Пропоную Вам майстер-клас з теми, над якою я працюю: «Мотивація навчальної діяльності на уроках інформатики».
Нова українська школа ставить перед собою таку мету: підвищити мотивацію в учнів, замінити репродуктивний тип навчання на продуктивний, навчити застосовувати знання на практиці; розкрити творчий потенціал кожного учня.
Що таке мотивація?
Мотивація – головні сили, що рухають дидактичний процес. Вони посідають перше місце серед факторів, що визначають його продуктивність.
І.Підласий
Мотивація на уроці — не одноразова акція, а цілеспрямована робота, яка має організовувати й тримати в полі уваги учнівський інтерес до пізнання нового впродовж усього навчального часу.
Як розкрити творчі здібності дітей?
Пропонувати їм різні види діяльності, створюючи «зону комфорту».
Основне – зацікавити сучасних дітей цифрової епохи навчальною інформацією, яку містять програми Міністерства освіти.
В процесі переходу до нової української школи педагог має дбати про підвищення мотивації в учнів до навчання на всіх етапах уроку, розвивати компетентнісний підхід.
Важливо заохотити дитину до навчально-пізнавальної діяльності таким чином, щоб у неї виникло бажання виконувати поставлене перед нею завдання. Має діяти схема: «Хочу», «Зможу», «Потрібно».
Науковці виділяють багато методів створення позитивної мотивації навчання. Кожний вчитель обирає саме ті, які йому здаються найефективнішими на даному уроці.
Занурюючись у процес гри, дитина забуває про те, що вона навчається. Вона легше засвоює новий матеріал, закріплює його, бо їй цікаво на уроці, вона очікує на несподіваний результат від колективної праці.
На мою думку, інтерактивні форми, прийоми, методи навчання є, в першу чергу, елементами гри на уроці, що і є запорукою високого результату засвоєння знань.
Найкращий спосіб посилити навчальну мотивацію – це зв'язати навчання з життям, вибудувати ряд асоціацій з позитивними речами, тобто здійснити компетентнісний підхід. Тоді мозок дитини вже сам налагодить внутрішній розпорядок, систему заохочень і стимулів. І тоді навчання – це вже не тяжка праця, а робочий простір для розкриття творчих здібностей і нових знахідок.
Творчих Вам успіхів у всіх справах і починаннях!