Списування з рукописного тексту. Графічний самоаналіз тексту. Складання казки. Учитель початкових класів Ісай А.І.удосконалити навички каліграфічного письма, навички самоаналізу тексту та виправлення графічних помилок; - розвивати творчі здібності учнів, зокрема у доборі рим та складання віршів;- сприяти розвитку пам’яті, зв’язного мовлення учнів;- виховувати інтелектуальну зацікавленість.
Китай — гірська країна: 80% поверхні займають височини й гори (Тибетське нагір’я (Гімалаї) найбільші гори на Землі з найвищою вершиною у світі — горою Джомолунгма, або Еверест, та гори Тянь-Шань, що в перекладі означає «Небесні гори»); мабуть, тому іноді цю країну називають «Піднебесна». Високо в горах беруть початок дві великі річки — Хуанхе і Янцзи. Хуанхе протікає по світло-жовтих грунтах і, розмиваючи їх, ріка розливається, поглинаючи селища, сади та лани. «Жовта ріка», «ріка бідувань», «горе Китаю» — так називали Хуанхе.
Саме в Китаї вперше з’явилися папір, компас, шовк, фарфор, парашут, механічний годинник — і це далеко не все. Природний газ як паливо вперше почали використовувати саме китайці, як і вирощувати і заварювати чай. У Китаї найбільше різновидів бойових мистецтв у світі, найвідоміші ушу, саньда і кунг-фу.
У Китаї нарахували близько 100 видів тварин, які не зустрічаються більше ніде. Найбільш відомі з них — ірбіс і панда. Дракон у Китаї займає почесне перше місце серед чотирьох великих істот світу, описаних у міфології (інші три — тигр, фенікс і черепаха). А кажан — традиційний символ удачі.
Пальчикова гімнастика Стискання пальців у кулак і розтискання пальців обох рук одночасно, потім по черзі (руки попереду, вгорі або розведені в сторони). Вправи із замком (пальці переплетені, долоні стиснуті): здавлення долонь, повороти, нахили вправо-вліво, розтиснення пальців, не розчіпляючи замка, — «Сонячні промені».«Кігтики» — сильне напівзгинання і розгинання пальців.«Пальчики вітаються» — по черзі подушечки пальців торкаються правої і лівої руки (великий з великим, вказівний з вказівним і так далі), а потім «Міцне рукостискання» — натискання подушечок пальчиків.
Велика Китайська стіна — символ Китаю. Велика Китайська стіна — найбільший пам’ятник архітектури, завдовжки 8851 км. Спочатку її створювали для захисту території від войовничих кочових племен. Ширина стіни дозволяла роз’їхатися двом кінним візкам. По всій довжині Великої Китайської стіни споруджені каземати для охорони і сторожові вежі, а в головних гірських проходах збудовані фортеці. Велика Китайська стіна була побудована з такою майстерністю і міцністю, що вона збереглася до сьогодні. Це єдине рукотворне спорудження на нашій планеті, яке видно навіть з космосу. Китайська стіна тягнеться вздовж міст, через пустелі, долини, глибокі ущелини — через весь сучасний Китай. Коли вона була побудована, то перетворила країну, розташовану південніше, у величезну, добре захищену фортецю.
Велика Китайська стіна стала не тільки символом об’єднаного Китаю, алеводночас і стіною сліз і страждань, також вона є найдовшим цвинтарем у світі. Справа в тому, що для її спорудження були зігнані сотні тисяч людей. Будували її каторжники, раби, підневільні селяни і солдати — трудову повинність відбувало практично все населення країни. Неможливо підрахувати, скільки китайців полягло на такому грандіозному будівництві, адже стіна будувалася близько півтори тисячі років. А тіла померлих замуровували у фундамент стіни. Їх душі також повинні були охороняти кордони держави від набігів північних народів і головне — від їх демонів. За повір’ями, будівництво таких масштабних укріплень викликало лють навіть у духів.
Шаолінь — будцистський монастир у центральному Китаї. У 620 році 13 шаолінських монахів допомогли імператору Шиминю утриматися на престолі, і монастир отримав найвищий дозвіл — мати власне чернече військо. З тієї пори монастир Шаолінь став славиться по Китаю як центр бойових мистецтв.
Високогірний Тибет, який формально є особливим адміністративним районом Китаю, багато століть вважається священним місцем для буддистів та індуїстів: там величезна кількість монастирів, духовних шкіл і «місць сили». Тутешня гора Кайлаш іменується у стародавніх сувоях центром світу, і неспроста: у її вершини беруть початок відразу чотири найбільші річки. У різні періоди історії Тибет був незалежною державою, територією в складі Монгольської імперії або землею Китаю. Керував країною Далай-лама. Тибет називають Країною снігів або Дахом світу.
Розвиток мислення У китайському національному костюмі багато червоного і золотисто-жовтого кольору, які традиційно вважаються кольорами багатства і благополуччя. Традиційно китайці одягалися в кімоно. Зразком одягу для жінок стало ципао. Перші халати ципао шилися досить просто. Вони складалися зі шматка матерії з двома швами та коміра стійкою, мали п’ять ґудзиків і розріз спереду.
Розвиток зв’язного мовлення. Слово «апельсин» в перекладі з німецької означає «китайське яблуко», тому що батьківщиною дивного фрукта є Китай. За свої цілющі властивості і яскраве забарвлення апельсин ще називали «золотим» фруктом. М’якоть, сік, -апельсинові кірки, квіти, листя — все це використовується як їжа і має свій неповторний смак. Апельсиновий сік допомагає боротися з хворобами. Він добревідновлює сили і є просто смачним, сонячним напоєм.