7 квітня о 18:00Вебінар: Інтернет-середовище для професійного розвитку вчителів математики

Міні-проект з основ здоров'я у 9 класі "Дослідження ринку праці за матеріалами ЗМІ"

Про матеріал
Тема міні-проекту відповідає чинній програмі з основ здоров'я. Він містить мету, завдання, інформаційні матеріли, ілюстрації, які можуть бути використані на уроці під час опрацювання теми повністю, або у вигляді окремих слайдів. Дана презентація дозволить школярам визначитися у великому різноманітті професій на ринку праці, спираючись на власні бажання, можливості та затребуваність тієї чи іншої професії.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Міні-проект «Дослідження ринку праці за матеріалами засобів масової інформації»Підготувала Шуть Тетяна Володимирівна, вчитель предмета “Основи здоров’я” Першолиманського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок”

Номер слайду 2

Актуальність теми Стан ринку праці безпосередньо залежить від загальної економічної ситуації, розвитку підприємництва, а також від традицій участі населення в економічній діяльності, можливостей вибору її видів та системи цінностей, які переважають у суспільстві. Оскільки тут переплітаються не лише інтереси працівників і роботодавців, а й віддзеркалюються всі соціально-економічні, політичні, демографічні та інші процеси у суспільстві. Саме тому вивчення ринку праці, його структури, відстеження основних його тенденцій завжди залишатиметься актуальним та постійно потребуватиме аналізу і моніторингу.

Номер слайду 3

Мета З’ясувати зміст понять «ринок праці» та «засоби масової інформації», формувати уявлення про критерії і мотиви вибору професії, провести дослідження ринку праці за матеріалами засобів масової інформації та встановити найбільш перспективніші з них. Сприяти розумінню необхідності вибору легалізованої праці, виявити професійні схильності учнів, ознайомити з перліком професій, які можна здобути після 9 класу.

Номер слайду 4

Ключові поняття. Ринок праці – це система суспільних відносин, пов’язаних з купівлею і продажем трудових послуг працівників (послуг праці). . Засоби масової інформації – це сукупність безлічі каналів поширення інформації (преса, радіо, рекламні щити, телебачення та Інтернет), спрямованих до найширшої громадськості, соціальних груп, держав з метою інформативного інформування їх щодо подій і явищ у сучасному світі і конкретних країнах.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Сфери, що потребують співробітників

Номер слайду 8

Найбільш перспективні професії в Україні (за даними служби зайнятості)

Номер слайду 9

Такий вигляд матиме ринок праці України в найближчому майбутньому

Номер слайду 10

При виборі майбутньої професії необхідно враховувати:

Номер слайду 11

Виявлення професійних схильностей учнів У кожній з 20-ти пар запропонованих видів діяльності оберіть тільки один вид (а або б). Знайдіть ділянку у бланку відповідей з відповідним номером (наприклад: 6а, 10б) і поряд поставте знак "+". Аркуш для відповідей містить 5 колонок. Кожна колонка відповідає певному типові професії, і у ній проставлені номери з опитувальника, які належать до певного типу. Обробка результатів. За кожен знак "+" ставиться 1 бал. Бали кожної колонки підсумовуються, а їхня кількість визначає схильність до тієї чи іншої професії.ії.

Номер слайду 12

Назва типів професії за колонками:"Людина - природа". "Людина - техніка". "Людина - людина". "Людина - знак". "Людина - художній образ".

Номер слайду 13

Професійна освіта після 9 класу. ПЕРЕВАГИбільша кількість бюджетних місць;легше отримати ліжко-місце в гуртожитку;швидше отримують професію, починають трудову діяльність, за бажанням продовжують навчання у ВНЗ заочно;змога безкоштовно здобути подальшу освіту з невисоким середнім балом;раніше стають самостійними. НЕДОЛІКИхвилювання і переживання батьків;остаточно не визначилися ким хотіли б бути в майбутньому, тому вибір професії після 9 класу загрожує помилками і розчаруванням.

Номер слайду 14

ТОП-10 професій для дівчат після 9 класу

Номер слайду 15

ТОП-10 професій для хлопців після 9 класу

Номер слайду 16

Диплом +

Номер слайду 17

Резюме як ефективний інструмент пошуку роботи Резюме служить основою запрошення на співбесіду та дає роботодавцю коротку і достовірну інформацію про кандидата на вільне робоче місце. 5 речей, які роботодавець шукає в резюме. Чиє це резюме?Наскільки він дійсно хороший ?Це резюме унікальне?А де ж досягнення?Чому я це досі читаю?

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Наслідки нелегального працевлаштуваннязнижує доходи місцевих бюджетів, бюджетів Пенсійного фонду та фондів соціального страхування;знижує рівень державного соцзабезпечення;спотворює бізнес-конкуренцію;зменшує інвестиційну привабливість країни.

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Висновок Свідомий і відповідальний вибір спеціальності передбачає насамперед пізнання себе, оцінку власних здібностей і можливостей, а також урахування потреби суспільства і виробництва в такій професії. Шукайте себе, щоб надалі насолоджуватися плодами своєї діяльності.

Номер слайду 22

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Номер слайду 23

Список використаних джерелfakty.ictv.uaglavcom.uaipk.edu.ualife.pravda.commojazarplata.com.uaporadu.pp.uaporadum.compustunchik.uastudwau.com.uatsn.uaukr-media.comwww.4uth.gov.ua

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Черняк Леся Анатоліївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
25 липня 2019
Переглядів
11379
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку