Методичні рекомендації "Як зберегти тривалі стосунки"

Про матеріал
Даний матеріал містить практичні рукомендації для зміцнення стосунків в парі.
Перегляд файлу

Як зберегти тривалі стосунки

 

Занурюючи себе в божевільний ритм життя, суспільство, нажаль, все менше місця залишає стосункам та любові, виправдовуючи це браком часу та відсутністю бажання йти на жертви, компроміси, на пошук точок дотику. По відношенню до кохання люди стали дуже ледачі, скупі на час та ресурси і забули, що тривалі стосунки – це не просто дарунок долі, а результат свідомої праці двох людей. Вони ґрунтуються на взаєморозумінні, довірі, терпінні та емоційній зрілості. У цій практичній роботі я хочу поділитись психологічними рекомендаціями, які допоможуть зберегти тривалі стосунки.

Кожна пара проходить через рутину у стосунках, особливо якщо ви застрягли в одній і тій же рутині кожен день. Але сімейні стосунки є нудними тільки тоді, коли ви не виконуєте роботу по господарстві з вашим партнером. Наприклад, якщо ви і ваш партнер ненавидите прати білизну, змініть хід думок, щоб зрозуміти, як прання покращує ваші стосунки, адже ви проводите час разом, коли ви її складаєте. Або цим самим, ви отримуєте 10 хвилин вільних від дітей, щоб поговорити про свій день. Зробіть своєю щоденною метою знайти ті періоди у ваших стосунках, під час яких ви одночасно зможете насолоджуватись і зосередитись на позитивних зв’язках, які створює щоденна робота, а не на самій справі.

Багато хто з нас настільки поглинений щоденними справами, що ми забуваємо навіть про те, який це стрес для нас. Якщо ви помітили, що ваш партнер відчуває себе перевантаженим, запропонуйте йому допомогти, не питаючи про це. Іноді треба, щоб ви звертали увагу на вашу другу половинку, щоб помітити можливу перевтому. Ми так звикли до відповідальності, що навіть не думаємо просити про допомогу, проте наскільки було б добре, якби ми не повинні були робити хоча б одну маленьку річ. Роблячи щось, щоб розвантажити вас, ваш партнер говорить: «Я бачу, що ти можеш впоратись, але я хочу допомогти». Таке просте завдання, як запропонувати забрати дітей із гуртка або помити посуд, може показати вашій половині, що вона може розраховувати на вас і мати вашу непохитну підтримку.

Компроміс має важливе значення у всіх стосунках. Іноді потрібно входити в світ вашого партнера, щоб зробити з ним те, що робить його щасливим, навіть незважаючи на те, що вам здається непривабливою така діяльність. Почніть думати про способи, завдяки яким ви зможете бути присутнім зі своїм партнером, наприклад, для початку заплануйте дату проведення свого улюбленого хобі чи інтересів. Інтернет ресурси, які доступні сьогодні в широкому доступі – це відмінне місце для пошуку фільмів, концертів або фестивалів, які можуть подобатись вашому партнеру. Це має потенціал для створення позитивних почуттів цінності, почуття близькості і безпеки у відносинах.

Уявіть собі, яким би ваше життя було без вашого партнера, зробивши список речей, які ви повинні зробити, якщо б його не було поруч, щоб допомогти вам. Якщо ваш список великий, можливо прийшов час, щоб почати дякувати партнеру за те, що ви можете прийняти як належне. Це може бути будь-що: винести сміття, приготувати смачну їжу для вас після роботи, попоратись у будинку чи полити квіти. «Дякую» – це чарівна фраза, яка надає вашому партнеру почуття цінності. Це ті справи, які займають певний час, щоб зробити їх для вас щоденно, тому зверніть увагу на це і будьте вдячними. Це більш романтично і інтимно, ніж квіти або цукерки.

Завдяки технологіям, пари мають безліч способів спілкування зі своїм коханим протягом дня. Але є одна перепона для такого доступного спілкування: наші особистості. Ви і ваш партнер, швидше за все, є одним із трьох типів людей: соромиться розмовляти через відеокамеру, любить писати СМС, або той, хто боїться чи не любить розмовляти по телефону. Ключ полягає в тому, щоб знайти щасливе середовище (в буквальному сенсі), яке підтримує вас обох на зв’язку, коли ви не будете бачитись.

Замість того, щоб просто сісти, дивитись телевізор або вийти на прогулянку, спочатку обговоріть це. Задавайте один одному запитання, наприклад, «Що ти хочеш подивитися?» або «Де твоє улюблене місце для прогулянки?». Коли ви разом вирішуєте подібні речі, це стає загальним задоволенням... і дає вам можливість продовжити відкривати один одного.

Робіть компліменти. Ніщо не змушує вас почувати себе краще, ніж коли ваш партнер хвалить ваше волосся, одяг або навіть колір чи макіяж очей. Комплімент робить велику справу, адже іноді люди в парі сприймають один одного як належне. Хваліть свою другу половинку.

Смійтесь разом. Сміх має багато користі для здоров’я – від зниження стресу, до підвищення вашого настрою, і ви можете додати сюди і побудову здорових відносин. Дослідження показали, що більшість людей шукають гарне почуття гумору у своїй ідеальній парі.

Посидіть протягом п’яти хвилин напроти один одного, щоб уважно поглянути в очі і побачити деталі в обличчі партнера. Це звучить дуже незручно, але древні буддисти і індуси вважали, що очі були способом підключення до душі. Ви залишаєтеся присутнім, дивлячись на кожну деталь обличчя. Це повинно перейти в те, що називається тихою любов’ю, почуттям простого буття і перебування з кимось.

Зробіть баночку із сюрпризом. Запишіть заходи, які ви хотіли б робити разом, на маленьких шматочках паперу, потім складіть їх і помістіть в банку. Кожен день або кожний уїк-енд один з вас отримає можливість вибирати якесь несподіване заняття. Елемент несподіванки створює іскру. Це чудово, тому що ви обидва можете записати речі, які є значущими для вас, і робити їх разом. Маленькі сюрпризи, такі як домашній сніданок у ліжку або раптово взяти незапланований вихідний день на роботі – це ще один чудовий спосіб створити цікавість у ваших стосунках та проводити час разом.

Отже, тривалі стосунки – це складна, але надзвичайно важлива частина життя, яка вимагає від обох партнерів постійної роботи. Комунікація, повага, підтримка та готовність до компромісу – це основні складові, які допоможуть зберегти любов та гармонію протягом багатьох років. Уміння цінувати одне одного, розуміти та приймати зміни робить стосунки не лише довготривалими, але й глибокими та насиченими.

docx
Додано
21 листопада 2024
Переглядів
75
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку