Тема: Письмове віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд . Задачі що передбачають суму двох і трьох доданків.

Про матеріал
Мета: Ознайомити учнів із прийомами письмового віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі, що включають суми двох і трьох доданків; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; узагальнювати вміння розв’язувати рівняння; закріплювати вміння обчислювати периметр прямокутника; виховувати любов до математики, позитивне ставлення до навчання. Тип уроку: засвоєння нових знань Обладнання: схема до задач, мультимедійне обладнання.
Перегляд файлу

3 клас

Тема: Письмове віднімання  трицифрових чисел без переходу через розряд . Задачі що передбачають суму двох і трьох доданків.

Мета: Ознайомити учнів із прийомами письмового віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі, що включають суми двох і трьох доданків; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; узагальнювати вміння розв’язувати рівняння; закріплювати вміння обчислювати  периметр прямокутника; виховувати любов до математики, позитивне ставлення до навчання.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: схема до задач,  мультимедійне обладнання.

 

План уроку

І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Контроль, корекція  та  закріплення.(7 хв)

  1. Перевірка  домашнього завдання.
  2. Картки для опитування.
  3. Усний рахунок.
  4.  Актуалізація опорних знань.

ІІІ.  Вивчення нового матеріалу .(10 хв)

       1.Повідомлення  теми, мети  і завдання.

       2.Пояснення  нового матеріалу .

       3. Первинне закріплення.

       4. Розв’язування вправ.

ІV. Фізкультхвилинка (2 хв)

V. Розвиток  математичних знань. (10 хв)

VI. Підсумок уроку (3 хв)

VII. Домашнє   завдання. (1 хв)

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

      Добрий день, діти! Сідайте!

       Ви сідайте діти тихо,    

       Домовляйтесь не шуміти,

       На заняттях не дрімати,

      А знання мерщій хапати.

           - Подивіться, чи у всіх є на партах  все необхідне для нашого уроку (підручник, ручка, зошит).

 

ІІ. Контроль, корекція  та  закріплення.

  1. Перевірка  домашнього завдання.

-  Діти, розпочнемо наш урок з перевірки домашнього завдання. Перевіримо як ви  впоралися  із  завданням  №613.

- Назвіть відповіді прикладів вправи , зменшені на 20.

523+132=655 (635)

644+222=866 (846)

745+34=779 (759)

123+232=355(335)

Наступний номер який вам потрібно було виконати це №614.

-Діти, хто нам зачитає відповідь задачі? Хто піде і запише розвязок задачі виразом?

Скорочений запис

24 кг лляного насіння – 6 кг олії

? кг лляного насіння – 5 кг олії

1)24:6=4 (кг)

2)4*5=20 (кг)- лляного насіння

Відповідь: 20 кг потрібно бавовняного  насіння для одержання 5 кг олії.

  • Молодці, ви  гарно  попрацювали над задачею.

 

  1. Картки для опитування.
  • Діти, зараз я вам роздам вибірково  завдання  на  картках і ви повинні їх виконати. Хто виконає той підніме руку.

№1

  1. Обчислити: 235  + 622;  403 + 381
  2.  У бідоні  24 л молока, а  в глечику -  у 6 менше . скільки літрів молока разом у бідоні і глечику?

№2

     1)Обчислити: 623 + 144;  235 + 43

    2)  У бідоні  24 л молока, а в трьох однакових  глечиках 12 л молока. У скільки разів більше молока в бідоні, ніж в одному глечику?

    3. Усний  рахунок.

Гра  « Хто перший  розвяже завдання?»

657-326 (331)

456 – 321 (135)

324 + 324 (648)

    Назви суми одним числом

500 + 90 + 6 =  (596)          

200 + 30 + 5 =(235)

700 + 40 + 5 = (745)

  1. + 60 + 9 = ( 669)

 

4. Актуалізація опорних знань.

  А зараз давайте пригадаємо, як називаються числа при відніманні? (зменшуване, від’ємник, різниця). Пригадаємо, як знайти зменшуване?(до різниці додати  від’ємник ); як знайти  різницю? ( від зменшуваного відняти від’ємник); як знайти  від’ємник? (від зменшуваного  відняти  різницю).  Розглянемо приклади у

 220 + 130(350);

 350 – 130 (220). Молодці діти.

 

ІІІ.  Вивчення нового матеріалу .

        1.Оголошення   теми уроку .

 У 2 класі ви вже вивчали віднімання двоцифрових чисел, сьогодні ми з вами розглянемо  віднімання  трицифрових  чисел.

        2.Пояснення вчителя

  А зараз  розглянемо    вправу №633. ( 487 – 235=252).

 При  відніманні  трицифрових  чисел   одиниці віднімають від одиниць, десятки від десятків, сотні  під  сотні від сотень.

3. Первинне закріплення

№675

  • Діти, давайте  з  вами  розглянемо  вправу 634. Нам потрібно обчислити різниці, записуючи  числа  стовпчиком. ( Учні по черзі  біля дошки розв’язують приклад,   і пояснюють його розв’язок).

947 – 321 (626)

767 – 250 ( 517)

589 – 407 (182)

275 – 64 (211)

ІV. Фізкультхвилинка

V. Розвиток  математичних знань.

№635

  • Розглянемо  тепер   вправу під номером  №635. Нам  потрібно розвязати  задачі  на  застосування  дії  віднімання.

1) Розглянемо першу задачу.

  • Прочитайте задачу.
  • Про що розповідається в задачі?
  • Скільки  кілограмів борошна було у пекарні  (457 кг)
  • Скільки  витратили  борошна за день ?(124 кг)
  • Про що запитується в задачі?
  • Повторимо задачу за скороченим записом.

Скорочений запис

Було – 457 кг

Витратили – 124 кг

Залишилось - ?

  • На скільки дій задача?
  • Якою дією будемо розвязувати задачу?
  • Зачитайте розвязок задачі:

457-124=333 (кг)-  борошна залишилося 

Відповідь: 333 кг борошна залишилося.

  1. Розв’жіть  наступну  дві  задачі  самостійно. Хто розв’яже , підніме руку

 

  1. Завдання на дошці

Розв’яжемо  усно рівняння з невідомим від’ємником:

 

 1) х – 850=40                               2) х+510=680             3) 700 – х=60

х = 850+40                                   х=680 -  510                 х=700-60

х=890                                            х=170                           х=640

 

№636

  • Назвіть зображені геометричні фігури. (трикутники)
  • Що необхідно знати? (Трикутник, в якого є прямий кут).
  • Що нам допоможе знайти прямий кут? (Косинець).
  • Як знайти його периметр? (Необхідно виміряти довжини його сторін і результати додати).
  • Виміряйте лінійкою сторони і знайдіть периметр трикутника,  в якого є прямий  кут.

P=2,5 + 4 +4,5 = 11 (см)

Відповідь:  Р=11 см

 

Задача на дошці

За 3 дні шофер проїхав 988 км. За перші два дні він проїхав 644 км. За другий і треттій дні також проїхав 644 км. Скільки км проїхав шофер другого дня?

  • Скільки  км проїхав шофер за три дні? (988 км)
  • Скільки  км проїхав за перші два дні? (644 км)
  • А за другий і третій дні? (також 644 км) 
  • Про що запитується у задачі? (Скільки км проїхав шофер другого дня)
  • Розглянемо задачу за скороченим записом :

 

  • Отже, про що будемо дізнаватися спочатку? (Скільки км проїхав шофер третього дня)
  • Що потрібно для цього зробити? ( від числа 988 віднімемо перше число 644)
  • Чи можемо дізнатися, скільки км проїхав шофер другого дня? Як? ( Від другого числа 644 відняти число ,одержане в першій дії,).
  • Про що ще можемо дізнатися, коли від числа 988 віднімемо друге 644? (Скільки км проїхав шофер першого дня). 
  • Записуємо розвязок задачі
  1. 988 – 644 =344 (км) – стільки  І  дня
  2. 644 - 344 =  300 (км)- стільки  ІІ  дня

Відповідь:  300 км проїхав шофер  другого дня.

VI. Підсумок уроку

  1. Діти, що ми  з вами сьогодні  вивчали?
  2. Докладно поясніть обчислення різниці:

678- 432

VII. Домашнє   завдання.

 № 635(4), №640

1

 

docx
Додано
18 травня 2020
Переглядів
696
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку