грейпфрутовий сік |
10 |
|
5. |
Мараскіні |
1шт |
|
|
Вихід: |
160 |
Технологія приготування
В підготовлений келих налити горілку та лікер Блю кюрасао, потім долити спрайт. Акуратно влити грейпфрутовий сік. Не перемішувати. Прикрасити мараскіні
Якість готового коктейлю визначають за органолептичними показниками:
Колір: червоно-блакитний.
Смак та запах: кисло-солодкий, відповідний компонентам.
Коктейль «Блакитна лагуна»
№п/п |
Назва продукту |
Витрати сировини на 1 порцію |
Технологічні вимоги до сировини |
1. |
Горілка |
50 |
Сировина відповідає всім вимогам НТД |
2. |
Блю кюрасао |
20 |
|
3. |
Спрайт |
150 |
|
4. |
Ананас |
30 |
|
4. |
Лід |
200 |
|
|
Вихід: |
450 |
Технологія приготування
Наповнити харікейн кубиками льоду доверху. Налити лікер Блю кюрасао і горілку. Долити доверху спрайт і акуратно розмішати коктейльною ложкою. Прикрасити скибкою ананасу
Якість готового коктейлю визначають за органолептичними показниками:
Колір: блакитний.
Смак та запах: кисло-солодкий, відповідний компонентам.
Коктейль «Горящий ламборджині»
№п/п |
Назва продукту |
Витрати сировини на 1 порцію |
Технологічні вимоги до сировини |
1. |
Кавовий лікер |
30 |
Сировина відповідає всім вимогам НТД |
2. |
Самбука |
30 |
|
3. |
Лікер айріш крім |
30 |
|
4. |
Блю кюрасао |
30 |
|
|
Вихід: |
120 |
Технологія приготування
В коктейльний бокал налити кавовий лікер, зверху нашарувати самбуку.
В одну рюмку налити лкер Айріш крім, в другу – Блю кюрасао.
Підпалити самбуку, потім влити в коктейльну чарку відразу вміст двох рюмок
Якість готового коктейлю визначають за органолептичними показниками:
Колір: різнокольоровий.
Смак та запах: кисло-солодкий, відповідний компонентам.
Додаток 4
Типові помилки та шляхи їх попередження
https://learningapps.org/display?v=pz5by5gxk23
Додаток 5
Завдання для самостійного відпрацювання учнями теми:
«Приготування оригінальних коктейлів»
Завдання 1
1. Організувати робоче місце за барною стійкою.
2. Відпрацювати техніку відмірювання інгредієнтів.
3. Відпрацювати техніку приготування коктейлю «Б-52».
4. Дати якісну характеристику виконаній роботі.
Завдання 2
1. Організувати робоче місце за барною стійкою.
2. Відпрацювати техніку відмірювання інгредієнтів.
3. Відпрацювати техніку приготування коктейлю «Зелений мексиканець».
4. Дати якісну характеристику виконаній роботі.
Завдання 3
1. Організувати робоче місце за барною стійкою.
2. Відпрацювати техніку відмірювання інгредієнтів.
3. Відпрацювати техніку приготування коктейлю «Український прапор».
4. Дати якісну характеристику виконаній роботі.
Завдання 4
1. Організувати робоче місце за барною стійкою.
2. Відпрацювати техніку відмірювання інгредієнтів.
3. Відпрацювати техніку приготування коктейлю «Легкий шторм».
4. Дати якісну характеристику виконаній роботі.
Завдання 5
1. Організувати робоче місце за барною стійкою.
2. Відпрацювати техніку відмірювання інгредієнтів.
3. Відпрацювати техніку приготування коктейлю «Срібна куля».
4. Дати якісну характеристику виконаній роботі.
Завдання 6
1. Організувати робоче місце за барною стійкою.
2. Відпрацювати техніку відмірювання інгредієнтів.
3. Відпрацювати техніку приготування коктейлю «Аравіка».
4. Дати якісну характеристику виконаній роботі.
Завдання 7
1. Організувати робоче місце за барною стійкою.
2. Відпрацювати техніку відмірювання інгредієнтів.
3. Відпрацювати техніку приготування коктейлю «Беліні».
4. Дати якісну характеристику виконаній роботі.
Завдання 8
1. Організувати робоче місце за барною стійкою.
2. Відпрацювати техніку відмірювання інгредієнтів.
3. Відпрацювати техніку приготування коктейлю «Вершковий рай».
4. Дати якісну характеристику виконаній роботі.
Завдання 9
1. Організувати робоче місце за барною стійкою.
2. Відпрацювати техніку відмірювання інгредієнтів.
3. Відпрацювати техніку приготування коктейлю «Піна колада».
4. Дати якісну характеристику виконаній роботі.
Завдання 10
1. Організувати робоче місце за барною стійкою.
2. Відпрацювати техніку відмірювання інгредієнтів.
3. Відпрацювати техніку приготування коктейлю «Венеціанська лагуна».
4. Дати якісну характеристику виконаній роботі.
Завдання 11
1. Організувати робоче місце за барною стійкою.
2. Відпрацювати техніку відмірювання інгредієнтів.
3. Відпрацювати техніку приготування коктейлю «Блакитна лагуна».
4. Дати якісну характеристику виконаній роботі.
Завдання 12
1. Організувати робоче місце за барною стійкою.
2. Відпрацювати техніку відмірювання інгредієнтів.
3. Відпрацювати техніку приготування коктейлю «Горящий ламборджині».
4. Дати якісну характеристику виконаній роботі.
Критерії оцінювання роботи здобувачів освіти під час відпрацювання теми
Професія: бармен судновий
Кваліфікація: 3 розряд
4 Балів Не усвідомлено застосовує прийоми контролю за виконанням робочого процесу. При виконанні роботи припускається помилок, які частково може виправити за допомогою майстра виробничого навчання. Результат виконаної роботи відповідає низькому рівню діючих якісних показників. В окремих випадках потребує консультативної допомоги і контролю в дотриманні охорони праці.
5 Балів Здобувач освіти з частковою допомогою майстра планує виробничі дії та виконує контрольні завдання.
6 Балів. Здобувач освіти без достатнього розуміння відтворює значну кількість компонентів професійних знань по видах барного посуду, інструменту, приготуванню коктейлів. З консультативною допомогою майстра виробничого навчання організовує робоче місце для підготовки інгредієнтів та гарнірів, барного скла
7,8,9 Балів. Здобувач освіти з розумінням відтворює основні професійні знання по видах барного посуду , підготовці гарнірів та приготуванню коктейлів. Здобувач освіти правильно виконує основні прийоми згідно завдань. Самостійно організовує робочі місця для підготовки барного посуду, інструменту та інвентаря для приготування коктейлів. Планує та виконує навчально – виробничі завдання з дотриманням прийомів та правил в межах встановлених норм часу.
Застосовує основні прийоми самоконтролю виробничих дій та методи контролю за якістю роботи. При приготуванні коктейлів припускається несуттєвих помилок, які може виправити. Результат роботи відповідає якісним показникам запланованого рівня кваліфікації. Дотримується норм охорони праці.
10, 11 Балів. Здобувач освіти володіє професійними знаннями в повному обсязі, що передбачений навчальною програмою та самостійно, правильно, впевнено виконує заплановану роботу; підбирає барний посуд, інструмент, інвентар, готує гарніри та виконує приготування коктейлів. Самостійно в повному обсязі виконує навчально – виробничі завдання, які передбачені навчальною програмою. Вміє робити окремі її види.
Виявляє елементи професійної культури, прагнення і здатність до продуктивної творчої співпраці в колективі. В процесі роботи може припускатися окремих неточностей, які самостійно виправляє. Результат виконаної роботи відповідає діючим якісним і кількісним показникам. Дотримується правил охорони праці.