Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

"Мода і стиль".Виховний захід (гурткове заняття)

Про матеріал

Сучасний світ різноманітний, підростаючій молоді не зовсім легко розібратися у течіях, напрямках культури та мистецтва, і тому актуальним є питання допомоги учням у визначенні важливих питань «хто я?», «який я ?», «як мене сприйматиме оточуючий світ ? Чи допоможе мені в цьому мій зовнішній вигляд ?». Даний виховний захід націлений на виховання в шкільної молоді естетичного смаку, почуття міри у використанні модних деталей в одязі, зачіски, взуття. Процес естетичного впливу на свідомість молоді з боку виховних закладів довготривалий і на миттєвий результат розраховувати важко, але потрібно постійно надавати перевагу справжній красі, створеній природою та підкресленій дизайном, перед штучною красою, що іноді є результатом бездумного поклоніння моді

Перегляд файлу

1

 

ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ОЧАКІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

ШКОЛА ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

C:\Users\aXnel\Desktop\0_64401_6ee9ed78_orig.jpgС. ПАРУТИНЕ

 

 

 

 

 

Робота учасника обласного  конкурсу

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробка виховного заходу: «Мода і стиль»

Керівника гуртка «В’язання гачком» Попової Л.І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015 рік

 

 

 

 

 

 

 

 

Анотація: 

Сучасний світ різноманітний, підростаючій молоді не зовсім легко розібратися у течіях, напрямках культури та мистецтва, і тому актуальним є питання допомоги учням у визначенні важливих питань «хто я?», «який я ?», «як мене сприйматиме оточуючий світ ? Чи допоможе мені в цьому мій зовнішній вигляд ?». Даний виховний захід націлений на виховання в  шкільної молоді  естетичного смаку, почуття міри у використанні модних деталей в одязі, зачіски, взуття. Процес естетичного впливу на свідомість молоді з боку виховних закладів довготривалий і на миттєвий результат розраховувати  важко, але потрібно постійно надавати  перевагу справжній красі, створеній природою та підкресленій дизайном, перед штучною красою, що іноді є результатом бездумного поклоніння моді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ освіти, молоді та спорту

Очаківської райдержадміністрації

Рівненська ЗОШ І – ІІІ ступенів

Школа естетичного виховання

с. Парутине

 

Гурток «Плетіння гачком»

 

Виховний  захід « Мода і стиль »

 

 

 

 

 

 

 

 

2015

 

 

 

 

 

 

 

Номінація «Позашкільна освіта»

Розробка виховного заходу  « Мода і стиль »

 

Автор: Попова Людмила Іванівна

Посада: вчитель  зарубежной літератури

Стаж роботи : 37 років

Рівненська ЗОШ І – ІІІ ступенів

 

Гурток «Вязання гачком»

Школа естетичного виховання с. Парутине

Очаківський район Миколаївської області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема : Мода і стиль

Мета: вчити учнів звертати свою увагу на зовнішність, на стиль , колір одягу;

виховувати акуратність, охайність в одязі та взутті, почуття любові до природи, природних кольорів;

розвивати художні смаки, творчі здібності 

Обладнання : комп’ютер, роздаткові картки, кольорові олівці;

Місце проведення: актова зала

Вік дітей : 10-16 років

Основні поняття : мода, стилі одягу, зачіска, аксесуари,колір

Структура заняття

1. Мотивація                                                                   

2. Круглий стіл: обговорення питання «Що таке мода і стиль»

3. Цікаве у «високій моді»: демонстрація моделей (електронна презентація).

4.Виступ експертів : «Подія і наш одяг»

5. Майстер – клас «Вибір кольору для нашого одягу»

6. Демонстрація відеоряду «Мода у в’язаних речах сезону 2014»

7. Виступ «театру в’язаних моделей»

 

Хід виховного заходу

І. Мотивація.

Вступне слово ведучого.

       Доброго дня, дорогі діти! Сьогодні ми з вами зібралися на не зовсім звичайну зустріч. Ми будемо вирішувати декілька питань, які дуже турбують молодь : що таке красива людина, як вона повинна виглядати ? Російський письменник А.Чехов зауважив, що в людині повинно бути все прекрасним: і одяг, і душа, і думки. Сьогодні ми поговоримо про моду, стиль, про кольорову гаму в одязі, ви висловите свої думки з цього приводу.

 

ІІ. «Круглий стіл»

       Обговорення питання «Що таке мода і стиль»

1).Мода – слово, що вабить кожну поважаючу і люблячу себе людину. Мода – це тимчасова популярність зовнішнього вигляду, стилю одягу, ходи і навіть розмови. Саме тимчасова, так як основною тенденцією моди є швидка минучість її популярності, на зміну  якій приходить «нова мода» або висока мода, а старомодність розчиняється в хмарі добрих спогадів.

2). Нова мода чи новизна в світі моди, спокуса до нових стилів, для створення краси і чарівності людини. Вступ в силу нової моди не залежить від її вигадки або створення, а від моменту набрання популярності, набуття суспільного визнання, завоювання довіри та поваги оточуючих.

3). Головні мотиви або двигуни моди – умисне наслідування для набрання досвіду, гарного смаку, стилю, чарівності і боязнь опинитися поза суспільством, залишитися непоміченим або в глузуваннях.

4). Є таке поняття як сезонність моди.  Сучасний світ ділить моду на сезонність – «весна-літо» та «осінь-зима». Два рази в рік в усьому світі, у великих містах проходять неділі високої моди, де виставляють колекції знаменитих модельєрів і дизайнерів. Ці шоу обожнюють любителі нової моди, критики, власники журналів про моду, журналісти, фотографи і з задоволенням слідкують за подіями, що розгортаються на подіумах, звичайні телеглядачі.

5). Розцінюють покази високої моди, як грандіозне шоу, на яких  представляють кращі моделі і дають неосяжний матеріал для редакторів популярних у світі журналів моди.

6). Говорять, що ніщо так швидко не змінюється, як мода, а стиль завжди залишається. Які стилі ви знаєте ? (обговорення питання)

Порадник ! Самим важливим в стильному образі є індивідуальність. Вам треба визначитися зі своїми улюбленими стилями одягу, вивчити їх і будувати комплекти в рамках цих стилів. Головне тут - продумати  усе у своєму одягу. Не треба забувати , що аксесуари, зачіска, взуття, прикраси також мають свій стиль і він повинен підходити під ваш стиль і ваш образ. 

 

ІІІ. Цікаве у «високій моді» (додаток 1): демонстрація моделей (відеоряд) (фарфорове плаття, плаття, що змінює настрій, відео плаття, плаття – пташина клітка, плаття податкової форми, плаття з клейкої стрічки, плаття з телефонної книзі, плаття – гамбургер, плаття з туалетного паперу тощо)

 

ІV. «Подія і наш одяг», виступ «експертів»

1). Не можна ігнорувати правила етикету чи звичаї , які прийняти у суспільстві, громаді, у якій ви живете.

2). Є універсальні правила , як треба одягатися. Одягатися треба відповідно до сезону, часу доби, події, правилам етикету і дрес-коду. Ви повинні бути стильні, але ваша стильність та індивідуальність не повинні переходити в епатаж, тобто не шокувати оточуючих. Хай на вас звернуть увагу , як на найкращу, а не на як «странну», незвичайну чи невиховану людину.

3). На свято (весілля, вистава у театрі, Новий рік тощо) одягаємося святково, на траур – траурно, на навчання – діловий одяг, сексі – наряди – для нічного життя, літні речі – на літо, зимові – на зиму.

4). Дуже часто можна побачити «странні комплекти»: іде взимку дівчина у високих міхових сапогах, чорних колготах, світлої джинсовій міні-спідниці ! А ще взимку можна побачити вагітну дівчину у джинсових штанях на стегнах, короткій куртці, і – голий живіт ! Не дуже гарно виглядають у театрі чи опері люди у джинсовому одязі  та кросівках.   Робимо висновок – треба враховувати подію і відповідно до неї продумувати свій одяг.

 

V. «Колір і наш одяг». (Додаток 2 ) Майстер – клас з наступною практичною роботою (майстер – клас проводить учитель образотворчого мистецтва)

Учитель.  Із народження нас оточує колір. Дитинкою ми тягнулися до яскравих предметів, несвідомо починали  любити «свої» кольори і тільки з роками замислюємося над вибором кольору одягу: чи лічить нам кофточка такого кольору чи ні, з чим її треба одягнути. Навчатися вибирати колір треба у природи, треба бути спостережливим, уважним, треба вчитися вдивлятися в кольори оточуючої нас природи. Вибір кольору не такий вже простий , і з таким вибором стикаються люди, які працюють з образом людини, творчі особистості у різних професійних галузях. Хочу познайомити вас із кольорами, що підходять один до одного. (Демонстрація карток, пояснення)

Практична робота. Умови : уважно роздивиться подані картки і розфарбуйте трафарет за своїми уподобаннями із урахуванням вимог щодо вибору кольорів.

 

VІ. Мода у в’язаних речах (додаток 4) (демонстрація відеоряду)

Ведучий. . Цього сезону модні в’язані плаття, подовжені светри,тоненькі шарфікі, які не гріють, а виконують функцію декору. Також модні речі, звязані за технологією fullifashion-, це безшовні речі, звязані цілком , як панчохи. Дуже зручні, доречі !

 

VІІ. Виступ театру в’язаних моделей. (додаток 5 ) (Гуртківці під музику демонструють в’язаний одяг , в’язані прикраси, аксесуари до одягу)

 

Використана література

 1.    Павх С.П. В'язання гачком. Ткацтво. - Тернопіль — Харків: Вид-во Ранок.-2009.- 112с. (Серія “Практикум”)
 2.    Вязание крючком и на спицах. Методическое руководство.-М.:МП “Диалог -информ”, 1999.
 3.    Павх С. Прикладна творчість. В'язання гачком.-Тернопіль: ТДПУ імені Володимира Гнатюка, 2006. - 48 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТКИ

Додаток 1. Електронна презентація І частина « Цікаве у світі плаття»

 

Фарфорове плаття цілком створене з фарфору дизайнером Лі Хіаофенг

 

 

 

 

 

 

 

Плаття, чутливе до емоцій. Якщо ви напружені чи сердиті, ваше плаття почервоніє, а якщо заспокоїтеся – воно стане зеленим. Розроблено дизайнером Філіпс.

 

 

 

 

Відеоплаття розроблено турецьким дизайнером Хусейном Гахалахом. У тканину плаття вмонтовано світлодіоди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Плаття – пташина клітка повністю функціонально придатне для птахів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Плаття – податкові форми, створено з ділових документів податкових інспекцій  з допомогою клею

 

 

 

 

 

 

 

Плаття створено з клейкої стрічки , плаття – переможець у конкурсі, переможці отримали $3000  на навчання

 

 

 

Плаття з телефонної  книги, яке цілком можна носити.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Плаття – гамбургер, в’язане гачком

 

 

 

  Плаття з туалетного паперу.

 

 

Додаток 2. Роздатковий матеріал : картки

Фото. Розовая пудра.

Легкое и нежное сочетание пудровых тонов прекрасно подойдет для воздушных платьев и хрупких фей, которыми нас видять мужчины и которым найдется место даже в офисной среде.

Фото. Тонизирующая динамика.

Чтобы не потеряться в толпе, достаточно добавить смелые сочетания в свой гардероб! Сочетание горчичных и фиолетовых красок выглядит по-настоящему смело и тонизирующе.

Фото. Независимая позиция.

Черно-зеленый и серый хаки образует с зелеными нотами уникальный цветовый аккорд, который по-настоящему оценят натуры с пози-цией независимого наблюдателя по жизни.

Фото. Близкая дистанция.

Оттенки коричневого символизируют теплоту и домашний уют. Чтобы выглядеть по-дружески неформально, но все же держать дистанцию, комбинируйте коричневый с голубым и приглушенным оливковым.

Фото. Сдержанный шик.

Настоящей аристократке не нужны яркие цвета. Ее благородные корни лучше всего подчеркивают сдержанные цвета, как бы слегка выцветшие от времени

Фото. Марево саванны.

Ясные оранжевые и красне цвета становятся тут непонятными, размытыми, таяющими в дымке полуденной жары. Добавить четкости в такие ансамбли, без потери общего настроения, помогает темно-коричневый цвет.

Фото. Тень друидов.

Наверняка вы не раз восхищались старыми стенами, увитыми виноградом или плющом. Это действительно очень красиво! А все оттенки камней и скал превосходно смотрятся рядом со светлой и темной зеленью.

 

Фото. Дева гор.

Зеленый и бирюзовый лежат рядом на цветовом круге,  рядом мы их видим и в природе. Где горы касаются неба, а холмы переходят в долины, рождаются невероятно приятные глазу сочетания. Уравновесить их в одежде поможет ахроматическая гамма цветов.

Додаток 3 Роздатковий матеріал: картки

Практична робота. Умови : уважно роздивиться подані картки  і розфарбуйте трафарет за своїми уподобаннями із урахуванням вимог щодо вибору кольорів.

Фото. Осень на озере Sylvenstein, Германия. Выразительный контраст синего и охры

 

 

 

 

Фото. Глубокая палітра сине-зеленых красок. Гавайи, подводный кадр.

 

 

 

Фото. Снег… 

На фото Швеция. Здесь тоже можно любоваться невероятно изысканной игрой легкого света и голубоватого снега.

 

 

 

Фото. А эта гамма для смелых, экстравагантных и креативных!

 

 

 

Фото. Лесная дымка – это саме лучшие цвета для интерьера комнат, требующих ясности мысли и спокойного состояния.

 

 

Фото. Вибрирующая палитра восхода! Нью- Йорк, вид на Манхэттен

 

 

 

Фото. Палитра в бежево-зеленой гамме дает ощущение спокойствия с проблесками юной энергии. Деревянный мост, Galacia, Испания

 

 

 

 

 

Фото. Спокойная и неяркая цветовая гамма тоже может быть очень милой! Все зависит от контекста использования и от тех. материалов, в которых реализуется цветовое сочетание

 

 

Фото. В противовес строгой деловой гамме теплая палитра оттенков кофе с печеньем помогает общению и неформальным отношениям.

 

Додаток 4. Мода у в’язаних речах (демонстрація відеоряду  «Мода і плетені гачком речі»)

Додаток 5.  Виступ театру в’язаних моделей. (Електронна презентація, ч.ІІ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відгук до розробки

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
 1. Ярошевська Ольга Валентинівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Катруха Светлана
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Якушевська Єва Борисівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Хаюк Тетяна Трохимівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 1 відгук
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
doc
Додано
10 лютого 2018
Переглядів
886
Оцінка розробки
5.0 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку