Мультимедійна презентація "Що таке травма свідка і як її подолати?"

Про матеріал
Що таке травма свідка та як не потрапити до психологічної прірви. Після побачених страшних кадрів наслідків воєнних дій ворога у переважної більшості людей спочатку настає шок, потім ступор, потім неможливість усвідомити цю інформацію. Травму свідка необхідно навчитися розпізнавати
Зміст слайдів
Номер слайду 1

https://uacrisis.org/uk/shho-take-travma-svidka-i-yak-yiyi-podolaty Джерело інформації:

Номер слайду 2

Через повномасштабне вторгнення росії на територію України українцям довелося повністю змінити своє життя. Вимушена зміна місця проживання, розлука та втрата зв‘язку з рідними та близькими, постійне переживання та страх, травма свідка — далеко не повний список проблем, з якими зараз зіткнулися сотні тисяч українців. Кожен день бойових дій у рідній країні пережити надзвичайно складно.

Номер слайду 3

В Україні працює безоплатна та анонімна допомога фахових психологів за номером 0 800 211 444 На гарячій лінії працюють кваліфіковані психологи, які готові допомогти впоратися із психологічними проблемами

Номер слайду 4

Після перегляду шокуючих кадрів або новин ви дуже яскраво уявляєте, що це могло статися з вами або вашими близькими. Фантазії настільки реальні, що викликають страх, тривогу, стан, близький до панічної атаки. Безпорадність і сором за неможливість допомогти постраждалим, або, взагалі, запобігти події. Провина за те, що вціліли. Пекучий, неймовірно потужний гнів, мрії про помсту, бажання трощити речі. Несподіваний спокій і порожнеча. Наслідки травми можуть наздогнати вас не одразу, а через деякий час у вигляді тривоги, фобій, нав’язливих спогадів, жахливих сновидінь.

Номер слайду 5

Психологи радять не розповсюджувати фотографії на ваших особистих сторінках. Якщо ви не є співробітником медіа або публічною особою, яка робить огляд новин. Повірте, ваші знайомі підписані на велику кількість пабліків. Якщо вони вже бачили шокуючі кадри та отримали травму, своїми діями ви підсилюєте ефект. Якщо ні — саме ваш допис може стати відправною точкою для чиїхось нічних жахів і не тільки. Піклуйтесь про себе майбутніх — після перемоги ви можете раптово натрапити на шок-контент на своїй сторінці та пройти через увесь цей жах знову.

Номер слайду 6

НЕ МОВЧІТЬ. Пишіть про свої почуття у соцмережах, розмовляйте з друзями. Трансформуйте свої емоції: зараз боляче і страшно, але окрім болю ми відчуваємо гордість за ЗСУ, за стійкість українського народу. Ми переживемо війну, ми впораємося з усім. НОВИНИ – НА ПАУЗУ. Не шукайте репортажі та відеоролики з місця трагедії. Дайте собі час відновитися. ТРАВМА СВІДКА – ЦЕ ЕНЕРГІЯ, яку можна використайте в корисній сфері. Наприклад, запишіться у волонтери або займіться активним дозвіллям. Не дозволяйте собі зупинитися. СТРУКТУРУЙТЕ ЧАС. Перетворіть свій біль на дію: долучайтесь до волонтерства, навіть або воно буде одноразовим або займіть себе побутовими справами. Можна відволікати себе роботою, проте необхідно дотримуватися графіку і не перевантажуватися. Бажано в цей час відмовитися від гаджетів. НАГАДАЙТЕ СОБІ про факти: ЗСУ перейшли у наступ, нам допомагає весь світ. Це не поверне загиблих, але ворог відповість за свої дії. НЕ ВАРТО КАРДИНАЛЬНО ЗМІНЮВАТИ СПОСІБ ЖИТТЯ, приймати доленосні рішення, адже зараз ви у стані стресу. Якщо травма свідка не проходить потягом довгого часу, слід звернутися з допомогою до фахівця.

Номер слайду 7

ppt
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
12 квітня 2022
Переглядів
440
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку