ТЕМА УРОКУ:
«Персональне навчальне середовище та дистанційне опрацювання даних»
КЛАС: 9
МЕТА УРОКУ:
•формувати навички використання веб-технологій для створення ПНС;
•розвивати світоглядні уявлення про пізнаваність явищ і процесів у навколишньому світі, дослідницькі навички;
•виховувати інформаційну культуру учнів.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:
•учні повинні вміти пояснювати зміст понять «персональне навчальне середовище», «хмарні технології», «хмарний диск»;
•описувати можливості використання веб-документів;
•створювати, надавати доступ та використовувати документи колективного опрацювання.
ОБЛАДНАННЯ:
ТИП УРОКУ: комбінований
ТЕХНОЛОГІЯ ПРОВЕДЕННЯ: «Перевернуте навчання»
1
УРОК № ______
КЛАС: 9
ВЧИТЕЛЬ: Білійчук Жанна Василівна
ТЕМА УРОКУ:
«Персональне навчальне середовище та дистанційне опрацювання даних»
МЕТА УРОКУ:
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:
ОБЛАДНАННЯ:
ТИП УРОКУ: комбінований
ТЕХНОЛОГІЯ ПРОВЕДЕННЯ: «Перевернуте навчання»
СТРУКТУРА УРОКУ
4.1. Дискусія – 7 хв.
4.1.1. «Асоціативний кущ» – 2 хв.
4.1.2. «Вільний мікрофон» – 5 хв.
4.2. Формування практичних навичок – 30 хв.
4.2.1. Робота за комп’ютером – 10 хв.
4.2.2. Рефлексія діяльності – 5 хв.
4.2.3. Продовження роботи за комп’ютером – 15 хв.
ХІД УРОКУ
Рефлексія настрою та емоційного стану
Дії вчителя: привітання, перевірка присутніх, налаштування учнів на робочий лад і позитивний емоційний настрій на уроці.
«Сходинки до успіху»
Спільно з учнями розглядаємо зображення зі сходинками. Упродовж уроку учні оцінюють свою роботу на кожному етапі у вигляді сходинок, які ведуть до УСПІХУ.
Пригадуємо
Дії вчителя: проведення інструктажу з ТБ.
Дії учнів: нагадування правил безпечної роботи за комп’ютером.
Прогрес учнів в живому часі
Дії вчителя: поширює учням код сесії, або ж посилання, за яким учні відразу потраплять до відповідної групи тестових завдань на безкоштовному сервісі Go Pollock.
Дії учнів: дають відповіді на тестові запитання, користуючись Go Pollock з комп’ютерів, планшетів та смартфонів.
Обговорюємо
4.1. Дискусія – 7 хв.
4.1.1. Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ» – 2 хв.
Дії вчителя: визначає тему одним словом. (ПНС)
Дії учнів: згадують все, що виникає в пам'яті стосовно цього слова.
4.1.2. Інтерактивна вправа «Вільний мікрофон» – 5 хв.
Дії вчителя: проводить дискусію з учнями: дає відповіді на питання, які учні не зрозуміли під час засвоєння нового матеріалу, спільно обговорюють їх, дещо пригадують. Ознайомлює з правилами дискусії яких слід дотримуватись.
При проведенні дискусії слід дотримуватись таких правил:
Дії учнів: дають запитання вчителю, обмінюються думками.
Спільно з учнями розмірковуємо над перевагами і недоліками хмарних технологій.
Питання, які учні не зрозуміли |
|
Потрібно нагадати |
|
Практичні навички, що викликали труднощі |
|
4.2. Формування практичних навичок – 30 хв.
4.2.1. Робота за комп’ютером – 10 хв.
Діємо
Дії вчителя: ознайомлює зі змістом завдання
Дії учнів: працюють самостійно
4.2.2. Рефлексія діяльності – 5 хв.
Бережемо зір
• Вправа для очей – 1 хв.
Дії вчителя: проводить з учнями вправу для очей
Дії учнів: виконують вправу
Обговорюємо
• «Прес-конференція» (Метод «ПРЕС») – 4 хв.
Дії вчителя: озвучує тему дискусійного питання «Інтернет - шкідливий, чи все ж таки корисний?»
Дії учнів: аргументовано в чіткій та стислій формі висловлюють свою думку з дискусійного питання. Захищаючи свою позицію, намагаються дотримуватися структури методу «ПРЕС».
Метод «ПРЕС» використовується у випадках, коли виникають суперечливі питання і вам потрібно зайняти й аргументувати чітко визначену позицію з суспільної проблеми, що обговорюється. Метою застосування цього методу є надання учням можливості під час уроків навчитися формулювати й висловлювати свою думку з дискусійного питання аргументовано в чіткій та стислій формі.
Структура та етапи метод «ПРЕС»:
(висловлюється власна думка, пояснюється в чому полягає точка зору).
(наводиться причина появи цієї чи іншої думки).
(наводяться факти, які демонструють докази, підсилюють вашу позицію).
(узагальнення думки, висновок про те, що необхідно робити – заклик прийняти вашу позицію).
4.2.3. Продовження роботи за комп’ютером – 15 хв.
Працюємо в парах
Дії вчителя: ознайомлює зі змістом завдання. Визначає час на пошук та аналіз інформації
Дії учнів: працюють в парах над веб-документом колективного опрацювання
Об’єднуються в пари: один із учнів надає доступ веб-документ на хмарному диску, надаючи доступ для колективного опрацювання іншому (редагування документа)
Результат роботи учнів: презентація, створена безпосередньо на хмарному диску з доступом на право перегляду вчителю.
Тема: «Інтернет - шкідливий, чи все ж таки корисний?»
1. "Як виникла мережа Інтернет?"
нейтральна інформація: як виникла мережа Інтернет? В чому суть мережі Інтернет? Яке призначення "всесвітньої павутини"?
2. "Переваги Інтернету"
позитивні моменти: яку користь приносить глобальна мережа людству?
3. "Приклади негативного впливу Інтернету на людину і соціум"
негатив, небезпека, застереження: які "підводні камені" часто підстерігають користувачів Інтернету?
4. "Поради Інтернет-шанувальникам"
підсумки почутого, спостереження
сформулюйте кілька порад Інтернет-шанувальникам; спрогнозуйте можливі шляхи подальшого розвитку мережі.
Дії учнів: висловлюються одним реченням:
Сьогодні я дізнався… ?
Було цікаво…
Я виконував завдання… ?
Було складно…
Тепер я зможу… ?
Я зрозумів…
У мене вийшло… ?
Я відчув, що…
Мене здивувало… ?
Я навчився…
Я зміг…
Я спробую… ?
Мені захотілося…
Урок дав мені для життя…
обговорюють практичні навички, що викликали труднощі.
Дії вчителя: Оцінювання.
Дії вчителя: роз`яснює питання щодо проведення домашньої роботи
Пошук інформації
Тема: «Порівняння хмарних сховищ OneDrive та Google Drive»
План роботи:
1. Максимальний розмір завантаження
2. Безкоштовне сховище
3. Безкоштовне збільшення обсягу сховища
4. Тарифи
Результат роботи: текстовий документ в хмарі
Міні-проект
Тема за вибором:
Результат роботи: презентація в хмарі