1. Слово складається з основи і закінчення або тільки з основи. 2. Основа слова – це частина слова із закінченням. 3. Суфікс- значуща частина слова, що стоїть після кореня. 4. Закінчення – незмінювана частина слова. 5. Префікс – це частина слова, що стоїть після кореня. 6. Слова, в яких корені подібні, але мають різне значення, є спільнокореневими. 7. Слова бувають змінні та незмінні.
Троє братів Пре, При та Прі йшли по гірському плато.- Я премудрий, прегарний! - вихвалявся перший брат Пре.- А я - насуплено мовив При, - приєднуючись до слова ставити, надаю йому аж 14 значень, а в слові приймати маю аж 18. Наймолодший брат Прі повільно йшов позаду. Він був скромний і не любив вихвалятися, бо вживався лише у трьох словах. Пре та При так захопилися хвастощами, що не помітили, як полетіли у прірву.- Як мені препогано! - кричав Пре.- Прийди на допомогу! - волав При. Прі підійшов до ущелини і... витягнув схвильованих братів.- Вибач, брате, - винувато мовили Пре та При. Ми зрозуміли, що не можна жити без дружби. Спасибі тобі. Ніколи не називатимемо тебе образливим прізвиськом. У тебе ж таке гарне прізвище!
Мета : - ознайомитися із правилами вимови та написання слів із префіксами пре, при, прі; - формувати вміння та навички творення нових слів з даними префіксами, розрізняти префікси пре, при, прі за значенням, - розвивати комунікативну компетентність, пам’ять, увагу, логічне мислення ; - виховувати любов до природи, її краси, бережливе ставлення до навколишнього світу.
Словникова робота. Прізвище. Найменування особи, набуте при народженні або вступі у шлюб, що передається від покоління до покоління. Прізвизько. Найменування , яке іноді дається людині ( крім справжнього прізвища та імені ) і вказує на певну рису її характеру, зовнішності, діяльності, звичок. Прірва. Провалля із стрімкими урвищами по краях, велика і глибока яма або яр; стрімке урвище.