Урок 1
Тема уроку:Множення звичайних дробів.
Мета уроку: домогтися засвоєння правила множення звичайних дробів; сформувати вміння виконувати множення звичайних дробів; розвивати пізнавальну діяльність учнів, сприяти вдосконалення обчислювальних навичок; виховувати старанність, дисциплінованість та позитивне ставлення до навчання.
Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь
Обладнання: конспект «Множення звичайних дробів», ПК, мультимедійний проектор, смартфони.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Формулювання мети і завдання уроку
Перегляд відео
http://video.novashkola.ua/6-klas/matematika-6-klas/urok-13/
Отже, завдання сьогоднішнього уроку: домогтися засвоєння правила множення звичайних дробів та сформувати вміння виконувати множення звичайних дробів.
IV. Актуалізація опорних знань
Виконання усних вправ (на смартфонах)
Завдання 1. Знайдіть НСК і НСД чисел «Знайди пару»
https://learningapps.org/display?v=pc0w2xppn19
Завдання 2. Знайдіть периметр і площу прямокутника зі сторонами:
https://learningapps.org/display?v=pruqmee5n19
V. Засвоєння нових знань
http://video.novashkola.ua/6-klas/matematika-6-klas/urok-13/
Конспект вчителя Множення дробів Означення 1. Щоб помножити дріб на натуральне число, треба його чисельник помножити на це число, а знаменник залишити без зміни.
Наприклад:а) б) в) г) д) е);є) Означення 2. Добутком двох дробів є дріб, чисельник якого дорівнює добутку чисельників, а знаменник дорівнює добутку знаменників.
Наприклад:а); б) . Увага! До спільного знаменника не потрібно зводити дроби. |
Типові помилки, яких припускаються учні під час вивчення теми:
а) після вивчення теми «Додавання і віднімання дробових чисел» намагаються дроби зводити до спільного знаменника;
б) намагаються «скорочувати» чисельник і знаменник різних дробів;
в) спочатку виконують множення в чисельнику і знаменнику дробу-добутку, а потім скорочують (часто-густо утруднюючись з пошуком НСД чисельника і знаменника дробу, що утворився).
VІ. Формування вмінь
Виконання письмових вправ
Завдання 1. Обчисліть (робота на смартфонах)
https://create.kahoot.it/share/6db94261-321d-4bb5-b3ac-76113c66c73c
Робота біля дошки
Завдання 2.Перетворіть десятковий дріб у звичайний, а потім обчисліть:
а) ; б) ; в) ; г) ; д) .
Завдання 3.Обчисліть добутки: а) ; б) ; в) ; г) ;
д) ; е) .
Робота в групах
Завдання 4. Обчисліть значення виразів: а) ; б) ;
в) ; г) .
Завдання 5.Згадайте, що таке квадрат числа (а2 = а · а). Піднесіть до квадрата дроби: ; ; ; ; ; ; ; ; ; .
Завдання 6.Обчисліть значення виразів: а) ; б) ; в) ; г) .
Завдання 7.Що більше: сума чисел і чи їх добуток?
VІІ. Підбиття підсумків уроку
Бліцтест «Множення звичайних дробів» (робота на ПК)
https://naurok.com.ua/test/mnozhennya-zvichaynih-drobiv-9347/realtime
Рефлексія «Як би ти оцінив здобуті знання на уроці?»
— «Я все зрозумів, тест показав, що я все роблю правильно».
— «Мені була зрозуміла більша частина матеріалу, але я ще іноді
допускаю помилки».
— «Я майже нічого не зрозумів, нове правило для мене дуже складне».
VІІІ. Домашнє завдання
Завдання 1.Обчисліть (усно): а) ; ; в) ; г) .
Завдання 2.Обчисліть: а) ; б) ; в) ; г) ; д) ; е) ; ж) ; з) .
Завдання 3.Розв'яжіть рівняння .
Завдання 4.Знайдіть площу прямокутника зі сторонами дм і дм.
Завдання 5.Катер пройшов 4 км200 м, з них 65 % за течією річки. Який шлях пройшов катер за течією річки?
1