Презентація до уроку літературного читання у 2 класі за підручником О.Савченко (2 частина),за темою "Народ скаже як зав'яже. Г. Бойко «Вареники». Скоромовки, прислів’я"
Народ скаже як зав’яже. Г. Бойко «Вареники». Скоромовки, прислів’я
Номер слайду 2
У цей ранковий, добрий час. Я рада, діти, бачить вас. Треба всім нам привітатись. Вліво-вправо поверніться,Один одному всміхніться. Чи готові до уроку? Молодці!То ж сідайте. Працювати почали.
Номер слайду 3
Відгадайте загадку. Буква до букви —І виникло слово. Слово до слова —Звучить …рідна мова.
Номер слайду 4
Що таке скоромовки?Скоромовки — жартівливі вислови, створені зі складних для швидкої вимови слів.
Номер слайду 5
Навчися читати скоромовки:з’ясуй значення незрозумілих слів; спочатку читай повільно, чітко вимовляючи звуки й слова; потім читай швидше, ще швидше, але чітко й правильно.
Номер слайду 6
Виразне читання скоромовок: Ходить квочка коло кілочка, водить діточок коло квіточок. Біг додому лісом лис, шелестів за лисом ліс.
Номер слайду 7
Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок — сорок морок.
Номер слайду 8
Грицько Бойко. Вареники. У кухаря Валерика розварились вареники. Розварились вареники... Варениці у Валерика!
Номер слайду 9
- Який звук у кожній скоромовці трапляється найчастіше?- Вимовляй його чітко.- Вивчи напам’ять одну зі скоромовок.
Номер слайду 10
Фізкультхвилинка
Номер слайду 11
В’язка народних прислів’їв. Прислів’я — це короткі влучні вислови повчального характеру. Їх складав народ протягом століть. Це ніби правила життя, у яких одне люди схвалюють, інше — засуджують.
Номер слайду 12
Читання прислів’їв: Бджола мала, а й та працює. Зробив діло — гуляй сміло. Маленька праця краща за велике безділля. Без верби та калини немає України. Добре діло роби сміло. Гостре словечко коле сердечко. Від теплого слова і лід розмерзає. На словах медок, а в думках — льодок.
Номер слайду 13
Поміркуйте разом. Що передає зміст кожного прислів’я. У яких прислів’ях заохочується працелюбність? Пригадайте прислів’я, які передають ставлення народу до нещирих вчинків. Чи не траплялася з тобою якась пригода, про яку можна розповісти одним із наведених прислів’їв?
Номер слайду 14
Сьогодні я дізнався/дізналася…Було цікаво…Було складно…Я зрозумів/ зрозуміла…Тепер я зможу…Я навчився/ навчилася…У мене вийшло…Я зміг/ змогла...
Номер слайду 15
Пояснення домашнього завдання. Вивчити скоромовку або три прислів’я напам’ять.