6 клас
Множення звичайних дробів
Мета:
-сформувати уявлення учнів про алгоритм знаходження добутку звичайних дробів і розпочати роботу з вироблення вмінь виконувати множення дробів і розв'язувати завдання, що передбачають множення звичайних дробів.
-формувати вміння і навички використовуючи властивості множення;
- розвивати логічне мислення та розумову активність, увагу, інтерес до математики, використовуючи вислови відомих математиків;
-виховувати інтерес до вивчення математики.
Завдання уроку:
- Вивчити правило множення звичайних дробів; - Повторити правило перетворення мішаного числа в неправильний дріб; - Повторити правило перетворення неправильного дробу в мішане число; - Вивчити правило множення мішаних чисел; - Сформулювати алгоритм множення мішаних чисел; - Навчитися множити мішані числа.
-Навчитись множити натуральне число на звичайний дріб
Формування компетентностей:
- самоосвітню, інформаційну;
-спілкування українською мовою.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
Інтерактивна вправа « Килимок вражень»( учні в зошитах замальовують смайлики відповідного настрою на початку уроку та в кінці)
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
4.Яке чило називають простим
5.Назвати прості числа першого десятка
6.Складене число це …
7.Як додати два дроби зрізними знаменниками
8.Як відняти два дроби з різними знаменниками
9.НСК це…
10.НСД це…
11.Знайти НСК і НСД чисел 8 і 5 ; 2 і 3
12.Скоротіть дроби 2/4, 6/18, 8/ 32
Розв*язати рівняння :
Х+ 5/3 =6/9
Х-6/4=10/4
8/6+Х=9/6
18/15+Х=23/15
19/25+Х=100/25
8/12+Х=18/24
1/3 |
4 |
1/6 |
1/3 |
81/25 |
4 |
4 |
1/12 |
М |
Н |
О |
Ж |
Е |
Н |
Н |
Я |
А тепер розв*яжемо рівняння
Х : 2/3=5/8
Х=2/3 *5/8
Х= ?
Як помножити звичайні дроби?.... – це тема нашого уроку.
Пригадаємо властивості множення:
Означення 1.
Добуток звичайних дробів — це дріб, чисельник якого дорівнює добутку чисельників, а знаменник — добутку знаменників.
Щоб помножити дріб на дріб, треба:
Приклад 1 Знайти добуток двох дробів:
3 |
· |
2 |
= |
3 · 2 |
= |
6 |
7 |
5 |
7 · 5 |
35 |
Приклад 2
Знайти добуток двох дробів:
10 |
· |
3 |
= |
10 · 3 |
= |
2 · 5 · 3 |
= |
5 |
= |
5 |
9 |
4 |
9 · 4 |
2 · 2 · 3 · 3 |
2 · 3 |
6 |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Означення 2.
Щоб помножити дріб на число, потрібно чисельник помножити на число, а знаменник залишити без змін.
Приклад 1
Знайти добуток дробу і натурального числа (перемножити дріб на натуральне число):
3 |
· 2 |
= |
3 · 2 |
= |
6 |
7 |
7 |
7 |
Приклад
Знайти добуток дробу і натурального числа (перемножити дріб на натуральне число):
1 |
· 4 |
= |
4 |
= |
2·2 |
= |
2 |
2 |
2 |
2 |
Означення 3.
Щоб помножити два мішаних числа, потрібно:
Приклад 1 .
Знайти добуток двох мішаних чисел:
2 |
1 |
· |
1 |
2 |
= |
2 · 2 + 1 |
· |
1 · 3 + 2 |
= |
5 |
· |
5 |
= |
5 · 5 |
= |
25 |
= |
6 · 4 + 1 |
= 4 |
1 |
2 |
3 |
2 |
3 |
2 |
3 |
2 · 3 |
6 |
6 |
6 |
Приклад 2 .
Знайти добуток мішаного дробу (числа) і цілого числа:
4 |
1 |
· |
6 |
= |
4 · 3 + 1 |
· |
6 |
= |
13 · 6 |
= |
26 |
3 |
3 |
3 |
6.Розминка (гра в оплески)
Правильний дріб –оплески
Неправильний дріб- тишина
7.Робота з підручником:
№305 (кожен учень по черзі до дошки)
№307,№325,№329,№311(1,4,6)
8. Домашнє завдання
-Вивчити означення ст..62 підручника О.С.Істер Математика 6 клас
-Опрацювати конспект уроку
-Розв´язати № 306 (1,10,12),№ 316 (парні),
-Додатково,за бажанням №320 (1,3)
-підготувати запитання для вправи ,,Мікрофон ,,
9. Підсумки уроку. Рефлексія. Виставлення оцінок. . Смайлики в кінці уроку.
Вчитель:
- Яку тему сьогодні на уроці ми вивчили?
- Як ми це робили?
- Чи досягли мети уроку?
- Для чого нам потрібні ці знання?
Учні разом з учителем оцінюють свою роботу на уроці.
Вчитель : «Людина подібна дробу. Чисельник - це те, ким він є. Знаменник - те, що він про себе думає. Чим більше знаменник, тим менше дріб»(Л.Толстой). Бажаю вам бути подібними неправильним дробам, у яких чисельник рівний знаменнику!