3 клас
Тема: Закріплення письмових прийомів додавання й віднімання чисел у межах 1000. Розв’язування рівнянь і задач на повторення. Знаходження периметра трикутника.
Мета: повторити і закріпити вміння учнів додавати і віднімати трицифрові числа письмово та застосовувати ці вміння для розв’язання задач, рівнянь; розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення; виховувати допитливість, доброзичливість, почуття товариськості і взаємодопомоги.
Тип уроку: урок повторення, закріплення і застосування знань, умінь та навичок.
Вид уроку: урок-мандрівка.
Обладнання: презентація, Картки, підручник 3 клас ( Богданович, Лишенко).
План уроку
І. Організація класу ( 1 хв)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку ( 2 хв)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності ( 1 хв)
ІV. Повторення і закріплення вивченого ( 30 хв)
V. Підсумок уроку ( 2 хв)
VI. Повідомлення Д/З ( 1 хв)
Хід уроку
І. Організація класу
Привітання
Усміхнемося сонечку:
Здрастуй золотаве!
Усміхнемося один одному,
Погляньмо ласкаво!
Хай сьогодні в кожне серце
Миколай додасть тепла!
А ми гостям усміхнемося
Побажаємо добра!
Не шуміть, сидіть тихенько.
Урок буде не звичайний,
Для всіх нас повчальний.
Девіз нашого уроку: Щоб лікарем, моряком
Чи льотчиком стати,
Треба твердо на «12»
Математику знати!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку:
Ми з вами вирушаємо у подорож Математичним лісом, побуваємо на різних зупинках, де нас будуть зустрічати звірята. Будем із вами мандрувати, додавати, віднімати, вміло і чітко рахувати, щоб усе запам’ятати. На уроці ми будемо закріплювати навички письмового додавання та віднімання трицифрових чисел, розв’язувати задачі, рівняння, приклади; буду-вати трикутник і знаходити його периметр.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Допоможе нам подорожувати цей потяг пречудовий. А яку він назву має? Хто з вас, діти, прочитає?
Слайд 1 «Потяг» З – Н – А – Н – Н – Я
Так, «Знання» потяг зветься, а без знань не обійдеться жодна людина в світі. Запам’ятайте це, діти!
ІV. Повторення і закріплення вивченого
Слайд 2 «Зайчик»
Картки : 200+100 690-220 400+550
210+150 570-340 830-630
470+320 100-20 990+10
Слайд 3 «Кошеня»
Хвилинку каліграфії – негайно!
Напишемо цифри красиво й охайно!
Діти:
Зошит свій я відкриваю,
Ручку правильно тримаю,
Сяду рівно-не зігнуся,
За роботу я беруся.
1 10 100 (запис у зошитах)
Слайд 4 «Цуценя»
Приклади ці розв’яжіть
Прийшов час вже показати
Чи вмієте ви рахувати.
Слайд 5 «Жабеня» (розв’язати задачу номер 657)
Хто на ньому нас зустріне?
Хтось виглядує з води
Жабка мимо пропливає
Що вона в лапках тримає?
Робота над задачею:
а) читання учнями мовчки;
б) читання вголос;
в) аналіз:
- Скільки ліфтів повинна була полагодити бригада за рік ?( 875 ліфтів)
- Скільки ліфтів полагодили за перше півріччя ?(477 ліфтів)
- Скільки ліфтів полагодили за друге півріччя ?(513 ліфтів)
- Яке питання задачі ? ( На скільки більше ліфтів відремонтували, ніж передбачалося)
- Чи можемо ми відразу відповісти на питання задачі ?
- Що треба знати щоб дізнатися на скільки більше ліфтів відремонтували, ніж передбачалося? ( треба знати скільки ліфтів планувалося відремонтувати і скільки відремонтували)
- Чи відомо нам скільки ліфтів планувалося відремонтувати ? (так)
- Чи відомо нам скільки ліфтів відремонтували? (ні)
- як про це можемо дізнатися ? ( до 477+513)
- Отже все відомо, запишемо розв’язання задачі.
г) запис розв’язання задачі учнями в зошитах самостійно;
д) читання відповіді до задачі.
Слайд 6 «Сонечко» ( Фізкультхвилинка)
що наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати –
Фізкультхвилинку розпочати
Слайд 7 «Білочка»
Тут Білочка проживає.
Самостійно розв’язати всі рівняння.
Х + 334= 180 569 – х = 414 368 + х=593 х – 342= 189
(Самостійно знайти свою правильну відповідь)
Слайд 8 . «Лисичка» (практична робота номер 636)
З трикутниками, фігурами та відрізками.
До бору цікавої Геометрії прибуваємо
І завдання його мешканців розглядаємо.
Слайд 9 «Їжачок» (творча робота номер 661 )
Склади за коротким записом задачу і розв’яжи її
V. Підсумок уроку
Дякують нам всі звірята
Час додому вирушати.
Всі ви, діти – молодці,
Гарно працювали!
Але дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати.
VI. Повідомлення Д/З
Номер 662