Інтегрований урок геометрії та англійської мови. 8 клас.
Мета уроку: вивчити назви музичних інструментів різних народів світу, дізнатись їх історичне походження, познайомитись з назвами геометричних фігур англійською мовою; систематизувати знання по знаходженню площ фігур та навчитись використовувати їх у повсякденному житті, виховувати пізнавальний інтерес до міжпредметного зв’язку математики та англійської мови, активізувати розумову та пізнавальну діяльність; розвивати самостійність і творчість учнів, розширювати їх кругозір; розвивати логічне та образне мислення, математичну мову учнів
Обладнання: картки для учнівської роботи на уроці, проектор, комп’ютер, плакат «Дерево настрою, успіху і вражень», музичні інструменти.
Хід уроку.
І. Оганізаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
В умовах сучасного суспільства кожна людина, яка думає про успіх у своєму майбутньому, повинна не тільки успішно засвоювати при навчанні стандартну інформацію, але і намагатися поширювати свій кругозір за рахунок самоосвітньої діяльності, прагнути пізнати більше, поглибити здобуті знання. Щоб добитися успішності у своєму житті людині необхідно володіти іноземними мовами, вміти застосовувати свої знання у будь-яких галузях свого життя. Саме тому нам потрібно йти шляхом поглиблення знань, щоб придбати міцні та глибокі навички, знання та вміння. І тому сьогодні у нас такий незвичний урок.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1). Тема, мета.
2). Дерево настрою
ІV. Актуалізація опорних знань учнів. Перевірка домашнього завдання.
1). Повторення формул площ геометричних
фігур і знайомство з назвами геометричних фігур англійською мовою. (Завдання №1)
2). Обговорення музичних інструментів різних країн світу (Завдання №2)
V. Розв’язування вправ.
У виставковій залі нам виділили площу для виставки привезених інструментів лише 5 м2. Визначте, чи помістяться ці музичні інструменти на такій площі, якщо їх описати геометричними фігурами. Необхідні виміри уже виконані.
Завдання №3
1. 4.
37
50 130
140
63
5.
20
45
6. d1 = 240 см d2 = 160 см
VІ. Тестова робота. Самоперевірка знань.
1. Поставте у відповідність кожній фігурі, зображеній на рисунку, формулу, за якою знаходиться її площа
2. Розташувати музичні інструменти по групах:
Ø string instruments
Ø woodwinds instruments
Ø percussion instruments
Ø brass instruments
Bagpipes, maracas, banjo, trumpet, tambourine, recorder, cello, harp.
VІІ. Рефлексія. Підсумок урок .
Дерево настрою, успіхів і вражень.
VІІІ. Домашнє завдання.
• Скласти задачу прикладного характеру, де потрібно знаходити площі фігур.
• Творчий проект про відомих композиторів
• Записати нові слова у словник