Множення трицифрового числа на одноцифрове (240 • 3). Розв’язування рівнянь. Пропорційна залежність величин загальна маса, маса одного предмета, кількість предметів

Про матеріал
Тема: Множення трицифрового числа на одноцифрове (240 • 3). Розв’язування рівнянь. Пропорційна залежність величин загальна маса, маса одного предмета, кількість предметів Мета: ознайомити учнів із множенням виду 240 • 3; пояснити залежність величин загальна маса, маса одного предмета, кількість предметів; удосконалювати вміння розв'язувати рівняння і задачі на пропорційну залежність величин; продовжувати формувати обчислювальні уміння і навички ; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. Тип уроку: комбінований Обладнання: роздатковий матеріал, підручник математика 3 клас (Ф.М.Рівкінд, Л.В.Оляницька).
Перегляд файлу

 

 

План-конспект уроку математики,

проведеного у 3-А класі загальноосвітньої школи

I-III ступенів №6 м. Глухова

студенткою III курсу, 31-ПО групи

денної форми навчання

факультету початкової освіти

Глухівського національного

педагогічного університету

імені Олександра Довженка

Гололоб Олесею Романівною

 

 

Тему одержано: 13.02.2020 р.

Дата проведення уроку: 24.02.2020 р.

Перша консультація вчителя: ______ "______" __________ 20___р.

Друга консультація вчителя: _______ "______" __________20___р.

Перша консультація методиста: ______ "_______" _______ 20___р.

Друга консультація методиста: _______ "_______" _______ 20___р.

 

З конспектом згоден вчитель: ______________________________

Конспект затверджено методистом:_________________________

Оцінка за урок: 4 (добре)

 

 

 

 

 

 

Тема: Множення трицифрового числа на одноцифрове (240 • 3). Розв’язування рівнянь. Пропорційна залежність величин загальна маса, маса одного предмета, кількість предметів

 

Мета: ознайомити учнів із множенням виду 240 • 3; пояснити залежність величин загальна маса, маса одного предмета, кількість предметів;

удосконалювати вміння розв'язувати рівняння і задачі на пропорційну залежність величин;

продовжувати формувати обчислювальні уміння і навички ;

розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: роздатковий матеріал, підручник математика 3 клас  (Ф.М.Рівкінд, Л.В.Оляницька).

 

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Сядьте, діти, всі рівненько.
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на урок візьмемо,
Й працювати розпочнемо.
 

  1. КОНТРОЛЬ КОРЕКЦІЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
  1. Перевірка домашнього завдання
  • Додому вам була задача 695.
  • Короткий запис задачі прочитає…..
  • Яку першу дію виконали? Про що дізналися?(15*4=60 (грн)– вартість шоколадок)
  • Яку другу дію виконали? Про що дізналися?(16*3=48 (грн)– вартість печива)
  • Яку третю дію виконали? Про що дізналися?(60+48=108 (грн)– вартість всієї покупки)
  • Хто розвязав задачу виразом? Прочитай вираз …..( 15*4+16*3=108 (грн))
  1.  Усні обчислення

1) Кругові приклади.

- Увага на дошці написані кругові приклади.

- Розв’язуємо перший і він підкаже який розв’язувати далі.

- Хто знає відповідь на перший приклад?

 

81:9 + 32=41     9 *8-55=17        (41+ 13): 6=9

11*7-35=42   (17+ 82): 9 =11       42:6+74=81

 

  1.  Робота в парах. Гра «Розтопи сніжинки».
  • Я роздаю вам завдання, кожна парта виконує одину рівність і передає далі
  • Який ряд правильніше і швидше закінчить, переможе.

 

  1. 5 дм = * см (50)
  2. 60 см = * дм (6)
  3. 3 м = * см (300)
  4. 900 см = * м (9)

 

  • Останій учень читає відповіді. Учитель перевіряє і визначає переможця.
  • Відкриваємо зошити. Записуємо число, класна робота.

 

  1. Математичний диктант
  • Виконаємо математичний диктант.
  • Слухаємо уважно і записуємо лише відповіді.

 

     • Число 80 зменшіть на 18.

     • число 390  зменшіть на 160.

     Число 755 збільшіть на 55

• Зменшіть число 500 у 5 разів.

     • Частку чисел 800 і 8 зменшіть на 18

• Периметр квадрата 40 см. Знайдіть довжину сторони квадрата.

Перевіка (фронтальне опитування)

Правильні відповіді прочитає….(учитель перевіряє правильність, правильні відповіді: 62,230,700,100,10.)

5.  Розв'яжіть приклади.

- Біля дошки виконує….(1 учень=2 приклади)

28*3       12*8          21*7          4*28           2*27             6*18        

   

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з множенням виду 240 • 3, продовжимо роботу над задачами.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Підготовча робота
  • Попрацюємо усно. Розкладіть на розрядні доданки число: 150, 270, 320,140.(фронтальне опитування)

 

2. Робота за підручником (с. 111)

  • Відкриваємо підручник на сторінці 111.
  • Розглянемо номер 696

240*3 = (200 + 40)*3 = 200*3 + 40*3 = 600 + 120 = 720)

  • Що зробили числом 240 для того щоб помножити на 3? ( розклали на розрядні доданки)
  • Як обчислили далі?(кожен доданок помножили окремо)
  • Цей спосіб обчислення спирається на правило множення суми на число
  • Який закон використали ? (розподільний закон)

 

Письмове виконання завдання з коментуванням правил

  • Розглянемо номер 697
  • Закінчуємо обчислення усно (фронтальне опитування)

360 • 2 = (300 + 60) • 2 = 300 • 2 + 60 • 2 = 600 + 120 = 720

180 2 = (100 + 80) • 2 = 200 + 160 = 360

  • Продовжуємо розвязувати. Учень біля дошки записує і коментує  а інші в зошиті.

150*4 =(100+50)*4=100*4+50*4=400+200= 600

120*8 = (100+20)*8=100*8+20*8=800+160=960

450*2 = (400+50)*2=400*2+50*2=800+100=900          

140*5=(100+40)*5= 100*5+40*5=500+200=700

 

3. Фізкультхвилинка

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

Всі за парти посідали.

 

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Продовження роботи за підручником (с. 111)

Завдання 698. Розв'язування рівнянь

Четверо учнів працюють біля дошки, решта — у зошитах.

150 + х = 300 х • 10 = 400         230 - х = 80    х : 2 = 490

х = 300 - 150 х = 400 : 10          х = 230-80     х=490•2

х =150           х = 40          х =150     х = 980

  • Розглянемо чи правильно виконали біля дошки.
  • Чи всі зробили так як на дошці?

 

  • Наступна задача 699.Уважно слухаємо умову (читає вчитель)

 

Василько купив марки, заплативши за них 36 грн. Ціна кожної марки – 9 гривень. Скільки марок купив Василько?

  • Про що розповідається в задачі?
  • Яка ціна однієї марки?
  • Скільки Василько заплатив за марки ?
  • Іншими словами 36 – це вартість.
  • А що питається в задачі?
  • Іншими словами невідома кількість марок які купив Василько.
  • Запишемо у зошит короткий запис. Один учень біля дошки.

 

Ціна

Кількість

Вартість

9 грн

?

36 грн

 

  • Що треба зробити щоб дізнатися скільки марок купив Василько?
  • Треба вартість поділити на ціну.
  • Запишемо розв’язання

Розв’язання

 36 : 9 = 4 (шт.)

Відповідь: 4 марки купив Василько.

  • А якщо змінити вартість чи зміниться кількість?
  • Якщо вартість буде 54 яка буде кількість? (Усні відповіді 54 :9= 6 шт. )
  • Отже якщо вартість збільшиться то і кількість...(збільшиться)
  • А якшо змінемо ціну, наприклад одна марка коштуватиме 3 грн. Яка буде кількість? (Усні відповіді 54 : 6= шт.)
  • Отже, якщо ціна зменшується то кількість…. (збільшується)
  • Прочитай умову задачі 700(Фронтальне опитування)
  • Яку дію виконаємо щоб дізнатися масу 130 цеглин? (130*4)
  • Зарисуємо самостійнозадача 700, розв’язання.
  • Коментує…..

130 * 4 =(100+30)*4= 100*4+30*4= 400+120= 520 (кг)

Відповідь: 520 кг маса 130 таких цеглин.

 

  • Розглянемо завдання 701

 

Маса одного предмета

Кількість

Загальна маса

Пиріжки

?

10 шт.

500 г

Цукерки

10 г

?

60 г

Мандарини

70 г

3 шт.

?

 

  • Про що задача в першому рядочку?
  • Що нам відомо?
  • Що нам невідомо?
  • Як знайти масу одного пиріжка ?(500:10=50 г.)
  • Про що задача в другому рядочку?
  • Що нам відомо?
  • Що нам невідомо?
  • Як знайти кількість цукерок?(60:10=6 шт.)
  • Про що задача в третьому рядочку?
  • Що нам відомо?
  • Що нам невідомо?
  • Як знайти загальну масу ?(70*3=210 г.)

Отже який висновок можемо зробити?(загальна маса, маса одного предмета та кількість взаємоповязані)

 

  • Завдання 703 самостійно роз’вязуємо у зошиті.
  • Перевірка фронтальне опитування, з коментуванням

230*3=(200+30)*3=600+90=690

320*2=(300+20)*2=600+40=640

180*4=(100+80)*4=400+320=720

270*4=(200+70)*4=800+280=1080

160*5=(100+60)*5=500+300=800

 

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

  •  Що нового вивчили на уроці?
  • Як можна помножити трицифрове число на одноцифрове?
  • Як знайти масу одного предмета якщо відомо загальна маса і кількість?
  • Як знайти кількість якщо відома загальна маса та маса одного предмета?
  • Як знайти загальну масу, якщо відома кількість і маса одного предмета?
  •  Якщо вартість збільшується то кількість….
  • Якщо ціна зменшується то кількість….
  • Сьогодні на уроці молодці, всі працювали. А особливо гарно…..

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 112, завдання 704.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

1) 5 дм =  *  см

2) 60 см =  *  дм

3) 3 м =  *  см

4) 900 см =  *  м

 

 

  1.                   5 дм =  *  см
  2.                   60 см =  *  дм
  3.                   3 м =  *  см
  4.                   900 см =  *  м

 

 

 

 

  1.                   5 дм =  *  см
  2.                   60 см =  *  дм
  3.                   3 м =  *  см
  4.                   900 см =  *  м

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 травня 2020
Переглядів
1749
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку